Výhody suchého kartáčování (a jak to udělat)– Tipy pro dokonalou pleť a vlasy Přečtěte si informace, které jsem shromáždil

Dobré nebo špatné, naše pokožka je naprostým odrazem toho, co se děje v našem těle. Některým z nás může konzumace smažených jídel způsobit vyrážku. Jiným nám při konzumaci červeného vína trochu začervenají tváře. Je tedy logické, že na to, abychom navenek vypadali zdravě, musíme pracovat i zevnitř, že? Zde přichází na řadu suché kartáčování.

Zevně suché kartáčování nevypadá příliš dobře. V podstatě si pleť odlupujete kartáčkem. Ale podle certifikované dermatoložky Marnie Nussbaumové je jednou z nejdůležitějších výhod této exfoliační metody to, že získáte zevnitř lesklý vzhled. Suchým kartáčováním odstraníte odumřelé kožní buňky a zároveň pomůžete vašim produktům lépe proniknout do pokožky. „Odstraní další bariéru odumřelých kožních buněk, takže jakýkoli produkt, který použijete, pronikne a bude fungovat lépe,“ říká Nussbaum.

A to není všechno. Nussbaum také říká, že suché kartáčování podporuje nárůst kolagenu, stimuluje váš krevní oběh a pomáhá aktivovat lymfatický systém, takže vaše pokožka je hladká a plná.

Výhody suchého kartáčování

Suché čištění funguje tak, že stimuluje lymfatický systém, který je zodpovědný za vylučování toxinů, alergenů a jiných špatných věcí z těla. „Lymfatický systém je céva, která přenáší bílé krvinky a lymfatickou tekutinu, která chrání před toxiny a infekcemi,“ říká Gabrielle Francis, naturopatka a autorka knihy The Rockstar Remedy. Když zvýšíte průtok krve, zvýšíte tok antioxidantů, kyslíku a stimulaci obnovy epidermálních buněk, které pokožka potřebuje k získání zdravé vrstvy, vysvětluje Nussbaum.

Suchým kartáčováním odstraníte i povrchové nedokonalosti a ucpání pórů, díky čemuž je textura pleti rovnoměrnější. „Při suchém kartáčování se povrchové nedokonalosti redukují, protože odumřelé kožní buňky jsou odstraněny pro novou změnu v kožních buňkách, což poskytuje homogennější celkovou texturu,“ říká Nussbaum. „Odstraní také nečistoty a znečišťující látky zachycené v pórech v důsledku tvorby epidermálních buněk.“

Jak sušit štětec

Pro dosažení nejlepších výsledků se doporučuje osušit štětec pro čistou pokožku. Po umytí pokožky si vezměte dřevěný kartáč s měkkými štětinami a jemně kartáčujte 30 sekund. Budete chtít jít krouživými pohyby, směrem vzhůru, pryč od srdce, abyste zvýšili krevní oběh. Pohyby by měly být lehké, aby nedošlo k podráždění pokožky.

Po suchém kartáčování omyjte kartáč teplou mýdlovou vodou a netoxickým mýdlem, protože může obsahovat bakterie a odumřelé kožní buňky, říká Nussbaum. Potom aplikujte své sérum, hydratační krém a běžnou pleťovou vodu a uvidíte, že vaše pleť bude těžit ze všech úžasných výhod.

Máte-li citlivou pokožku

Nussbaum navrhuje začít s čištěním suchým kartáčováním na 30 sekund dvakrát týdně, abyste viděli, jak pokožka reaguje, a potom postupně přejít až na pět minut, kdy si pokožka zvykne na suché kartáčování. „Čištění nasucho pět minut více než dvakrát týdně může způsobit mikrotrhliny a podráždění pokožky,“ vysvětluje Nussbaum, proto nedoporučuje suché kartáčování lidem s citlivou nebo aknózní pokožkou. Mohlo by to podráždit jejich kůži a nadělat více škody než užitku.

Napsat komentář