Výhody bambusu – Zdravaplet| Zdravápleť

14. leden Výhody bambusu

Zveřejněno v 10:00 v Zdravaplet Fit od společnosti Fabra Communication

The bambus a jeho benefity má každý na rtech už léta. Ve skutečnosti je to rostlina, kterou lidé používají již více než 6000 let. Přestože se tradičně používal na dřevo nebo jako dekorace, dnes je známější trávicí vlastnosti.

pěstování bambusu

Pro mnohé je bambus díky svému rychlému růstu nejzelenější rostlinou na planetě. Ve srovnání s jinými stromy roste až o 30% rychleji. Ve skutečnosti některé druhy vyrostou až jeden metr za den. To z něj činí jednoho z nejlepších spojenců, pokud jde o boj proti klimatickým změnám, protože jeho rychle rostoucí vlastnosti se ve velké části Asie využívají k zalesňování lesů a tím k vytváření velkého množství kyslíku.

Bambus v tradiční stravě

Ačkoli na Západě není v kulinářské oblasti tak přítomen, v Asii se používá již po staletí pro své blahodárné účinky na tělo. Některé země jako Čína používají křehké výhonky rostliny jako tradiční medicínu, neboť je to nejjedlejší část rostliny. Tyto jsou ideální pro redukce hmotnosti protože nemá pozoruhodný kalorický příjem a díky vysokému obsahu vlákniny je ideální pro regulaci střevní tranzit. Mají také vysoký obsah draslíkideální pro nervový systém a mnohočetné protizánětlivé a analgetické vlastnosti.

Pečujte o své tělo jako nikdy předtím

Bambusový nápoj Gok (1,99 EUR)

Od Primoru vám chceme trochu přiblížit orientální tradici s bambusovým nápojem Gok který od ledna najdete v Zdravaplet Boxu. Chcete-li se cítit silní, ohební a zdraví jako bambus, tento energetický nápoj je pro vás. Bez cukru, kalorií, konzervačních látek, plynu nebo tuku je dokonalým doplňkem vitamínu C pro děti a sportovce.

Napsat komentář