Výhody vitamínu C pro vaši pokožku

Co je vitamín C

The vitamín CTaké známá jako kyselina askorbová je jednou z účinných látek více efektivní krátkodobý. Je rozpustný ve vodě a snadno oxiduje.Proto se často dodává v ampulech, které si lépe zachovávají své vlastnosti, nebo v tmavých nádobách as pipetami či aplikátory, které se vyhýbají kontaktu se vzduchem, aby neoxidoval.

The Vitamin C obsahuje různé složky v závislosti na formě, ve které se nachází Proto zde je seznam všech INCI, které můžete nalézt v různých kosmetických výrobcích:

  • Kyselina askorbová
  • Vstřebatelný palmitát
  • Kyselina askorbová 3-O-ethyl (stabilizovaný vitamin C)
  • Askorbyl fosforečnan hořečnatý
  • Askorbyl fosforečnan sodný
  • Acorbil glukosid…

Co je vitamín C pro pokožku?

má velkou sílu antioxidanty a je zodpovědný za prevenci poškození pokožky volnými radikály, čímž poskytuje mnoho světla.

mimo, v koncentracích nad 10% stimuluje tvorbu kolagenu a zlepšuje pružnost a pevnost pokožky, předchází a redukuje vrásky.

Příznivě působí na mastnou a aknózní pleť reguluje přebytek kožního mazu a léčí akné. Také chrání kožní buňky před poškozením pokožky UV zářením.

Vlastnosti vitamínu C

  • antioxidanty
  • vrásčitost
  • depigmentace

antioxidanty

Nejznámějším benefitem vitamínu C je jeho působení antioxidanty. postarat se o oddaluje stárnutí kůže způsobené volnými radikály a vnějšími faktory, které jsou poháněny slunečním zářením. Z tohoto důvodu, když používáme sérum nebo krém s vitamínem C, dostáváme a ochranu před těmito vnějšími agresemi i dávku vitamínů, aby pleť vypadala vitálněji a rozjasněná.

vrásčitost

Jak už jsem vám řekl vitamin C v koncentracích vyšších než 10% Jdu dělat aktivitu proti stárnutí na pokožce, stimuluje syntézu kolagenu, dodává pokožce zářivější vzhled a zabraňuje opotřebení. To je důvod, proč je vitamin C považován za vynikající prostředek proti stárnutí a zpevňující prostředek.

depigmentace

Známá je také jeho síla. depigmentace jako doplněk k jiným aktivům, která velmi pomáhají při práci snižuje hyperpigmentaci pokožky. Více než depigmentaci bych řekla, že díky svému antioxidačnímu působení zabraňuje vzniku více fleků. Stručně řečeno, snadno chrání a odlupuje, což má za následek mnohem více světla na tváři.

Vitamin C ve všech jeho formách

Myslím si, že této kosmetické výhody je mnoho účinnější, pokud se použijí séra vitaminu C Jaký je důvod krémů? koncentrace. V krému s vitamínem C nebude procento této aktivní složky příliš vysoké, neboť většinu krému tvoří emulgátory a rozpouštědla. Z tohoto důvodu, a přestože jsou krémy s vitamínem C vždy dobrou volbou, doporučuji používat sérum s vitamínem C.

The nejúčinnější vitamín C Obvykle je ve formě puchýřJe to způsobeno tím, že množství na nádobu je velmi malé a lépe se uchovává s bonusem, že se jedná také o skleněnou nádobu a je tmavá v optimálních podmínkách, aby se předešlo poškození tohoto vysoce nestálého majetku.

The séra s vitamínem C jsou další z nejběžnějších možností. Je důležité, abyste sklenice jsou vyrobeny ze skla protože, jak jsem vysvětlil, lépe uchovává produkt. Pokud je navíc tato láhev barevná resp. Tma lepší než lepší takže vzorec trvat déle.

Falešné mýty: Je vitamin C fotosenzitivní?

Toto je jedna z milionů otázek a odpověď je ANO vitamin C je fotosenzitivní, což znamená, že s dopadem slunce degraduje. Zmatek přichází s pojmem „fotosenzibilizátor“, což znamená, že aktivní složka způsobuje citlivost pokožky a zanechává ji více vystavenou vnějším agresím, takže vitamin C není senzibilizující takže jej můžete použít bez obav ze zabarvení.

Není to však takto eliminováno každý den si chráníme pokožku opalovacím krémem a že máme na paměti, že vitamin C, zejména ten, který se dodává ve formě ampulí, je koncentrovanější, a proto, když oxiduje, může spíše zabarvit póry, než vytvářet skvrny, že? Nedělejte paniku! Proto se doporučuje při používání těchto koncentrovanějších vitamínů C provést týdenní peeling pleti k vyčištění hloubky pórů.

Vitamin C, ráno nebo večer?

Může se aplikovat jak ráno, tak večer. Ráno je výjimečná doba, protože během dne bude bojovat proti škodám způsobeným volnými radikály.

Při noční aplikaci vitamínu C jeho účinek podpoří regeneraci pokožky, ke které dochází během spánku. Proto bude ráno působit jako antioxidant a v noci jako regenerátor.

Vitamin C a citlivá pokožka

Další častou otázkou je Vitamin C lze použít pro citlivou pokožku. Odpověď je ano, ale ne všechny vzorce. Na trhu jsou všechny druhy kosmetiky, které pokrývají všechny typy pleti, takže vitamín C může využívat každý a těžit z jeho vlastností. Je to tak Sérum s vitamínem C Sesderma jehož receptura respektuje tu nejjemnější pokožku a je dokonalou volbou pro ně i pro pokožku, která tuto účinnou látku nikdy nepoužívala a chce ji začít zavádět do svých kosmetických postupů.

A pro ty, kteří chtějí vědět víc, zde nechávám příspěvek těch, kteří jsou pro mě ti ti nejlepší séra s vitamínem C na trhu.

Sesderma Azelac Ru Obsahuje další derivát vitamínu C, který v synergii s kyselinou azelaovou napomáhá depigmentaci.

Chcete-li vědět o kosmetice s vitamínem C, stačí se přihlásit k odběru Zpravodaj o kosmetice a poštou obdržíte všechny produkty, které doporučuji.

Napsat komentář