Vše, co potřebujete vědět o lécích na horečku, příčinách a dalších

Vítejte na mych webových stránkách a užijte si čtení tohoto speciálního článku o Vše, co potřebujete vědět o lécích na horečku, příčinách a dalších

.

Puchýř s horečkou nebo opar může trvat 10 až 14 dní. Horečkové puchýře se obvykle objevují ve skupinách a způsobují zarudnutí, otok a bolestivost rány. Obvykle se tvoří v blízkosti úst nebo jiných oblastí obličeje, ale mohou se objevit také na jazyku nebo dásních.

Puchýře s horečkou mohou vylučovat čirou tekutinu, která se po několika dnech odlupuje. Toto je doba, kdy jsou puchýře s horečkou nejvíce nakažlivé. Nicméně virus, který způsobuje horečnaté puchýře, může zůstat nakažlivý, i když nejsou viditelné žádné puchýře.

Příčinou horečkových puchýřů je virus herpes simplex. Pokud máte ohniště, vězte, že je to velmi časté. Celosvětově má ​​více než 90 procent dospělé populace jednu nebo obě formy tohoto viru (HSV-1 a HSV-2). Ve Spojených státech bylo HSV-1 vystaveno asi 65 procent populace.

Vzplanutí horečky lze léčit i bez léčby, ale existuje mnoho účinných způsobů, jak zmírnit bolest a urychlit hojení. To zahrnuje domácí opravné prostředky a léky na předpis.

Studie ukázaly, že některé esenciální oleje mohou mít antivirovou aktivitu proti HSV-1. Esenciální oleje a lokální produkty mohou způsobit podráždění pokožky, proto je před použitím vždy otestujte na malé ploše pokožky.

Esenciální oleje budete také muset zředit nosným olejem (rostlinným nebo ořechovým). Poměr je přibližně jedna kapka esenciálního oleje na jednu čajovou lžičku nosného oleje. Při aplikaci těchto esenciálních olejů použijte čistý vatový tampon nebo tampon, abyste zabránili kontaminaci a reinfekci.

Zde je devět přírodních domácích léků na horečkové puchýře:

1. Led

Led může pomoci při léčbě zánětu snížením průtoku krve do oblasti. Také to znecitliví oblast, takže je méně bolesti. Ale tato léčba je dočasná, nijak neovlivňuje virus a nepodporuje hojení.

Jak použít: K léčbě oparů zabalte ledový obklad do ručníku nebo hadříku. Položte jej na opar ne méně než 5 minut a ne déle než 15 minut. Nikdy neaplikujte led přímo na kůži, protože to může způsobit vážné zranění.

Frekvence používání: Používejte ledový obklad třikrát denně po dobu 5 dnů nebo do té doby, dokud vředy nepřestanou bolet.

2. Melissa officinalis (Melissa officinalis)

Jedna studie z roku zjistila, že meduňka může v některých případech zabít virus herpes simplex a ovlivnit, jak se virus přichytí na hostitelské buňky.

Jak použít: Několikrát denně naneste na postižené místo krém, sádlo nebo balzám na rty s obsahem meduňky. Zředěný esenciální olej můžete nanést i na vatový tampon a podržet jej na vředech několik minut.

Frekvence používání: Pokračujte v používání meduňky několik dní po zahojení ran.

3. L-lysin

L-lysin je aminokyselina, která může pomoci zkrátit trvání puchýřů s horečkou. Lidé uvádějí výhody užívání tohoto doplňku jako prevenci i léčbu.

Podle Harvard Health Publications může lysin inhibovat aminokyselinu, která podporuje růst puchýřů s horečkou. K potvrzení jeho účinnosti je však zapotřebí další výzkum. Může také hrát roli při omezování propuknutí horečkových puchýřů.

Jak použít: Výzkumné dávky se pohybují od 500 do 3 000 miligramů (mg). Postupujte podle pokynů na obalu.

Frekvence používání: L-lysin užívejte denně jako preventivní doplněk.

Kupte si L-lysinové doplňky online.

4. Zinková terapie

Zinek je esenciální minerál, který může pomoci při hojení ran a topický zinek může pomoci při horečnatých puchýřích. Jedna studie z roku 2001 zjistila, že krém obsahující oxid zinečnatý a glycin zkrátil trvání oparů ve srovnání s krémem s placebem.

Nedávná studie ukázala, že oxid zinečnatý může také hrát roli při zabránění vstupu viru herpes simplex do buněk.

Jak použít: Pilotní studie z roku 2005 ukázala snížení frekvence propuknutí, když účastníci užívali doplňky síranu zinečnatého. Užíval 22,5 mg dvakrát denně po dobu 2 měsíců, vynechal 6 měsíců, poté dvakrát denně po dobu dalších dvou měsíců. Při lokální léčbě je třeba aplikovat krém s oxidem zinečnatým čtyřikrát denně.

Frekvence používání: Pokračujte v aplikaci lokálního krému s oxidem zinečnatým, dokud se rány nezahojí. Preventivně užívejte denní doplněk zinku.

Pořiďte si zinkový krém online.

5. Oreganový olej

Na buněčné úrovni se ukázalo, že oreganový olej inhibuje různé zvířecí a lidské viry, včetně herpesu. Není jasné, jaká dávka je potřebná k dosažení přínosu.

Jak použít: Naneste zředěný olej oregano na vatovém tampónu a přiložte jej na postižené místo několikrát během dne.

Frekvence používání: Pokračujte v léčbě, dokud se vaše puchýře zcela nezahojí.

6. Extrakt z lékořice

Kořen lékořice si získává na popularitě jako možnost léčby herpesu. Studie buněk z roku našla více důkazů o antiherpetické aktivitě lékořice, ale jeho účinek na virus u lidí stále vyžaduje další výzkum.

Jak použít: Zředěný výtažek z lékořice, jako je tento z Nature’s Answer, můžete aplikovat na puchýř s horečkou vatovým tamponem nebo konečky prstů. Pokud používáte tablety, připravte si z nich pastu s kokosovým nebo mandlovým olejem a aplikujte na postižené místo. Před užitím kořene lékořice ústy se poraďte se svým lékařem, protože může způsobit neočekávané vedlejší účinky.

Frekvence používání: Aplikujte extrakt nebo pastu z lékořice několikrát denně, dokud se puchýře nezahojí.

7. Tea tree oil

Přehled studií o oleji z čajovníku naznačuje, že může být užitečným antivirovým činidlem. Může také pomoci urychlit proces hojení a omezit tvorbu plaku.

Jak použít: Použijte lokálně přidáním zředěného oleje z čajovníku na vatový tampon. Aplikujte na postižené místo několikrát denně.

Frekvence používání: Pokračujte v léčbě, dokud se pokožka zcela nezhojí.

Pořiďte si čajovníkový olej terapeutické kvality online.

8. Hamamelis

Studie z roku 1996 ukázala, že vilín může být účinný v boji proti herpes viru a při snižování zánětu. Hamamel je také adstringentní a vysušuje postižené místo, což může podpořit hojení.

Jak použít: Naneste vilín (například Thayers Organic) přímo na pokožku vlhkým vatovým tamponem. Přidržte ho na pokožce mírným tlakem a dávejte pozor, abyste se nešoupali.

Frekvence používání: Pokračujte v léčbě, dokud se vaše pokožka zcela nezahojí.

9. Jablečný ocet

Někteří lidé uvádějí výhody používání jablečného octa (ACV) na puchýře s horečkou. Zatímco neexistují žádné důkazy pro ACV a herpes, výzkum naznačuje, že ACV může mít protiinfekční a protiplísňové vlastnosti.

Měl by se však používat opatrně na rány vzhledem k jeho kyselé vlastnosti a potenciálnímu poškození tkáně. Nedoporučuje se při bakteriálních infekcích kůže.

Jak použít: Použijte vatový tampon a aplikujte zředěný ACV na postižené místo několikrát denně. Můžete ho tam nechat i několik minut.

Frekvence používání: Pokračujte v léčbě, dokud se vaše pokožka nezahojí.

ACV není bezpečné konzumovat ve velkých množstvích a může způsobit podráždění pokožky.

Rizika a varování

Výše uvedené prostředky nemusí být pro vás bezpečné, pokud jste těhotná nebo kojíte. Vyhněte se používání éterických olejů pro děti a starší lidi. Zjistěte, jak léčit herpes u dětí.

Vždy začněte s malým množstvím zvoleného produktu, abyste viděli, jak vaše pokožka reaguje, a přestaňte jej používat, pokud vám podráždí pokožku přetrvávajícím pocitem pálení. Zastavte jakoukoli domácí léčbu, pokud se ohniště zhorší.

Promluvte si se svým lékařem, pokud uvažujete o užívání perorálních doplňků. Bylinné přípravky a doplňky mohou interagovat s jakýmkoli lékem a způsobit nežádoucí vedlejší účinky.

Bez léčby může horečka trvat až 2 týdny. Na rozdíl od přírodních léků jsou antivirotika ve stanovené dávce a bylo prokázáno, že urychlují proces hojení, jakož i snižují množství přítomného viru.

Tato tabulka ukazuje celkovou účinnost těchto léků v porovnání s žádnou léčbou:

Obvykle se tyto léky dodávají ve formě tablet. V případě závažné nebo život ohrožující herpetické infekce budou lidé muset být hospitalizováni a tyto léky budou podávány intravenózní (IV) injekcí.

Podle výzkumu jsou všechny schválené antivirové pilulky včetně acykloviru, valacikloviru a famcikloviru účinné při zkracování dnů příznaků. Lokální antivirotika, jako je penciklovir, se považují za méně účinná.

Herpes simplex virus (HSV-1) způsobuje horečkové puchýře, známé také jako opary, a orální herpes. Virus může infikovat jiné části těla včetně pohlavních orgánů.

Příznaky se ne vždy objeví okamžitě. Virus může také spát ve vašem systému a může se kdykoli vrátit. Obvykle k propuknutí dojde, když je váš imunitní systém ve stresu.

spouštěče

Některé spouštěče mohou reaktivovat virus a způsobit propuknutí. Toto zahrnuje:

 • únava
 • deprese
 • fyzický nebo emocionální stres
 • zranění resp zranění
 • stomatologické výkony
 • hormonální výkyvy
 • dlouhodobé vystavení slunci

Mezi další zdravotní stavy, které mohou také způsobit ohniště, patří:

 • onemocnění nebo infekce celého těla
 • vyšší věk
 • příjemců orgánových transplantátů
 • těhotenství

V současnosti neexistuje žádný lék ani vakcína na HSV-1 nebo HSV-2, existují však způsoby, jak minimalizovat propuknutí a snížit jejich frekvenci a trvání. Čím jste zdravější, tím je menší pravděpodobnost, že propuknete.

Vyvážená strava na podporu vašeho imunitního systému může také pomoci předcházet propuknutí nemoci. Vyvážená strava s nízkým obsahem cukru, alkoholu, slazených nápojů, soli a červeného masa. Je bohatý na čerstvé ovoce a zeleninu, celá zrna, vlákninu, ořechy a fazole a libové bílkoviny, jako jsou ryby, kuřecí maso a sója.

Propuknutí horečky může být znakem nesprávné výživy nebo oslabeného imunitního systému. Puchýře s horečkou mohou doprovázet i jiná onemocnění, která ohrožují vaše zdraví.

Lidé s následujícími stavy jsou vystaveni vyššímu riziku febrilních puchýřů:

 • oslabený imunitní systém
 • autoimunitní onemocnění
 • rak
 • HIV
 • těžké popáleniny
 • ekzém

Ve vážnějších případech může virus postihnout ruce, oči nebo mozek. Pokud zpozorujete puchýře na jiných částech těla, určitě navštivte svého lékaře. Jiné infekce, jako například pásový opar, mohou vypadat stejně a často vyžadují jiný průběh léčby.

Dohodněte si schůzku se svým lékařem, pokud vaše puchýře s horečkou nevykazují žádné známky hojení po 6 dnech. Měli byste také navštívit lékaře, pokud máte:

 • silná bolest
 • puchýře v blízkosti očí
 • potíže s jídlem nebo polykáním
 • oslabený imunitní systém
 • častá ohniska
 • silný záblesk
 • teplo
 • těhotenství
 • zvýšené zarudnutí nebo odvodnění

Váš lékař vám také může pomoci identifikovat spouštěče vzplanutí nebo základní příčinu vzplanutí. Budou také určovat, zda ohniska zvyšují riziko jiných komplikací.

Symptomy se zmírní během několika dní, ale bude trvat další čas, než se pokožka úplně zahojí. Normální epizoda horečky s puchýři ustoupí do 2 týdnů. Během této doby můžete podniknout určité kroky.

Jakmile máte ohniště, mohou se vrátit puchýře s horečkou. Obvykle je první propuknutí nejtěžší. První ohniska mohou být doprovázena horečkou, bolestmi v krku, oteklými lymfatickými uzlinami a bolestmi těla. Budoucí ohniska mají tendenci být méně závažné.

Může se zubní pasta zbavit puchýřů od horečky?

Laurylsulfát sodný (SLS) je běžná složka zubní pasty, která může pomoci vysušit puchýře. Zprávy jsou však neoficiální a vědecké důkazy na podporu tohoto tvrzení jsou slabé.

Jaký je nejrychlejší způsob, jak vysušit opary?

Nejrychlejší způsob, jak vysušit opary, je kombinace doplňků, antivirotik a lokální léčby. Posílejte svou imunitu zdravou stravou a dostatkem odpočinku.

Jak se zbavit horečky za 24 hodin?

Puchýřů s horečkou se nemůžete zbavit za 24 hodin. Můžete je však začít léčit, jakmile zpozorujete příznaky, abyste snížili závažnost a urychlili dobu hojení.

Jsou puchýře s horečkou vážné?

Puchýře s horečkou obvykle nejsou vážné a zahojí se do 2 týdnů. Ve vzácných případech se mohou vyskytnout závažné komplikace u dětí a lidí s nízkou imunitou v důsledku stavů, jako je HIV, ekzém a rakovina.

.

Napsat komentář