Znáte Valentýnův příběh?| Zdravápleť

21. leden Valentýn: Příběh za svátkem zamilovaných

Únor se nezadržitelně blíží a to může znamenat jen jedno: Valentýn je tady. The Valentýn Oslavuje se na celé planetě jako symbol lásky a přátelství. Kromě toho, že byla označena červenou barvou v kalendáři všech párů, byla také hlavním tématem knih, písniček či filmů. Všichni známe tento den. však Jaký je Valentinův příběh? Kde je původ tohoto svátku?

Kdo byl Valentýn?

Ale jako v každém správném příběhu nevíte, kde končí realita a kde začíná fikce. Legenda říká, že nyní byl znám jako Valentýn kněz ze třetího století, který se postavil proti zákazu císaře Claudia II neslavit manželství mezi mladými páry. Císařův motiv? Jen z mladých mužů byli nejlepší vojáci.

Valentýn však císařský výnos ignoroval, tajně se ženil s mladými zamilovanými lidmi a ohrožoval svůj vlastní život. Stát se patronem zamilovaných znamenalo, že ho Claudius II. odsoudil k smrti 14. února 270. Z tohoto důvodu si Valentýn připomíná každý rok. Ale, Proč se slaví Valentýn?

Proč dnes slavíme?

Zatím nejkrásnější (a možná legendární část historie). Nejhistoričtější část a možná i nejméně poetická část se datuje do Říma 5. století a vysvětluje, proč dnes slavíme tento svátek. Jelikož křesťanství již bylo oficiálním náboženstvím, papež Gelasius I. ho chtěl zanechat pohanské svátky nahradit je jinými křesťany. A tady přichází náš drahý Valentýn: bylo třeba vyprávět jeho příběh.

Luperkální pohanské svátky (ve kterém byly psy a kozy stahovány z kůže, aby se jejich kůže bičovala a používaná u žen pro jejich plodnost) nahradily je činy Valentýna, patrona lásky a milenců. Tento svátek by byl stanoven na 14. února nového gregoriánského kalendáře, historicky zaznamenávající první svátek v roce 494.

Zrodila se oslava díla a milosti svatého Valentýna, která pronikla mezi obyvatelstvo. Druhý vatikánský koncil (1969) však tento svátek odstranil z liturgického kalendáře, který zůstal živý iv lidovém kalendáři.

Vše, co potřebujete, je láska: kosmetika na oslavu Valentýna

Bez ohledu na to, kde na světě jsme, Valentýn je ódou na lásku (jakéhokoli druhu). A proto se to vyplatí slavit. Proto vám přinášíme sérii produktů, kterými vyjádříte veškerou svoji lásku na Valentýna. Ať už je nabízíte svému partnerovi, přátelům, rodině nebo i sobě, tato kosmetika je jako stvořená k oslavě Valentýna:

Paletka očních stínů LANCÔME Emily v Paříži

LANCOME a série tohoto momentu se spojují v této paletce očních stínů ve tvaru srdce. Naleznete v ní 12 odstínů ultra dlouhotrvajících očních stínů. Je vhodný pro začátečníky, protože je rozdělen do tří oblastí, aby se usnadnila rekreace tří různých stylů make-upu.

LANCÔME Emily paletka očních stínů v Paříži (42,24 EUR)

Light Blue Love je Love EDT 100 ml od Dolce & Gabbana

Italská společnost platí ódu na lásku tímto reedici svého nejcharakterističtějšího parfému. Vracejíc se k mýtickému aroma, přidávají nečekaný zvrat, díky kterému je ještě návykovější. Má také mužskou verzi.

Světle modrá Love is Love EDT 100 ml od Dolce & Gabbana (61,95 dolarů)

Pudrová tvářenka Shimmer Heart Breakers od I HEART REVOLUTION

Tato tvářenka je vše, co na Valentýna potřebujete, ať už ji chcete někomu darovat nebo jako projev sebelásky. Je to zářivá tvářenka, která dokonale zvýrazní vaši krásu. Navíc má vanilkovou příchuť a je veganský a neobsahuje krutost.

I HEART REVOLUTION Shimmer Heart Breakers Powder Blush (5,99 EUR)

Srdeční pouzdro od BAYLIS & HARDING

Ideální sada produktů pro páry. V této nádherné krabičce ve tvaru srdce najdeme sprchový gel, hydratační tělové mléko a čistící mýdlo.

BAYLIS & HARDING obal na srdce (10,95 EUR)

Paletka očních stínů I HEART REVOLUTION Heartbreakers

Je Valentýn víc než srdce? Tato paletka I HEART REVOLUTION se skládá z devíti odstínů s matným a metalickým povrchem. Navíc je to bez krutosti a veganský produkt.

Paletka očních stínů I HEART REVOLUTION Heartbreakers (5,99 EUR)

Bomby do plynové koupele

Co je lepší valentýnský plán než bublinková koupel? Ideální k oslavě Valentýna. Dostupné v různých příchutích!

Šumivé bomby do koupele (1 €)

LOVE LOVE LOVE EDT 50 ml od AGATHA RUIZ DE LA PRADA (11,95 €)

Tato vůně z čichové rodiny dřevitého květinového pižma je jako stvořená k tomu, abyste se zamilovali a zamilovali. Díky tvaru srdce je také ideálním dárkem k oslavě Valentýna.

LOVE LOVE LOVE EDT 50 ml od AGATHA RUIZ DE LA PRADA (11,95 €)

Dárky, které nám připomínají, že jako láska ve skutečnosti říká, „láska je všude“.

Napsat komentář