Vše, co potřebujete vědět o získání brazilského vosku

Pokud jste zde proto, že se chcete dozvědět více o Vše, co potřebujete vědět o získání brazilského vosku

.

Zahrnujeme produkty, které považujeme za užitečné pro naše čtenáře. Pokud nakupujete z odkazů na této stránce, můžeme získat malou provizi. Tady je náš postup.

Brazilským voskem se zpracuje a odstraní ochlupení z přední části stydké kosti, kolem vulvy, mezi horními stehny a kolem konečníku.

V závislosti na vašich preferencích můžete odstranit všechny vlasy v této oblasti nebo nechat malý proužek vlasů vpředu.

Jak se to liší od vosku na linie bikin nebo vosku na celé bikiny?

Základní vosky na linii bikin obvykle odstraňují chloupky v oblasti třísel, kdekoli mohou chloupky vyčuhovat zpod spodní části plavek: na bocích linie bikin (nebo spodního prádla) a mezi pupkem a stydkou kostí.

Kompletní depilace bikin zahrnuje vše, co souvisí s depilací bikin, jakož i depilaci na přední části stydké kosti. Můžete zanechat proužek, trojúhelník nebo čtverec vlasů.

Brazilci jdou ještě dál a nabízejí úplné odstranění ochlupení, od přední části stydké kosti přes oblast pod ní, nazývanou perineum, až po konečník.

Zkontrolujte se před setkáním, abyste se ujistili, že jste připraveni. Měl bys:

 • Ujistěte se, že vaše vlasy jsou dlouhé alespoň ¼ palce – přibližně velikosti zrnka rýže. Pokud je delší než ½ palce, můžete jej trochu oříznout, aby vosk lépe držel.
 • Několik dní před setkáním si jemně odlupujte leštící rukavicí nebo hadříkem, abyste zabránili zarůstání chloupků.
 • Vyhněte se slunečnímu záření nejméně 24 hodin před sezením, protože to může způsobit, že vaše pokožka bude citlivější.
 • V den setkání omezte příjem alkoholu a kofeinu. Obě mohou zúžit póry a učinit voskování bolestivější.
 • Pro maximální pohodlí si na setkání oblečte prodyšné bavlněné spodní prádlo nebo kalhoty volného střihu.
 • Asi 30 minut před setkáním si vezměte volně prodejný lék proti bolesti, který vám pomůže zmírnit bolest.

Přijďte alespoň 10 minut před plánovaným časem, abyste se přihlásili a v případě potřeby použijte toaletu.

Vaše první schůzka bude pravděpodobně trvat od 30 minut do hodiny, v závislosti na tom, kolik chloupků máte a kolik chcete během sezení odstranit.

Tady je to, co můžete očekávat:

 1. Váš voskový mistr vás požádá, abyste se svlékli od pasu dolů a vyskočili na stůl.
 2. Než technik cokoli udělá, s největší pravděpodobností se vás zeptá na vaše preference. Dejte jim vědět, jestli chcete vosk na linii bikin, celé bikiny, celé brazilské nebo jakékoli zbytky vlasových pásků.
 3. Technik poté provede nějaké čištění, aby se ujistil, že vosk má čistý povrch, na který se může přilepit.
 4. Jakmile je oblast vyčištěna, přistoupí k ošetření předvoskem, obvykle olejem nebo práškem, aby poskytly ochranu pokožce.
 5. Potom voskování! V závislosti na typu vosku váš technik použije k odstranění chloupků papír nebo hadřík. Menší proužky lze použít pod a kolem konečníku, zatímco větší proužky lze použít na přední část stydké kosti.
 6. Pokud technik vynechá nějaké chloupky, odstraní je pinzetou.
 7. Nakonec oblast omladí sérem nebo krémem ke zklidnění podráždění a zabránění zarůstání chloupků.

Když půjdete platit, nezapomeňte dát spropitné alespoň 20 procent. Toto je standard pro většinu salonů.

Jak je to bolestivé?

Není to procházka parkem, to je jasné. Velice záleží na tom, jaká je vaše individuální tolerance bolesti.

První setkání je obvykle nejbolestivější z hlediska bolesti, takže na to pamatujte. Druhé setkání může vypadat úplně jinak.

Obecně tvrdé vosky způsobují menší bolest než měkké vosky.

Máte-li obavy z úrovně bolesti, zkuste najít salon, který používá tvrdé vosky.

Ihned po návštěvě se ujistěte, že oblast ošetříte o něco více TLC než obvykle:

 • Dojde-li k bolesti, zarudnutí nebo změně barvy, aplikujte hydrokortizonový krém nebo studený obklad.
 • Vyhněte se sexuální aktivitě alespoň 24 hodin. To poskytne mikroslzám čas na zhojení před jakýmkoli genitálním kontaktem.
 • Vyhněte se namáhavým aktivitám, jako jsou středně až vysoce intenzivní cvičení a zůstaňte ve vodě alespoň 24 hodin. Sprcha je dobrá, ale koupel může být nepříjemná.
 • Vyhněte se slunečnímu záření nejméně 24 hodin po zákroku. Hluboká exfoliace může způsobit, že oblast ohanbí bude vnímavější na sluneční paprsky.

Odolejte pokušení oholit se nebo jinak odstranit strniště nebo nepoddajné chloupky. Toto odstranění může zvýšit riziko zarostlých chloupků až do další návštěvy vosku.

Mimo hladší oblasti bikin je depilace voskem formou hloubkové exfoliace.

Podle americké akademie Dermatologická asociace, tento typ fyzické exfoliace odstraňuje odumřelé kožní buňky z vrchní vrstvy pokožky, aby stimuloval produkci kolagenu a zlepšil účinnost lokálních ošetření.

Tato forma odstraňování chloupků je zároveň jednou z nejméně dráždivých pro kůži.

Při správném provedení je méně pravděpodobné, že depilace voskem způsobí nežádoucí vyrážky, hrbolky nebo jiné podráždění než epilátor nebo holení.

To ovšem není všechno. Vosk vytrhává vlasy.

Když chloupky dorostou na stejném místě, jsou obvykle slabší, jemnější a jemnější než dříve.

To znamená, že časem budete mít méně vlasů, o které musíte pečovat a zbylé vlasy budou lépe upravitelné.

Jako každá jiná forma odstraňování chloupků, voskování má některé potenciální vedlejší účinky.

Ihned po voskování si můžete všimnout zarudnutí, změny barvy nebo drsnosti – tyto jsou neuvěřitelně běžné a měly by zmizet během následujících 24 hodin.

Pro usnadnění procesu hojení můžete aplikovat pleťové vody nebo séra určené pro oblast ohanbí. Mohou také pomoci zabránit zarůstání chloupků.

Nejste-li zvyklí na odstraňování ochlupení, může se u vás objevit i svědění.

Odolejte nutkání poškrábat se! To může způsobit další podráždění či mikrotrhliny v pokožce, což jistě nechcete.

Namísto toho aplikujte lokální hydrokortizonový krém nebo gel z aloe vera pro zklidnění postižené oblasti.

Jedna studie z roku zjistila, že jakékoli odstranění ochlupení může být spojeno se zvýšeným rizikem pohlavně přenosných infekcí (STI). K potvrzení, zda je to pravda, je však zapotřebí další výzkum.

I když je voskování mnohem méně běžné než zarudnutí, změna barvy nebo svědění, může způsobit menší poškození kůže. To může způsobit, že budete náchylnější k pohlavně přenosné nemoci, které se přenášejí kontaktem kůže na kůži.

Chcete získat Brazilce, ale nejste si jisti, jestli je to ta správná věc? V závislosti na okolnostech je třeba zvážit několik věcí.

Je brazilské odstraňování chloupků nepříjemné?

Kosmetičky, které vyrábějí brazilské vosky, jsou profesionálky, což znamená, že už pravděpodobně viděli všechno. Nejsou zde k tomu, aby soudily vaše pohlavní orgány, takže se nebojte!

Pokud se cítíte trochu plachý, můžete dát svému voskárovi vědět, že je to poprvé. S největší pravděpodobností vám budou chtít pomoci uvolnit se.

Jak dlouho vydrží výsledky?

Záleží na tom, jak rychle vám rostou vlasy a jak jsou tmavé.

Zpravidla trvá 3 až 4 týdny. Když jsou vlasy dlouhé alespoň ¼ palce, můžete jít na další vosk.

Zároveň si dávejte pozor, abyste se neholili – to může vést k ještě většímu svědění, podráždění či zarůstání chloupků.

Budete-li se držet měsíčního plánu depilace voskem, pravděpodobně zjistíte, že depilace voskem bude časem jednodušší a méně bolestivá.

Pokud nedodržíte harmonogram, narušíte si cyklus růstu vlasů a budete muset začít znovu. To znamená, že příště můžete mít větší bolest.

Kolik stojí získání Brazilce?

V průměru můžete za brazilský vosk zaplatit 50 až 100 USD, v závislosti na salonu a vaší lokalitě. Nezapomeňte uvést spropitné 20 procent! Salony vyšší třídy mohou účtovat ještě více.

Můžete depilovat, pokud máte menstruaci?

Máte-li menstruaci, možná budete chtít zvážit změnu termínu. Během menstruace se kůže kolem vaší stydké kosti stává o něco citlivější a jste náchylnější na křeče.

Pokud stále zvažujete depilaci voskem, ujistěte se, že máte na setkání s sebou tampon nebo opakovaně použitelný kalíšek. Většina profesionálů nevoskuje, používáte-li pad nebo freeflute.

Můžete depilovat, pokud jste těhotná?

Můžete se poradit se svým lékařem, pokud jste v posledním trimestru. Jinak jsi asi čistý. Jen si uvědomte, že vaše hormony se mění a vaše bolest může být ovlivněna. tolerance.

Můžete voskovat, pokud máte genitální piercing nebo tetování?

Pokud jde o piercing genitálií, voskový umělec vás s největší pravděpodobností požádá o odstranění čepu. Pokud se vám piercing nepodaří odstranit, místo vám jen ošetří. Jen si uvědomte, že v blízkosti piercingu můžete mít několik rozpuštěných vlasů.

Máte-li tetování, voskování může pomoci odlupovat oblast a zviditelnit váš inkoust.

Je zde někdo, kdo by neměl depilovat?

Máte-li citlivou pokožku nebo užíváte některé léky, měli byste se poradit se svým lékařem.

Toto zahrnuje:

 • antibiotika
 • hormonální náhrady
 • hormonální antikoncepční prostředky
 • perorální léky proti akné, jako je Accutane
 • použití lokálních retinoidů, jako je Retin-A

Některé z těchto produktů a léků oslabují kožní bariéru chemickou exfoliací a voskování může vést k bolestivému nadměrnému odlupování.

Záření a chemoterapie mohou také vést ke zvýšené citlivosti a suchosti pokožky, takže depilace voskem nemusí být nejpohodlnější metodou odstraňování chloupků.

Jak najít slušný salon?

Udělejte si průzkum! Vyhledejte salony ve svém okolí a zjistěte, které mají nejlepší recenze.

Měli byste se také ujistit, že váš salon nepoužívá dvojité ponorné aplikátory a neodmítá nosit rukavice.

Renomované salony vám obvykle nabízejí vyplnění klientského dotazníku nebo rychlou konzultaci, abyste se s vámi a vaší anamnézou předem poznali.

Pokud něco, promluvte si se svými přáteli a zjistěte, kam šli. Někdy je ústní podání nejlepší způsob, jak zjistit, kam jít.

Co můžete udělat, abyste minimalizovali zarůstající chloupky a jiné nepravidelnosti?

Zarostlý vlas je velká bolest a žádná hračka. Abyste předešli jejich vzniku, udělejte si pár dní před návštěvou jemný peeling.

Drž se dále od tvrdých fyzikálních nebo chemických exfoliantů. Vše, co potřebujete pro jemný peeling, je hadřík.

Máte-li zarostlé chloupky, nevybírejte! To způsobí jen další podráždění a potenciální jizvení.

Místo toho použijte ošetření bezpečné pro bikiny, jako je koncentrát pro zarostlé vlasy nebo Anthony’s ošetření zarostlých vlasů, k hojení, zklidnění a opravě pokožky kolem zachycených chloupků.

Pokud jde o depilaci bikin, brazilská možná není nejpohodlnější, ale je ideální pro váš životní styl.

Nejdůležitější je zapamatovat si, že pokud se vám vosk nelíbí, není třeba jej dále vyrábět.

Promluvte si se svým lékařem, proveďte průzkum a experimentujte s různými metodami, dokud nenajdete tu, která vám nejlépe vyhovuje.

.

Napsat komentář