Vše o šamponu proti lupům a které jsou nejlepší.| Zdravápleť

21. únor Sbohem lupům! Rozlučte se s ní těmito šampony

Zveřejněno ve 12:00 v kategorii Nezařazené od společnosti Fabra Communication

Jelikož citlivá vlasová pokožka postihuje téměř 50 % populace, existuje i další dermatologické onemocnění vlasů, které je stejně běžné. Mluvíme o lupech. Ve skutečnosti se obě podmínky často vyskytují současně. Je to šupinatění pokožky hlavy, které způsobuje vzhled a odlupování uvedených šupin. Je nejběžnější, není nakažlivá ak jejímu ukončení (normálně) stačí použít ten nejlepší šampon proti lupům.

Lupy nebo pityriasis capitis jsou a nadměrné olupování kůže na pokožce hlavy a odhaduje se, že asi 50 % světové populace bude mít někdy v životě lupy. Jedná se oa problém s vlasy je mnohem běžnější, než si myslíme, ale opravdu fungují šampony proti lupům? jak jednají? Jsem důvěryhodný?

ID:

Lupy se projevují následovně:

  • Exfoliace.
  • Svědění.
  • Pocit šupinek na hlavě.

Proč se objevují lupy?

Může to být příznakem citlivé, podrážděné nebo suché pokožky hlavy. I když to může být reakce těla na šampony a další agresivní produkty.

Věk je také faktorem, který je třeba zvážit, jelikož lupy se objevují již v rané dospělosti. Navíc jí trpí více muži než ženy.

Co způsobuje lupy?

Zdá se, že příčiny jsou různé a mezi nimi ještě nejsou 100% jasné.

  • Souvisí to s nekontrolovaným růstem mikroorganismů, zejména z houby zvané Malassezia furfur. Nachází se na pokožce hlavy většiny z nás jako součást naší běžné mikroflóry a problémy způsobuje jen tehdy, když se její populace nadměrně rozrůstá. Jednou z hypotéz je, že imunitní systém určitých jedinců může reagovat na tuto houbu.
  • seboroická dermatitida Může také způsobit toto odlupování a je docela běžné, že lidé s lupy mají tuto dermatitidu v jiných částech těla.
  • Nízká teplota a vlhkost a/nebo špatná hygiena pokožky hlavy nebo nevhodné – dodržujte tyto rady, abyste si dobře umyli vlasy – může podpořit suchou pokožku hlavy a to zase lupy.
  • lupy vyMůže se to zhoršit i tehdy, když jsme ve stresu. nebo nemocný.

Devět nejlepších šamponů proti lupům, o kterých byste měli vědět:

VICHY Dercos šampon proti lupům pro mastné vlasy

Zbavte se lupů a svědění díky patentované technologii proti recidivě. Je speciálně vyvinut pro mastné vlasy a je ideální pro muže i ženy. Jako kúru se doporučuje užívat 4 týdny.

NUGGELA & SULÉ epigenetický šampon proti lupům

Odstraňuje a předchází mastným i suchým lupům a zároveň (díky epigenetickému působení) stimuluje růst vlasů a zlepšuje jejich kvalitu. Kromě toho obnovuje rovnováhu a zvlhčuje pokožku hlavy, zpomaluje vypadávání vlasů a dodává lesk a hebkost.

Šampon s výtažkem z řeřichy KLORANE

Rychle odstraňuje suché lupy díky svému složení na bázi extraktu z řeřichy, díky čemuž vlasy znovu získají svou krásu. Navíc je hypoalergenní.

Suchý šampon proti lupům PILEXIL

Tento šampon je indikován k léčbě suchých lupů, odstraňuje jejich svědění. Funguje tak, že redukuje šupinatění, odstraňuje odumřelé kožní buňky a vyrovnává sekreci kožního mazu. Kromě toho obsahuje klimbazol, který kontroluje růst houby malassezia furfur, ke snížení svědění a nadměrného kožního mazu.

H&S Suprême šampon proti lupům

Úplná klasika. Odstraňuje lupy a dodává vlasům objem. Navíc díky arganovému oleji vyživuje vlasy od kořínků po konečky, zanechává je zcela čisté, s objemem a bez lupů. Neobsahuje silikony, parabeny, fosfáty, parafíny ani barviva.

DUCRAY Kelual DS šampon proti lupům

Zklidňuje, zklidňuje a ošetřuje pokožku hlavy a zároveň odstraňuje lupy, přičemž působí na všechny faktory podílející se na závažných opakujících se stavech šupinatění.

PANTENE šampon proti lupům

Bojuje proti lupům a zároveň posiluje vlasy a dodává jim zdravý vzhled. Neobsahuje minerální oleje a barviva a je vhodný pro všechny typy vlasů.

Dermo Capillaire šampon proti lupům od EUCERIN

Tento unisex šampon, speciálně navržený pro mastné lupy, čistí a zvlhčuje vlasy, kontroluje lupy a dlouhodobě zabraňuje jejich opětovnému výskytu. Obsahuje klimbazol (pro boj proti mikroorganismům), polydokanol (zmírňuje svědění) a pyroktonol olamin (který zabraňuje tvorbě lupů). Navíc díky aniontovým a amfotérním povrchově aktivním látkám odstraňují stávající lupy.

Klasický šampon proti lupům od AMERICAN CREW

Pomáhá předcházet svědění a odlupování spojenému s lupy a zároveň osvěžuje pokožku hlavy. Kromě toho obsahuje antimikrobiální a antifungální látky. Obsahuje pyrithion zinečnatý, který pomáhá předcházet odlupování a svědění a má silný uklidňující a hydratační účinek.

Napsat komentář