Zmizí strie, pokud zhubnete?– Blog o tom, jak se starat o pleť a vlasy Přečtěte si informace, které jsem shromáždil

Naše pokožka je impozantní orgán, který nás chrání před škodlivými bakteriemi, odpuzuje a zadržuje vodu a chrání všechny interiéry před živly. Přestože je v mnoha směrech odolná, pokožka je křehčí, než si dokážete představit; strie jsou toho dobrým příkladem. Strie vznikají, když kůže prochází rychlými změnami, jako je rychlé přibírání nebo hubnutí, čímž se stává tenčí a méně elastickou. Existuje způsob, jak se vyhnout těmto obávaným vedlejším účinkům, i když dosáhnete svých cílů týkajících se hmotnosti?

Trvalost strií

Je důležité si uvědomit, že bez zákroků kosmetického chirurga nebo dermatologa – jako je laserový resurfacing nebo abdominoplastika – se strií zcela nezbavíte. Jak již bylo řečeno, můžete podniknout kroky ke snížení jejich barvy a hloubky. Stejně jako růžový slon v místnosti, čím rychleji se ke striím přiblížíte, tím efektivněji se vám podaří snížit jejich vzhled.

Včasná léčba

Při prvním náznaku strií byste měli zahájit léčbu. Dermatologové často doporučují retinolové krémy, které zjemňují texturu pokožky a redukují vzhled a hloubku strií. Doporučuje se pokračovat v tomto režimu nejméně dva měsíce a teprve po narození, protože nejsou bezpečné pro těhotné ženy. Opět si pamatujte, že strie nezmizí úplně a že pokožka každého člověka bude na lokální ošetření reagovat jinak.

Změna barvy v průběhu času

Čím déle pojedete, tím méně závažné budou vaše strie. Když umožníte zastavit rychlé přibírání a zabráníte dalšímu natahování pokožky, všimnete si, že znaky vyblednou ze sytě červené nebo fialové barvy na stříbrnou nebo bílou. V průběhu času mohou být také hladší a mělčí. Tento proces vyblednutí může trvat měsíce až několik let.

Pokračování léčby

Postupem času můžete i nadále používat masti a krémy s obsahem retinolu ke snížení výskytu strií. Tyto lokální léčby jsou na strie nejefektivnější, ale pomoci může i pokračující používání. Pokud se vám vaše lékařské zákroky zdají příliš extrémní, vždy se můžete rozhodnout pro samoopalovací řešení, které je ekonomické a zároveň pomáhá maskovat jejich vzhled.

Tento článek byl zhodnocen dermatologkou Dr. Emmy Graberovou.

Napsat komentář