Vše, co potřebujete vědět– Rutiny péče o pleť Zdravaplet Andrea S. doporučuje:

Tmavé kruhy kolem očí jsou častým problémem žen všech věkových kategorií. Naštěstí existuje mnoho způsobů, jak k nim přistupovat, od zářivých očních krémů a krémů až po vitamínové korektory. Pokožka pod očima je na celém těle nejtenčí, proto k ní musíte být velmi jemní. Zde vám ukážeme, co způsobuje tmavší pokožku pod očima, a poskytneme vám informace a rady schválené dermatology, abyste to vyřešili.

Periorbitální hyperpigmentace, také známá jako tmavé kruhy, je poměrně častým stavem, se kterým se mnozí jedinci setkávají denně (žádná hračka). A i když je možno hezké říci, že dostatek spánku může vyléčit všechny vaše starosti, není to vždy tak jednoduché. Ve skutečnosti existuje řada důvodů pro tyto tmavé kruhy a změnu barvy pod očima, které vám způsobují bolest.

I když strávit celou noc není tak špatné, neustálé odpírání si spánku může dostat vaše tělo do neustálého stresu. Nedostatek spánku podle plastické chirurgičky a dermatoložky Dr. Mary Lynn Moran, MD, způsobuje zvýšení kortizolu, stresového hormonu, který narušuje schopnost našeho těla zotavit se přes noc. Jako největší orgán těla je kůže obvykle místem, kde se objevují první známky poškození, a to nemluvíme jen o tmavých kruzích a pytlích pod očima. Toto jsou jen některé ze způsobů, jak může dostatek spánku způsobit zmatek na vašem vzhledu.

Vaše oči mohou být okny vaší duše, ale pokožka pod nimi dává jasný obraz o vašem věku. Tato tenká a jemná pokožka je jednou z prvních, která vykazuje známky stárnutí. Mnozí předpokládají, že každá pokožka je stejná a diví se, proč jsou vůbec potřebné produkty určené pro určité části těla. Jak se však ukázalo, tato oblast si zaslouží speciální ošetření v boji proti typickým problémům tmavých kruhů, vrásek, suchosti a otoků.

Od DIY procedur zahrnujících studené čajové sáčky až po špičková zařízení, která slibují vymazání důkazů o nedostatku spánku, vyzkoušíte cokoli, abyste se zbavili tmavých kruhů pod očima. Dobrou zprávou je, že s tímto problémem bojují i ​​dermatologové – a vědí něco o tom, jak jej vyřešit. Ale první krok? V první řadě to znamená pochopit, co to způsobuje.

Ať už jde o pohled do něčí duše nebo o ukazování světu, že jste noci namísto kvalitního spánku trávili díváním Netflixu, věřte očím, které řeknou všechno. Jelikož se jedná o nejtenčí a nejcitlivější pokožku na těle, oblast kolem očí jako první vykazuje známky stárnutí a následky nedostatečného spánku, námahy a poškození sluncem. Netřeba dodávat, že ať už máte 20 nebo 50, pokožka kolem peepers potřebuje extra dávku TLC. A tady jsou oční krémy.

Zatímco korektor je nejlepší volbou k maskování jejich vzhledu, některé lokální vitamínové kúry, pravidelná hydratační rutina a zdravý životní styl mohou pomoci udržet únavu, hyperpigmentaci a suchou pokožku kolem očí na uzdě. Zde jsou nejdůležitější živiny, které vaše pleť potřebuje k rozjasnění očního okolí.

Kromě světlých očních krémů existují i ​​jiné věci, které můžete udělat ke snížení tmavých kruhů pod očima. Od běžného opalovacího krému až po správné odličování očí, zde je několik tipů, jak pomoci vašim očním krémům rozjasnit oční okolí.

Pravda: Někdy je pro dobrý spánek málo hodin denně. Přidejte genetiku, gravitaci, stres a roky pohybu a úsměvu a získáte ghibi nohy, tmavé kruhy a otoky pod očima – faktory, které okamžitě přidají léta k vašemu vzhledu. Ale to nejsou jediné věci, které stárnout oči; částečně za to mohou také některé naše každodenní kosmetické návyky. Zjistěte, co byste mohli udělat špatně a jaké kroky musíte podniknout, abyste svým očím navrátili mladistvý lesk.

Napsat komentář