Změnili ovlivňovatelé krásy způsob, jakým vás společnosti uvádějí na trh?– Přírodní kosmetika na dosah ruky

V tomto příspěvku na blogu bychom vám rádi vysvětlili pravdu o tom. Změnili ovlivňovatelé krásy způsob, jakým vás společnosti uvádějí na trh?

.

Kosmetické značky lze hledají nové nebo inovativní způsoby, jak uvést své produkty na trh nebo zvýšit prodej. Jednou z takových strategií je beauty influencer marketing. Podle jedné prognózy společnosti na celém světě utratí v roce na influencery 15 miliard dolarů (v roce to byly pouze 2 miliardy dolarů).

Společnosti tradičně využívají k prodeji svých produktů televizi, rádio, billboardy, časopisy a známé osobnosti. Společnosti nyní soutěží o využití vlivných sociálních médií ke vstupu na tento trh. Výsledkem je rychle se měnící země v kosmetickém průmyslu.

Co je beauty influencer?

Influenceři jsou profily, které rozvíjejí zdravé sledovatele sociálních médií. Některé z těchto profilů jsou zaměřeny na jednu platformu, zatímco jiné fungují na různých sociálních sítích. Tyto profily mají velké a zaujaté pozorování, jakož i lidi, kteří s nimi komunikují. Profil může získat mnoho sledovatelů v dané oblasti, pokud je informován a vytváří poutavý a čitelný obsah.

Tito influenceři mohou být efektivní, pokud jde o marketing, protože jejich publikum má často pocit, že jsou důvěryhodní a důvěryhodní. Ovlivňovatelé krásy se zaměřují na péči o pleť, vlasy a kosmetické produkty. Stejně jako tvůrci obsahu v jiných výklencích mají angažované následovníky. Obchodníci mohou tyto influencery kontaktovat a požádat o obsah související s jejich produkty. Tyto profily influencerů mohou dostávat zaplacené, dostávat bezplatné produkty nebo vytvářet přidružená partnerství (kde dostanou provizi, když si je diváci koupí produkty).

Statistiky ovlivňující krásu

Podle Digital Marketing Institute 70 % teenagerů důvěřuje influencerům více než tradičním sponzorům celebrit, zatímco 49 % spotřebitelů se při nákupu produktů spoléhá na doporučení influencerů. Mezitím 86 % žen, které jsou dominantním spotřebitelským segmentem v kosmetickém průmyslu, využívá sociální sítě na nákupní rady.

Podle Influencer Marketing Hub 75% značek plánuje mít v roce vyhrazené rozpočty na influencer marketing. To platí zejména pro značky, které prodávají své produkty online; 50,7% značek spolupracujících s influencery provozuje e-commerce obchody.

Příklady ovlivňovatelů krásy

Některé z preferovaných platforem předních influencerů jsou Instagram a YouTube. TikTok také prosperuje jako centrum vlivu a někteří lidé ovlivňující krásu si udělali jméno tím, že působí výlučně na TikTok. Abyste měli představu o tom, jak vypadá sociální profil influencera, zde jsou některé z beauty influencerů na Instagramu:

Ovlivňovatelé krásy spolupracují se značkami prostřednictvím různých programů. Většina z nich zahrnuje nějakou formu sponzorovaného obsahu, kde značka platí influencerovi nebo jim výměnou za obsah dává bezplatné produkty. Někdy může influencer uzavřít partnerství se značkou. V takovém uspořádání mohou obdržet provizi za prodej, která pochází z jejich obsahu.

Zde je několik příkladů typických strategií, které mohou influenceři použít:

  • Dárky: Influencer nabízí výběr produktů a instruuje uživatele, aby sledovali značku nebo se přidali do seznamu adresátů, aby měli šanci vyhrát.
  • Návody k líčení: Influencer spustí návod k líčení a uvede všechny použité produkty. Někdy jednoduše zveřejní fotografii úplného make-upu a uvedou produkty v popisu.
  • Diania: Značky mohou platit influencerem za účast na akcích s vysokou návštěvností a interakci se spotřebiteli. Mohou také vytvářet obsah související s událostí.
  • Oblíbené: Influenceři mohou prezentovat produkty, které nejčastěji používali v daném týdnu, měsíci nebo roku. Je to forma silného osobního doporučení, která mohou značky použít pro reklamu svých produktů.

Proč se vyplatí používat Beauty Influencers?

Existuje mnoho důvodů, proč by značka mohla chtít spolupracovat s ovlivňovateli krásy. Několik příkladů níže:

  • Sociální média jsou hlavním místem setkání vašich spotřebitelů. Podle Statista bude do roku 3,02 miliardy uživatelů sociálních médií. Platformy jako Instagram, YouTube a Facebook usnadňují kontaktování vašeho publika. Značka může využít této dynamiky pomocí influencerů.
  • Tradiční marketingové kanály již nemusí být tak populární. Sociální sítě rostou. Jelikož lidé tráví většinu času na digitálních platformách, rádio, televize a tištěná média ztrácejí část svého vlivu.
  • Je to cenově dostupnější. I když influencer marketing může být nákladný, obecně je stále dostupnější než tradiční reklama. Kromě toho může značka využívat „mikro“ a „nano“ influencerů s malou, ale velmi angažovanou skupinou sledovatelů.
  • Influencer marketing je efektivní. Influencer marketing je často nejefektivnější způsob, jak oslovit vaši cílovou skupinu. Ať už prodáváte širokou škálu péče o pleť a kosmetických ošetření, nebo vyrábíte jednobarevné rtěnky, budete moci najít tvůrce obsahu, kteří se zaměřují na vaši konkrétní oblast. Influenceři nedělají jen reklamu na produkty. Recenzují produkty a poskytují poradenství v oblasti krásy a péče, což posiluje jejich image jako odborníka a činí z nich důvěryhodný zdroj informací.

Účinky ovlivňující krásu

Ovlivňovatelé krásy, zejména mikro- a nano-influenceři, jsou obvykle lidé, kteří sdílejí své zájmy se svými sledovateli. Díky tomu jsou v marketingu tak úspěšní. Lidé je považují za autentické a související. Mnozí z těchto influencerů jen zřídka doporučují produkty, které by sami nepoužívali, a proto jsou jejich doporučení ještě hodnotnější.

Na druhé straně, účty beauty influencerů nejsou bez rizika. Podle New York Magazine se vyskytly případy, kdy influenceři oklamali své sledovatele, aby si koupili nekvalitní produkty. Značky jsou také někdy podváděny influencery, kteří kupují roboty, aby zvýšili počet svých sledovatelů a žádají značky, aby kupovali sponzorovaný obsah za přemrštěné ceny (i když jejich sledovatelé robotů nedělají žádné nákupy).

Influenceři a influenceři si stále musí dělat vlastní průzkum. Ať už čtete profesionální online recenze nebo se ptáte blízkých přátel, kteří produkt použili, hloubková péče je velmi dlouhá. Zatímco průmysl nevyvine více norem a předpisů, tento krok navíc vám pomůže zajistit, aby byl váš produkt legální.

Napsat komentář