Vše, co potřebujete vědět o mikropigmentaci pokožky hlavy

V tomto článku vám povíme některé informace týkající se Vše, co potřebujete vědět o mikropigmentaci pokožky hlavy

.

Možná jste už slyšeli o mikrobladingu celého obočí. Věděli jste, že podobný postup existuje iu pokožky hlavy?

Tento postup je znám jako mikropigmentace pokožky hlavy (SMP), která vytváří iluzi hustších vlasů.

Jaký je však přesný rozdíl?

„Zatímco obě patří do kategorie mikropigmentace, [microblading and micropigmentation] jsou velmi odlišné metody implantace pigmentu,“ vysvětluje Michal Cohen, vizážista z Los Angeles a praktik SMP.

Zatímco microblading se obvykle provádí ruční čepelí, mikropigmentace se provádí pomocí elektrického tetovacího strojku. K proniknutí do pokožky hlavy, která je tlustší než pokožka pod obočím, je totiž zapotřebí více energie.

Cílem SMP není vytvářet linie podobné vlasům, jako je microblading obočí, ale použít drobné vrstvené tečky různých odstínů černé k replikaci vzhledu stínu na pokožce hlavy. Tento styl, zvaný pointilismus, je navržen tak, aby vytvořil přirozenou hloubku a definici.

Kvalifikovaný odborník se postará o to, aby body vypadaly jako přirozené vlasové folikuly a harmonicky splynuly s vaší pletí.

Tento proces může být prospěšný pro lidi trpící všemi formami vypadávání vlasů. To zahrnuje lidi s:

  • rak
  • alopecie
  • řídnutí vlasů
  • mužská a ženská vzorová plešatost

Jak bolestivý je tedy tento postup? Krátká odpověď: záleží.

Před zákrokem vám lékař SMP aplikuje lokální anestetikum na pokožku hlavy. Je však dobré mít na paměti, že stále může dojít k určitému nepohodlí. Stupeň nepohodlí však do značné míry závisí na vaší toleranci bolesti.

Lidé s akné na hlavě nebo jinými citlivými kožními onemocněními, jako je psoriáza, by se měli vyhnout SMP během vypuknutí nebo vzplanutí, protože bude obtížné aplikovat pigment na zanícené oblasti. Máte-li sklon k tvorbě keloidů, které jsou běžnější na tmavé pokožce, možná nejste dobrým kandidátem na SMP.

Když si uděláte průzkum a najdete zodpovědného a zkušeného umělce SMP (více o tom, jak to udělat níže), pravděpodobně obdržíte počáteční konzultaci. Během této schůzky vás váš lékař připraví na to, co můžete očekávat a jak byste se měli předem připravit.

Zde je například několik obecných pokynů:

  • Před každým ošetřením se osprchujte. Čtyři dny po každém ošetření si nebudete moci umýt ani namočit pokožku hlavy (včetně nadměrného pocení).
  • Každý postup obvykle trvá čtyři až pět hodin.
  • Kolik ošetření budete potřebovat, bude záviset na množství SMP na pokožce hlavy. Cohen říká, že i když je to jen pro malou oblast, jako je Widow’s Peak, stále potřebuje tři až čtyři ošetření pro dlouhodobé držení, protože SMP je proces vrstvení barev.
  • Léčba bude naplánována v intervalech několika týdnů.

Několik týdnů mezi procedurami neplavte, nepoužívejte parní lázeň ani saunu, nesprchujte se příliš horkou vodou, což může způsobit parní bouři.

První čtyři dny se snažte nevystavovat pokožku hlavy slunci (můžete nosit klobouk). Pátý den po zákroku můžete ošetřenou pokožku vystavit slunci na jednu hodinu nebo 45 minut, máte-li velmi světlou pokožku.

Nezapomínejte však, že menší slunění ošetřované oblasti znamená lepší dlouhodobou konzervaci.

Cena SMP se liší v závislosti na tom, jak velkou část pokožky hlavy je třeba pokrýt. Cohen říká, že každý postup obvykle stojí mezi 400 a 1000 USD.

Mikropigmentace se považuje za semipermanentní. Zatímco účinek může trvat až osm let, ošetřovaná oblast časem vybledne, protože celá pokožka se přirozeně odlupuje.

I když se barva může zesvětlit, změní se pouze tehdy, použije-li se nesprávný pigment.

Pokud však máte velmi suchou pokožku, vyblednutí pravděpodobně nastane rychleji. Protože pokožka má tendenci se loupat, když je suchá, může to neúmyslně odlupovat pigment rychleji.

Jako u většiny medicínských postupů, i SMP přináší rizika.

I když se mikropigmentace technicky nepovažuje za tetování – tetovací inkoust proniká mnohem hlouběji do kůže a vstřikuje se hrubší jehlou – služby jako SMP a jiné typy permanentního make-upu přinášejí podobná rizika. Patří sem alergie na určité složky pigmentu a infekce spojené s tetovacím inkoustem.

Nejdůležitější je však mít na paměti, že k tomu, abyste se stali SMP umělcem, není zapotřebí žádné formální vzdělání (to samé platí pro microblading). Z tohoto důvodu je při hledání spolehlivého odborníka velmi důležité věnovat pozornost náležité péči.

Předtím, než si vyberete odborníka na SMP, je velmi důležité udělat si domácí úkol. Nezapomeňte navštívit kancelář, kde bude služba provedena.

Pokud jde o licencování a obecnou regulaci SMP, liší se podle státu. Například v Kalifornii je proces tetování, brandingu, piercingu nebo permanentního make-upu (včetně SMP) licencován a regulován stejným způsobem. Nicméně licencovaný tetovací umělec může často přejít na SMP s malým nebo žádným tréninkem.

Cohen vysvětluje, že tetovací salony nebo umělci by takové služby neměli nabízet. „Uvidíte-li tetovací salon nebo umělce, který nabízí podobnou službu, běžte opačným směrem,“ říká.

Kromě toho Food and Drug Administration (FDA) varuje: „Spotřebitelé by si měli být vědomi rizik, která s tím souvisí.“ [with tattoos and permanent makeup] učinit informované rozhodnutí, zejména proto, že FDA tradičně nereguluje tetovací barvy ani pigmenty v nich používané.

Cohen, který absolvoval speciální školení SMP od odborníka na SMP Zang Zang Miah, říká, že výsledky mohou být katastrofální, pokud je provede nezkušený odborník.

Cohen varuje, že máte-li nějaké pochybnosti o praktikovi, je to znak toho, že prostředí pro vás není nejlepší. Jednoduše řečeno, důvěřujte své intuici.

Potom se určitě zeptejte umělce, kolik setkání plánuje každý den. Taková služba zabere spoustu času a vyžaduje hodně soustředění. Takže, pokud člověk navštíví více než čtyři nebo pět klientů denně kvůli SMP, je to obvykle červená vlajka. To může naznačovat, že odborník nevěnuje každému klientovi pozornost a čas, který si zaslouží.

Budete se také chtít dozvědět více o pozadí odborníka, například o tom, kdo jej učil, jak dlouho trénoval, a podívat se na jeho portfolio (Instagram je často dobrý způsob, jak to udělat). Může také pomoci promluvit si s několika bývalými klienty praktického lékaře o jejich zkušenostech.

Nakonec je důležité si uvědomit, že SMP je investice. Ale když je správně proveden zkušeným a vyškoleným umělcem, může být SMP skutečně postup budování důvěry bez prostojů.

Grace Gallagher je spisovatelka se sídlem v Portlandu v Oregonu. Její slova se objevila v Brit + Co, Greatist, The Sunday Edit a BARE Magazine. Všechny její práce naleznete na www.gracelgallagher.com.

Napsat komentář