Vlastnosti oleje z hroznových jadérek na kůži

Co je hroznový olej a jak se získává?

The Hroznový olej se extrahuje z studený tlak z nugeta který se tvoří uvnitř hroznů. Jak už jsem vysvětlil v po resveratroluHrozny jsou mimořádným zdrojem antioxidantů, a proto má olej extrahovaný z jeho plodů několik vlastností i pro pokožku.

palce: Olej ze semen Vitis vinifera

Tento hroznový olej má světle žlutozelenou barvu a jemnou vůni. Nezanechává pocit mastnoty a je jedním z uvažovaných olejů nekomedogenní a proto lze použít pro mastnou, smíšenou nebo aknózní pleť.

Výhody hroznového oleje v kosmetice

  • antioxidanty
  • rekuperační
  • Regulátory kožního mazu

antioxidační vlastnosti

Má vysoké množství vitamínu E, flavonoidů a resveratrolu, díky kterým je tento olej nezbytnou složkou při péči o pleť a při prevenci působení volných radikálů.

regenerační vlastnosti

Olej z hroznových jadérek obsahuje 70% omega-6 mastných kyselin a 20% omega-9 mastných kyselin. Obě v kombinaci provádějí regenerační aktivitu, která oddaluje stárnutí buněk.

Tyto mastné kyseliny pomáhají při syntéze kolagenu a elastinu. Z tohoto důvodu se používá v mnoha kosmetických přípravcích, aby dodal pokožce šťavnatější a zdravější vzhled.

Vlastnosti regulující maz

Jak už jsem řekl, olej z hroznových jadérek je indikován na aknózní nebo mastnou pleť, protože je nekomedogenní a pomáhá regulovat přebytečný kožní maz u těchto typů pleti.

Patří mezi suché oleje a nezanechává pocit mastnoty.

Olej z hroznových jadérek na tělo

Olej z hroznových jadérek patří mezi oleje používané při tělových ošetřeních, ať už jde o masáže nebo hydrataci. Pokožku velmi dobře hydratuje a používá se hodně, protože nezanechává pocit mastnoty a tedy „nemastí“ jak se to může stát jiným.

Má velmi dobrou penetraci a proto se používá při oběhových masážích nebo jiných k odvodnění a odstranění toxinů.

Chcete-li vědět o kosmetice z hroznového oleje, stačí se přihlásit k odběru Zpravodaj o kosmetice a poštou obdržíte všechny produkty, které doporučuji.

A abyste se dozvěděli o některých nejsledovanějších blogových příspěvcích, můžete začít tím, že se mnou rozeberete etiketu krému Lidl. Odvážíš se?

Napsat komentář