Výhody šípkového oleje pro péči o pleť– Pečujte o vlasy a pokožku Doporučení A. Skarkova

V dnešní době už není nanášení oleje na pokožku tak skličující jako před deseti lety (zejména pokud jste měla mastnou pleť). Všichni už víme, že funguje – nejen jako hydratační krém na suchou pokožku, ale také jako bohatý zdroj výživy. Jediným problémem je nyní zjistit, který pleťový olej je pro vás ten pravý. Jiná pleť vyžaduje jiné živiny, takže to, co funguje nejlépe pro jednu osobu, nemusí nutně fungovat pro druhou. Nicméně, možná kvůli jejich jedinečnému stanoviště nebo chemickému složení, existuje několik, které vynikají. Jedním z nich je olej ze šípkových semínek. Abych lépe pochopil, co tento olej dělá a proč si zaslouží být zahrnut do vaší stravy péče o pleť, promluvil jsem si s Mally Steves Chakola, zastánkyní šípkového oleje a zakladatelem M. Steves Natural Skin Care Line. Tady je pět věcí, které jsem se naučil o tomto jedinečném botanickém oleji.

1. Má vyšší obsah esenciálních mastných kyselin než většina přírodních olejů.

Zastánci její diety pracovali na tom, aby byl skutečný přepis tohoto prohlášení dostupný online. Kromě toho, že udržují pokožku pružnou a dobře hydratovanou, esenciální mastné kyseliny pomáhají snižovat záněty a citlivost na slunce. „Šípkový olej je plný omega 3, 6 a 9 esenciálních mastných kyselin. Ukázalo se také, že má vyšší obsah esenciálních mastných kyselin – základů zdravých kožních buněk – jako jiné přírodní oleje, jako například arganový, marula. a olej z hroznových jadérek, “ vysvětluje Chakola.

2. Je výborný na vrásky a stařecké skvrny.

Šípkový olej je podle Chakoly prospěšný při mnoha kožních onemocněních, ale vyniká hlavně svými kombinovanými účinky proti stárnutí a lesku. Sdílí studii o jeho výhodách: „Ve studii z roku 1988 si ženy nanášely na tvář šípkový olej na čtyři měsíce a každá účastnice zaznamenala viditelné snížení vrásek a stařeckých skvrn od třetího týdne.“ Kromě vrásek a stařeckých skvrn je znám také jako účinný proti jizvám, popáleninám a striím.

3. Je výborný i na mastnou pleť.

Pokud se zdráháte olej vyzkoušet, protože vaše pokožka bývá mastná, určitě vás potěší, že šípkový olej je suchý olej, čili na rozdíl od jiných olejů je velmi savý a nepouští se. tlustý film. „Šípkový olej je skvělý, protože jeho malé částečky mu umožňují proniknout hluboko do pokožky a rychle se vstřebat,“ vysvětluje.

4. Váš šípkový olej by měl být lisován za studena.

Zdá se, že ne všechny produkty ze šípkového oleje jsou si rovny. „Měli byste zkontrolovat, jestli je šípkový olej lisován za studena, což je skvělý způsob, jak olej extrahovat,“ řekla. Pokud není psáno „lisováno za studena“, pravděpodobně se extrahuje rozpouštědlem, což znamená, že chemikálie se používají k extrakci oleje a zůstanou ve složce. Vědci zjistili, že za studena lisovaný šípkový olej zlepšil obsah kyseliny trans-retinové o 700 %. To je velmi důležité, protože kyselina trans-retinová je složkou zodpovědnou za jedinečné vlastnosti tohoto oleje.

5. Po staletí se používá jako olej na ochranu pokožky.

Možná jste ještě donedávna neslyšeli o oleji ze šípkových semínek, ale už po staletí ho používali andští Indiáni v Chile na ochranu pokožky před různými kožními onemocněními. „Po staletí se používá jako olej pro výživu pokožky, pomáhá rozjasnit, vyhladit a vyrovnat vzhled pokožky,“ říká Chakola. „Právě teď začíná získávat pozornost, kterou si zaslouží jako mimořádně silná přísada.“

ČTĚTELE – Myslíte si, že šípkový olej je vhodný pro vaši pleť? Podělte se s námi o své myšlenky v sekci komentářů níže. Kromě toho pokračujte v objevování dalších produktů péče o pleť se šípkovým olejem.

Napsat komentář