Vůně, cestování: Nejlepší parfémy

Tento článek je založen na některých informacích týkajících se Vůně, cestování: Nejlepší parfémy

.

Vývojový tým mediální platformy

Moje peněženka je o prázdninách ošoupaná a já se stále léčím, což znamená, že do exotické destinace v nejbližší době neodletím! Naštěstí mám bohatou fantazii, takže jsem mohl procestovat celý svět i bez rezervace letenek. Můj způsob dopravy: vůně.

Vývojový tým mediální platformy

KUBA (HAVANA)

Parfém:
Havana Vanilla od L’Artisan Parfumeur

Nejblíže jsem se dostal ke Kubě
Cuba Café v New Yorku, ale vůně této smyslné směsi vanilky, rumu a kůže mě posílá rovnou do náruče Diega Lunu v r. 2010. Špinavý tanec: Havana Nights.

Vývojový tým mediální platformy

MAROKO (MAGREB PUŠŤ)

Parfém:
L’Air du Desert Marocain značky Tauer Parfumes

Byl jsem v Arizoně, ale jsem připraven na nový druh pouště, Maghreb. Po jednom přivonění k této kořeněné, dřevito-květinové vůni se pocit suchého podnebí stává stále lákavějším. „Představte si, že najdete klid v pokoji, ležíte na posteli, vyčerpaní denními vedremi. Okno je otevřeno a dovnitř proudí chladný vzduch naplněný vůní pouště a ulic,“ říká o své vůni Andy Tower. . Mmm.

Vývojový tým mediální platformy

Francouzská polynésie (TAHITI)

Parfém:
Coco Monoi od Tymiánu

Nikdy jsem nebyl na Tahiti ani na žádném z polynéských ostrovů (kromě pobytu v Disney World Polynesian Resort). Ale vdechováním této pižmové vůně bílé diadémy jsem během několika vteřin přepraven. Lákavá vůně je inspirována monoi, starodávnou polynéskou tradicí namáčení tiare (tahitský ekvivalent gardénie) v kokosovém oleji.

Vývojový tým mediální platformy

Francouzská polynésie (WALLIS)

Parfém:
Manumalia od Les Nez

Před vytvořením Manoumalia strávila parfumérka Sandrine Vido čas na ostrově Wallis v jižním Pacifiku a ponořila se do jeho vůní. Směs exotických květin smíchaná s vetiverem a ylang ylang opojuje smysly a připomíná tropické večery uprostřed bujné zeleně a měsíčních vod.

Vývojový tým mediální platformy

Francie Paříž)

Parfém:
Nina od Niny Ricciové

Jeden závan Niny od Niny Ricci a já jsme se zamilovali. Je to logické, vzhledem k tomu, že ovocně-květinová vůně je inspirována romantickým Městem světla. Stopy pivoňky, měsíčníku a vanilkového červeného jablečného kosatce mě zavedou přímo do dlážděných ulic francouzské metropole, voňavé květinové vozíky a stánky s čerstvým ovocem… sexy cizinec… usměje se a představí se jako Jean-Luc… Dobře, pochopil si .

Vývojový tým mediální platformy

FRANCIE (REIMS)

Parfém:
Citron de Vigne od Fresh

Byl jsem v Monetových zahradách v Giverny, ale ještě jsem nenavštívil francouzskou vinici, jejíž kultura je zobrazena ve filmech jako například. Dobrý rok jakož i francouzský polibekpůsobí tak okouzlující. Naštěstí Fresh’s Citron de Vigne je inspirován francouzskou vinařskou oblastí Champagne a dokonale zachycuje vůni sluncem zalitých vín a bohatého Pinot Noir.

Vývojový tým mediální platformy

ITÁLIE (CAPRI)

Parfém:
Fiori di Capri značky Carthusia

Když na přelomu tisíciletí zažily capri kalhoty renesanci, hrál jsem v nich jako v roce 1999. A to je bohužel moje jediné spojení s Capri, italským ostrovem, kde byly ve 40. letech představeny kalhoty do lýtek. Ale díky středomořským tónům divokého karafiátu a konvalinky v kartuzijském Fiori di Capri se najednou cítím jako Brigitte Bardot v Le Mepri.

Vývojový tým mediální platformy

ITÁLIE (BIELLA)

Parfém:
Ca‘ Luna značky Acqua di Biella

Ca‘ Luna od Acqua di Biella je inspirována Biellou, malým městem v regionu Piemont v Itálii. Jeden závan jedinečné melanže této unisex vůně je jako vstoupit do starého venkovského paláce: nejprve cítím jen zelené tóny lišejníku a břečťanu lemující jeho starobylé stěny. Když jsem vešel, každý kout, kolem kterého jdu, mě vítá hřejivými vůněmi bílého pepře, santalového dřeva, kůže, pižma – nemůžu přestat cítit vůni mého zápěstí!

Vývojový tým mediální platformy

AUSTRÁLIE

Parfém:

Australský divoký jasmín Lucy B.

Tato sladká vůně, odvozená z květinové esence australského keře, spojuje tóny jasmínu, leknínu, magnólie, ananasu a bílého zázvoru. Tato australská vůně, která je dostupná i jako roll-on parfémový olej, si mě získá za pár vteřin.

Vývojový tým mediální platformy

KOSTARIKA

Parfém:

Cukrový strom od Costamoru

Nováček v parfumérském průmyslu, Costamor, představuje svoji první vůni Sugarwood.
luckyscent.com příští měsíc (do léta přijdou další tři vůně). Sugarwood, inspirovaná vzpomínkami z dětství zakladatelky Elizabeth Wrightové na Kostariku, je jemná dřevito-květinová vůně se svěží vůní cukrové třtiny. Vdechuji zářivou vodu a docela si dovedu představit, jak kráčím po cukrem posypaném třtiny na venkovské silnici, kterou Wright považuje za inspiraci pro Sugarwood.

Vývojový tým mediální platformy

KARIBISKÉ MOŘE (SAINT BARTH)

Parfém:
Vanilla West Indies značky Lin St. Barth

Jednou jsem blogoval o luxusní lázeňské léčbě na ostrově Saint-Barth Isle de France, kterou zažila skupina šťastných celebrit. Teď jsem se konečně dočkala kousku luxusu (no, možná je to spíš kousíček) s Vanille West Indies od Ligne St. Barth. Směs vanilky, karamelu a orchideje je úžasně uklidňující. Potřebuji jen sklenici vanilkového rumu…

Vývojový tým mediální platformy

ANGLIE (WINDSOR)

Parfém:
Řezání zahrady od Royal Apotic

Royal Apothic je známý svými vynikajícími svíčkami a bytovými vůněmi a v únoru budou jeho charakteristické vůně dostupné také jako toaletní voda. Jelikož jsem byl ve Windsoru, jsem fanouškem zahrady Cutting Garden, inspirované květinami, které kdysi plnily vázy královské rodiny Windsorského zámku. Kytice gardénie, růže, jasmínu, lilie a kosatce ve mně vyvolává pocit, že jsem královna.

Vývojový tým mediální platformy

ANGLICKO LONDÝN)

Parfém:
Beat by Burberry

Co mohu říct – jsem holka z Burberry. Vlastním alespoň pár skvěle vonících parfémů od této luxusní značky, ale momentálně miluji toaletní vodu The Beat. S tóny cejlonského čaje, růžového pepře, mandarinky a bílého pižma se toulám po Trafalgarském náměstí ruku v ruce s klonem Colina Firtha-slash-Marka Darcyho.

Vývojový tým mediální platformy

INDIE (BANGALOR)

Parfém:
Rituál de Bengalore od Cinq Mondes Pluie d’Aromes

Inspirován zahradami Bangalore, Ritual de Bengalore od Cinq Mondes Pluie d’Aromes kombinuje vanilku a kardamomový pepř a vytváří uklidňující, ale živou vůni. Jeden tah a jsem připravený zout si nedělní boty se Shah Rukh Khanem v bollywoodském muzikálu.

Vývojový tým mediální platformy

JAPONSKO (KYOTO)

Parfém:
Hinoki od Comme des Garçons, série Monocle

Myšlenka namočit se do jacuzzi pod širým nebem obklopená exotickou zelení se mi nyní zdá docela atraktivní. Dřevitá a tajemná unisex vůně Comme des Garçons Hinoki je navržena tak, aby navodila pocit uvolnění v chladné jarní ráno v hinoki lázni v hotelu Tawaraya v Kjótu.

Vývojový tým mediální platformy

JAPONSKO TOKIO)

Parfém:
Zahrady Hamarikyu od Anthropologie

Jak už název napovídá, Anthropologie je inspirována zahradami Hamarikyu, jednou z největších tokijských tradičních zahrad. Vůně je navržena tak, aby vás umístila mezi švestky, kamélie a kosatce při popíjení zeleného čaje v zahradní čajovně Nakajima. A to je úspěch; Udělám si mini čajový obřad a uvařím si šálek…

Vývojový tým mediální platformy

ČÍNA

Parfém:
Cukrové liči od Fresh

Když jsem vyrůstal, liči byli pamlskem z dětství (malé kantonské městečko, ze kterého pochází moje rodina, je známé svým sladkým a šťavnatým ovocem). Díky Fresh Sugar Lichee si ho můžu vychutnat i v láhvi! Rozhodně dospělejší než ovoce mého mládí, teplá a sofistikovaná vůně, příjemné tóny lotosového květu a frézie dodávají koketní nádech zábavy.

Vývojový tým mediální platformy

SPOJENÉ STÁTY (NEW YORK)

Parfém:
212 Sexy Carolina Herrera

Zeptejte se kteréhokoli obyvatele Manhattanu: původní předvolba 212 je nejpreferovanější a možná i nejprestižnější z trojciferných čísel vydávaných obyvatelům ostrova. S vůní inspirovanou Big Apple od Caroliny Herrery, která se pyšní svůdnou směsí dřevito-květinových tónů, si nyní každý může nárokovat vytoužená čísla.

Vývojový tým mediální platformy

SPOJENÉ STÁTY (LOS ANGELES)

Parfém:
Velvet Rope od Apotia

Světla, fotoaparát, motor! Velvet Rope, vytvořený losangeleskou značkou Apothia, voní svůdným pižmem, jasmínem a grapefruitem. Od jeho jemného sametového obalu až po jeho opojnou vůni mám pocit, jako bych právě vstoupil na červený koberec v teplé Los Angeles. Kalifornie, jdu!

.

Napsat komentář