Výhody spiruliny pro zdraví a krásu– Tipy na líčení a péči o pleť přečtěte si moje doporučení

Podíváte-li se na nejspolehlivější produkty péče o pleť a krásu, možná zjistíte, že některé z vynikajících ingrediencí mají stejný přínos pro vaši stravu. Abychom to řekli na rovinu, je to proto, že mnoho z toho, co jíme, může mít velké výhody i pro naši pokožku. Výmluvný případ? Superpotravina známá jako spirulina. Spirulina, oblíbená mezi potravinovými doplňky a smoothie prášky, si rychle našla cestu do některých z nejúčinnějších produktů péče o pleť – a má k tomu dobrý důvod.

Zdravotní přínosy Spiruliny

Podle Pauly Simpson, holistické odbornice na výživu, biochemičky a spoluzakladatelky Zea Skin Solutions, „Nejběžnější druhy modrozelených řas, které se nacházejí v doplňcích, jsou z rodu Arthrospira (společně nazývané spirulina).“ A důvodem, proč se takzvaná superpotravina používá v zdraví a krásu, není jen její zelená barva – ačkoli je to výsledek jejích silných složek – je to proto, že modrozelené řasy „poskytují bohatý zdroj živin, včetně bílkovin, komplexních sacharidů, lipidů, vitamínů A, EK, beta-karotenu a komplexu B,“ poznamenává Simpson.

Kromě toho spirulina obsahuje celou řadu minerálů prospěšných pro krásu (a zdraví) a volné mastné kyseliny, jako jsou „železo, mangan, zinek, sodík, draslík, hořčík, měď a kyselina gama-linolenová,“ dodává. Kromě toho může být spirulina výborným zdrojem antioxidantů a díky chlorofylu a karotenu má schopnost detoxikovat organizmus.

Jak již bylo řečeno, nemusíte ohrnovat nos a vzít si zelené smoothie, abyste mohli využívat výhod spiruliny. Podívejte se na některé z našich oblíbených produktů, které obsahují superpotravinu, kterou máte před sebou a jak může pomoci vaší pokožce.

 1. Kupte nyní v

  1. Obsahuje výhody proti stárnutí

  Jeden z nejpozoruhodnějších důvodů, proč používat spirulinu ve vaší kosmetické rutině? Podle certifikované dermatoložky Dr. Debry Jalimanové je spirulina bohatá na antioxidanty, které mohou pomoci chránit vaši pokožku a tělo před volnými radikály. „Neutralizuje volné radikály a jiné toxiny, které způsobují předčasné známky stárnutí,“ dodala.
  Vyzkoušejte: Natura Bisse Oxygen Complex
  Toto sérum na obličej proti stárnutí využívá kombinovanou sílu spiruliny, peroxidu vodíku, živé vody a čistého, zapouzdřeného kyslíku, aby poskytla vaší pleti dávku hydratace a základních vitamínů a minerálů. Nemluvě o tom, že odhaluje jasnější a čistší pleť.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 2. 2. Chrání pokožku

  Kromě toho, že spirulina neutralizuje volné radikály pomocí antioxidantů, má protizánětlivé vlastnosti, které dokážou zpomalit projevy stárnutí. „Některé studie ukazují, že spirulina má silnou antioxidační a protizánětlivou aktivitu,“ říká Simpson. „Oba jsou klíčovými faktory při zvrácení stárnutí pokožky,“ poznamenává.
  Vyzkoušejte: Erno Laszlo Firmarine Face Bar
  Mytí obličeje je nezbytnou součástí ochrany před environmentálními agresory, jako je znečištění, špína a jiné nečistoty. A čistící tyčinka napuštěná spirulinou je účinný způsob, jak toho dosáhnout. Erno Laszlo’s Firmarine Face Bar využívá výhod spiruliny proti stárnutí, aby se zbavila škodlivin, posílila elasticitu pokožky, stimulovala produkci kolagenu a umožnila pokožce vypadat a cítit se ultra vyčištěná a posílená.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 3. Kupte nyní v

  3. Detoxikuje pokožku

  Spirulina má také detoxikační vlastnosti, které lze správně využít při péči o pleť. „Chlorofyl nabízí silné chelatační vlastnosti,“ říká Simpson. „Přitahuje a odstraňuje těžké kovy z těla dříve, než se dostanou a uloží se v kožní tkáni,“ říká.
  Vyzkoušejte: Čistící jílová maska ​​z mořských řas z Bio lékárny
  Jeden z nejlepších způsobů, jak si užít detoxikační účinky spiruliny? Prostřednictvím pleťové masky bohaté na živiny. Clay Cleanser Mask z mořských řas od Organic Pharmacy využívá zkrášlujících výhod mořských řas a modrých řas spolu s dalšími klíčovými složkami (jako je aloe vera, kyselina salicylová a vitamin C) k detoxikaci pórů, odlupování odumřelé kůže, zvýšení elasticity a do elasticity. výživných látek proti stárnutí, které mohou chránit před různými agresory životního prostředí.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 4. 4. Posiluje vzhled ochablé pokožky

  Spirulina dokáže nejen neutralizovat volné radikály a chránit před časnými příznaky stárnutí, ale může také posílit vzhled ochablé pokožky. „S dobrým profilem aminokyselin, včetně hlavních složek kožního kolagenu – glycinu a prolinu – a minerální mědi, je spirulina skvělou možností pro podporu produkce kožního kolagenu,“ říká Simpson.
  Vyzkoušejte: H2O Tělové máslo + Beauty Sea Greens
  Pro tělové máslo, které může pomoci v boji proti stárnutí a pevné pokožce, se obraťte na tělové máslo H2O + Beauty’s Sea Greens. Oblíbené od doktora Jalimana, tělové mléko plné superpotravin je přesně to, co potřebujete k výživě a ochraně pokožky. „Bambucké máslo je extrémně zvlhčující a protizánětlivé,“ říká doktor Jaliman. „Kokosový olej je zvlhčující a přirozeně antibakteriální,“ poznamenává. „Spirulina je také antimikrobiální a obsahuje esenciální aminokyseliny a mastné kyseliny,“ dodala.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 5. Kupte nyní v

  5. Podporuje růst vlasů

  Podle Simpsona „S 70% bílkovin, mastných kyselin a železa poskytuje spirulina synergii živin potřebných k podpoře růstu vlasů.“ A jedním z nejlepších způsobů, jak využít výhod růstových schopností spiruliny, je konzumace doplňků vyrobených z modrozelených řas.
  Vyzkoušejte: Perricone MD Super Greens Supplement Powder
  Tento potravinový doplněk, obohacený o prospěšné složky pro pokožku, jako je komplex Nrf2 Antioxidant Support Complex a vitamíny B, které působí zevnitř ven, může pomoci podpořit obranný systém těla, aby se zabránilo předčasným známkám stárnutí, přirozeně dodává energii a zlepšuje duševní koncentraci a jasnost. .

  Kupte nyní s dopravou zdarma

Napsat komentář