Výhody probiotik pro pokožku a vlasy– Každodenní péče o vaše tělo Přečtěte si Andreina doporučení

Svět péče o pleť čas od času ovládnou trendy a ingredience, kterých se lidé najednou neumí nabažit. Někteří se na první pohled zdají nepravděpodobné, že by byli hrdiny, ale od té doby ukázaly, že jsou skutečně velmocemi v péči o pleť (jako například kokosový olej). Probiotika patří do té kategorie složek, které mohou zvednout obočí nebo způsobit mírnou úzkost. Promastit si tvář živými bakteriemi totiž nezní moc lákavě ani uklidňujícím dojmem. (Zábavný fakt: miliony mikroskopických bakterií již volají vaše tělo domů.)

Co jsou probiotika?

Většina toho, co lidé vědí o probiotikách, pochází z reklam na jogurty – jsou to „přátelské“ bakterie, které se postarají o to, aby vaše střeva zůstala zdravá, vyvážená a bez toxinů a váš imunitní systém zůstal ve špičkové formě. Ale co to vlastně probiotika jsou a co je důležitější, jsou opravdu dobré pro vaši kůži?

„Probiotika jsou mikroorganismy, které obnovují dobré bakterie v trávicím traktu,“ říká odbornice na výživu a dietolog Alana Kessler. „Můžeme je najít v doplňcích, jako jsou prášky nebo pilulky, a ve fermentovaných potravinách, jako je kefír, farmová zelenina, jako je kysané zelí a miso, fermentované sójové boby, jogurt, jablečný ocet a syrový sýr.“

„Je mnoho větví probiotik, které jsou dobré pro naše zdraví. Nejběžnější skupiny se nazývají lactobacillus (kyselina mléčná) a Bifidobacterium,“ dodává zdravotní sestra Rebecca Lee. Kyselina mléčná je známá svými účinky proti stárnutí a akné, zatímco bifidobakterie hrají klíčovou roli při posilování imunitního systému.

Jak probiotika pomáhají vaší pokožce (a vlasům)?

Od 30. let minulého století odborníci předpokládali teorii osy střeva-mozek-kůže, přičemž věří, že emocionální stav člověka – ať už je to úzkost, stres nebo deprese – může změnit funkce gastrointestinálního traktu a způsobit hromadění špatných nebo nezdravých bakterií. To zase způsobuje zánět, který vede k vyrážkám a vyrážkám u lidí s kožními onemocněními, jako je rosacea, akné nebo ekzém. Proto je důležité udržovat probiotika ve vaší stravě.

„Probiotika pomáhají vytvářet zdravá střeva, takže je méně toxicity reabsorbováno do krevního oběhu,“ říká Kessler. „Toxiny brání vstřebávání důležitých vitamínů, minerálů a živin a narušují schopnost těla zbavit se odpadu, což způsobuje zánět.“

Při lokální aplikaci se ukázalo, že probiotika mají mnoho výhod. „Stejně jako dietetická probiotika ovlivňují biom vašeho žaludku, probiotické produkty péče o pleť se snaží podporovat zdravý kožní biom ovlivňováním typů bakterií, které žijí na vaší kůži,“ říká dermatoložka Janet Prystowsky, MD.

Některé ze známých výhod probiotik na pokožku a vlasy jsou:

 • Zlepšuje zánětlivé stavy kůže

Dr. Franziska Ringpfeil, certifikovaná dermatologka, říká, že probiotika „prokázala stabilizační účinek při zánětlivých stavech, jako je akné a rosacea.“ Podle Americké akademie dermatologie studie ukázala, že probiotika mají uklidňující účinek na pokožku a zabraňují imunitnímu systému napadat jiné živé mikroorganismy, čímž snižují záchvaty.

 • Posiluje kožní bariéru

Ukázalo se, že probiotika snižují hrozbu infekce a posilují přirozenou obranu pokožky proti špatným bakteriím, znečištění a poškození volnými radikály. „Produkováním antimikrobiálních látek a sloučenin, které snižují pH vaší pokožky, probiotika také chrání vaši pokožku před přechodnými patogeny, které by mohly narušit normální funkci pokožky,“ říká doktor Prystowsky.

Lokální probiotika podporují lepší vstřebávání vlhkosti a pomáhají oddálit příznaky stárnutí. Kyselina mléčná pomáhá redukovat výskyt vrásek, stahuje póry a obsahuje exfoliační vlastnosti, které zlepšují suchou pokožku a terasu. Obsahují také výživné vlastnosti, které zklidňují sluncem poškozenou pokožku.

Při aplikaci na pokožku hlavy Dr. Ringpfeil říká, že probiotika mohou pomoci uklidnit podráždění a dokonce nepřímo obnovit růst vlasů. Ve skutečnosti jedna studie zjistila, že krmení myší probiotickým jogurtem vedlo k hustší, světlejší a lesklejší srsti.

Jak jej používat k dosažení nejlepších výsledků

Při výběru probiotických doplňků Heather Sandison, ND, říká, že je vždy nejlepší nechat si udělat test stolice „k určení správných chyb na vyvážení“, protože každý člověk má jedinečný střevní mikrobiom. „Správná rovnováha probiotik ve vašem střevě vám pomůže strávit a asimilovat živiny, aby vaše vlasy, pokožka a nehty měly živiny, které potřebují, aby vypadaly a cítily se zdravě,“ dodává Dr. Sandison. „Pro nejlepší výsledky doporučuji střídat kvalitní probiotika ve vysokých dávkách, lokálně i perorálně.“

Důležitá je také konzistence, říká Kessler, stejně jako výběr produktů, které mají alespoň dvě probiotické složky. Doporučuje zdvojnásobit dávku, pokud máte vyrážku nebo kožní vyrážku.

„Naše tělo má miliony normálních, zdravých bakterií. Když tyto bakteriální kolonie rostou a žijí v gastrointestinálním traktu, kůži, ústech a těle, brání „špatným bakteriím“ a houbám převzít kontrolu. Toto je klíč. Chceme, aby dobro přicházelo a zlo vycházelo,“ dodává obličejový plastický chirurg Benjamin Caughlin, MD, FACS.

Je čas přidat do své kosmetické rutiny nějaké staré dobré probiotika. Tady jsou naše nejlepší možnosti!

 1. Kupte nyní v

  1. Jako čistící prostředek: Eminence Organics Clear Skin Probiotic Cleanser

  Probiotický čistící přípravek Eminence Organics Clear Skin čistí vaši pokožku bez odstraňování základní hydratace pro jasnější a zářivější pleť. Toto mytí obličeje vyrobené z čajovníkového oleje neutralizuje bakterie, aby se zabránilo vyrážkám, zatímco adstringentní vrbová kůra kontroluje produkci oleje. Kyselina mléčná exfoliuje, zatímco okurková šťáva tónuje a zmenšuje velikost pórů. Biokomplex vitamínů A, C, E, koenzym Q10 a antioxidantů redukuje viditelné známky stárnutí. Bez sóji Klíčové složky: * Okurková šťáva: revitalizující, tonizující; tonizuje a redukuje vzhled kožních pórů a zároveň čistí pokožku *

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 2. Kupte nyní v

  2. Jako hydratační krém: Eminence Organic Skin Care Clear Skin Probiotic Moisturizer

  Probiotický hydratační krém Clear Skin od Eminence Organic Skin Care odstraňuje bakterie, které způsobují skvrny, a dodává vám jasnou, hladkou, hladkou a zářivou pleť. Kyselina salicylová odstraňuje odumřelé kožní buňky a rozkládá usazeniny mazu, aby póry vypadaly stažené a menší. Okurková šťáva působí jako přírodní adstringent ke zklidnění a zklidnění podráždění, zatímco bambucké máslo a jogurt odstraňují suché, dráždivé šupinky z pokožky a zároveň zachovávají vyváženou úroveň vlhkosti. Klíčové složky: * Okurková šťáva: revitalizuje, tonizuje; tonizuje a snižuje výskyt kožních pórů při čištění pleti * Vrbová kůra

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 3. Kupte nyní v

  3. Jako pleťová maska: Éminence Organic Skin Care Clear Skin Probiotic Masque

  Rozlučte se s vyrážkami s touto oceňovanou hloubkově čistící maskou určenou pro problémovou a citlivou pleť. Naplněný kyselinou mléčnou a okurkou získanou z jogurtu exfoliuje a zvlhčuje pokožku, udržuje ji tónovanou a svěží. Olej z čajovníku, který bojuje proti akné, hojí a chrání pokožku před infekcemi, zatímco jíl proniká do pórů, aby odstranil nečistoty a jiné nečistoty. Je také obohacen o léčivé bambucké máslo, uklidňující nehtíky a speciální biokomplex antioxidantů a CoQ10 pro redukci jemných vrásek a zvýšení přirozeného lesku pokožky.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

Napsat komentář