Výhody fytoestrogenů na kůži– Každodenní péče o vaše tělo Co doporučuje Andrea?

Jedna z nejběžnějších věcí, které ve své lékařské praxi poslouchám, je, jak hormony ovlivňují způsob, jakým moji pacienti vypadají a cítí se. Není divu, že jejich náladu, metabolismus a fyzický vzhled – to vše denně ovlivňuje ženský hormonální stav. Od nedokonalostí dospívání až po stárnutí pleti – zejména příliv a odliv estrogenu má klíčový vliv na to, jak vypadáme. Při hledání řešení pro své pacienty a pro mě jsem odkázána na báječnou skupinu molekul nacházejících se v přírodě, které napodobují pozitivní věci estrogenu, ale bez jakéhokoli rizika – fytoestrogeny. Prostřednictvím stravy a lokálních aplikací mají tyto úžasné molekuly mnoho výhod. Rád se dělím o toto málo známé tajemství se svými pacientkami a vedlo mě to k napsání knihy o hormonální rovnováze ak vyvinutí řady péče o pleť, která by řešila málo diskutovanou, ale univerzální výzvu – hormonální vitalitu!

Co je fytoestrogen?

Rostlinné estrogeny, známé jako fytoestrogeny, poskytují bezpečné a přirozené řešení poklesu estrogenu u žen, fenoménu, který se dnes nazývá „hormonální stárnutí“. Fytoestrogeny jsou malé molekuly podobné estrogenu, ale pocházejí z reprodukčních částí mnoha rostlin, jako jsou hroznová semena, sójové boby, červená jetel, lněná semínka a několik ořechů a bobulí. Přestože je již dlouho známo, že tyto nutraceutické potraviny jsou dobré pro celkové zdraví, existují vědecké důkazy, že mnoho typů fytoestrogenů, aplikovaných lokálně, nabízí několik úžasných výhod v boji proti stárnutí pokožky. Níže uvádíme jen některé z nich.

1. Jejich malá molekulová velikost lze snadno absorbovat přes pokožku.

Na rozdíl od mnoha složek péče o pleť proti stárnutí jsou fytoestrogeny malé molekuly a mají systém dodávání již zabudovaný v pokožce. Receptory pro tyto molekuly se nacházejí v dermis i epidermis a molekuly fytoestrogenu aktivují mechanismus kožních buněk, aby vytvořily prvky zdravé a zářivé pokožky.

2. Stimulují systém opravy pokožky.

Studie ukazují, že aktivací kožních receptorů tyto molekuly získané z rostlin aktivují fibroblasty, keratinocyty a jiné kožní buňky k produkci kolagenu, stimulujíce opravu pokožky a zlepšující kvalitu pokožky.

3. Díky nim budete vypadat zářivější téměř bez námahy.

Tyto přírodní molekuly stimulují produkci kyseliny hyaluronové, látky, která dodává pokožce schopnost zadržovat vodu. Tímto způsobem mohou fytoestrogeny vyvolat v pokožce záři rosy spojenou s hormonální rovnováhou a vitalitou.

4. Pomáhají oddálit ochabnutí pokožky.

Ukázalo se, že fytoestrogeny zvyšují produkci elastinu, molekuly často přehlížené. Elastin a kolagen jsou klíčovými prvky zdravé pojivové tkáně a elastin je to, co obnovuje pokožku a umožňuje výraz obličeje bez ochabnutí nebo ztráty tónu.

5. Zklidňuje vaši pokožku.

Fytoestrogeny mají uklidňující účinek na pokožku, potlačují nedokonalosti a vyrovnávají tvorbu kožního mazu, čímž snižují zánět a podráždění. Některé experimenty ukázaly, že jde o prebiotika, silný protizánětlivý stimulační mechanismus pro vyvážení pokožky.

6. Jsou skvělými lapači volných radikálů.

Estrogen je antioxidant, stejně jako rostliny, které jej napodobují. Ačkoli ne všechny antioxidanty jsou fytoestrogeny (například vitamin C není fytoestrogen), všechny fytoestrogeny jsou lapače volných radikálů a toto je další mechanismus, který přidává do arzenálu proti stárnutí těchto molekul.

7. Pomáhají chránit vaši pokožku před poškozením sluncem.

Několik vědeckých referencí ilustruje fotoprotekci mnoha fytoestrogenů. Genistein, odvozený z ořechů nebo sóji, je jedním z nejvíce studovaných fytoestrogenů a existuje několik publikovaných lékařských studií, které ilustrují tento účinek.

8. Snižte a pomozte předcházet tmavým skvrnám.

Na rozdíl od estrogenu jsou fytoestrogeny inhibitory tyrozinázy a potlačují melanin, redukují stařecké skvrny a rozjasňují pleť. Výsledek: lesklá, zářivá, rovnoměrná pleť.

9. Potlačuje nežádoucí ochlupení na těle.

Je známo, že sójové isoflavony a jiné fytoestrogeny napodobují tendenci estrogenu snižovat barvu a tloušťku vlasů na nohou a těle. Chloupky v obličeji rostou se snížením estrogenu u žen a fytoestrogeny mohou zmenšit velikost vlasového folikulu v obličeji, zatímco podobně jako estrogen mají opačný účinek na vlasy na hlavě, ve skutečnosti je stimulují.

Která jiná složka péče o pleť se může pochlubit tolika výhodami? Účinky fytoestrogenu označuji jako „Efekt Venuše“, který mě vedl k vytvoření VENeffectu, celé řady péče o pleť poháněné fytoestrogeny, aby inspirovala naši pleť, aby zářila, jak to dělá k maximální hormonální vitalitě. Pochopením krásy našich hormonů lze hodně získat – a mnoho nástrojů k tomu, aby se s tímto poznáním žilo lépe.

ČTĚTELE – Byl tento článek užitečný? Zařadili byste fytoestrogeny do své rutiny péče o pleť? Podělte se s námi o své myšlenky v sekci komentářů níže. Nebo pokračujte v posouvání a objevte řadu produktů péče o pleť VENeffect.

Napsat komentář