Vše, co potřebujete vědět o pití kolagenu

V tomto článku vám povíme některé informace týkající se Vše, co potřebujete vědět o pití kolagenu

.

Podle nové studie publikované tento měsíc v Journal of Cosmetic Dermatology, ženy, které zařadily kolagenový peptidový nápoj do své každodenní rutiny, zlepšily vzhled své pleti již za osm týdnů. Výrazně se zvýšila hustota dermálního kolagenu a výrazně se snížila fragmentace dermální kolagenové sítě. To však není všechno: „Oba účinky přetrvávaly i po 12 týdnech.

A Bit of Skin Science 101: Kolagen (odvozený z řeckého kolla, což znamená „lepidlo“) je nejrozšířenějším proteinem v lidském těle. Hlavní složka pojivové tkáně spojuje buňky a dodává pokožce její strukturu a pružnost. Produkce kolagenu začíná klesat rychlostí asi 1 procenta ročně ve dvacítce a rapidně klesá ve čtyřicítce a padesátce, přičemž většina žen zažívá 30procentní pokles v prvních letech po menopauze. Jedná se o přirozený proces, který však zhoršuje také sluneční záření. Účinky, které vidíme v zrcadle? Suchost, ochablost, letargie a ztráta plnosti.

V nezávislé, dvojitě zaslepené, placebem kontrolované studii publikované v roce v časopise Skin Pharmacology and Physiology, ve které 100 žen ve věku 45 až 65 let užívalo 2,5 gramu hydrolyzovaného kolagenového peptidu jednou denně po dobu osmi týdnů, došlo k v hloubce vrásek kolem očí. Kromě toho se u subjektů zvýšila hladina prokolagenu I, prekurzoru kolagenu, o 65 procent. A výsledky byly dlouhodobé: pokožka žen stále vykazovala zvýšenou úroveň vlhkosti a elasticity čtyři týdny poté, co přestali užívat doplňky.

Existuje jedno upozornění: ne všechen kolagen užívaný ústy je stejný. Za prvé, hydrolyzovaný kolagen, který se vyrábí čištěním a třepením proteinových aminokyselin na fragmenty malých molekul, se liší od starodávné želatiny, kterou naše matky používaly k výrobě vratkých dezertů; protože hydrolyzované peptidy jsou tak maličké, tělo je mnohem snáze absorbuje. „Z vědeckého hlediska nikdo přesně neví, co dělá kolagenové peptidy účinnými. Všechno, co můžeme udělat, je otestovat je,“ říká Steffen Osser, PhD, zakladatel Kolagenového výzkumného institutu v Kielu v Německu, který studii v roce provedl. „Na trhu jsou produkty, které jsou méně účinné nebo neúčinné, takže moje rada je hledat ty, pro které existuje výzkum na podporu jejich účinnosti.“

Chcete-li se dozvědět více o dietním kolagenu, sledujte nedávné dobrodružství April Long v Číně.

.

Napsat komentář