vše, co potřebujete vědět o tomto produktu| Zdravápleť

19. září Vše, co potřebujete vědět o (nejlepším) pleťovém séru

Zveřejněno v 10:00 v Cosmetics by Fabra Communication

Ti, kteří nejsou zvyklí na svět kosmetiky a krásy, koncept sérum na obličej ještě se jich zbavit. Ve skutečnosti existuje mnoho otázek, které tento produkt vyvolává: k čemu je určen? Kdy ho mám použít? Může nahradit hydratační krém? Jaké účinné látky bych v něm měl hledat? Jak vysvětlila dermatoložka Andrea Combalia ve své knize „Zdravá pokožka v Sano Bodies“, sérum je obvykle emulze s vysokou koncentrací aktivních složek; má obvykle lehkou texturu a snadno se vstřebává, díky čemuž aktivní složky pronikají hlouběji ».

Kdy jej aplikujeme?

Když jsme v širším smyslu zjistili, co je to sérum na tvář, pojďme se věnovat otázce pořádku. Jakou pozici zastává? rutina péče? Jelikož jde o vodnatý a lehký produkt, měl by to být první, který aplikujeme, když máme čistou a tonizovanou pleť. „Jeho vzorec je tak koncentrovaný, že stačí pár kapek produktu,“ říká Combalia.

Je každé sérum na obličej v pořádku?

ne. Záleží, jak všechno, našeho typu pleti. „Některé jsou bohaté na antioxidanty nebo transformační aktivní složky, takže v závislosti na jejich hvězdné složce je upřednostníme ráno nebo večer,“ pokračuje katalánský dermatolog. Podle typu pleti si vybereme séra s glycerinem (pro suchou pleť), kyselinou salicylovou, glykolovou či diovou (pro aknózní pleť) nebo kyselinou hyaluronovou (pro zralou pleť).

Nejlepší séra na obličej

Pokročilá noční oprava Estee Lauder

© Estée Lauder Facial Hair (61,32 EUR)

Caoperalie Vinoperfect

© Caudalie Vinoperfect Serum (39,95 EUR)

Shiseido Bio-Performance Liftdynamic

© Shiseido Ser Facial (87,90 EUR)

Originální Lancôme Advanced Light Pearl

© Lancôme Serum (45,18 EUR)

Hyalu B5 značky La Roche Posay

© Roche Posay Ser (28,75 EUR)

Korekční sérum na akné Postzit

© Aknemy Pimple Mark Serum (15,99 dolarů)

Ser double Clarins

© Clarins Serum (69,95 EUR)

Niacinamid 10% + Zinek 1%, od The Ordinary

© Běžné sérum (5,90 EUR)

Napsat komentář