Vlastnosti kyseliny jablečné pro péči o vaši pokožku

co je kyselina jablečná

The kyselina jablečná je jedním z těch známých jako alfa-hydroxykyseliny. Ovocné kyseliny, které lze použít v závislosti na druhu na různé funkce.

INCI: kyselina jablečná

V tomto případě je zloba extrahována z Apple jak naznačuje jeho latinský název (malum = jablko) a používá se pro exfoliovat nebo provádí chemický peeling, protože je schopen provést proces deskvamace. Další z jeho vlastností je, že velmi dobře proniká do hlubších vrstev. stimulace syntézy kolagenu takže podporuje také regeneraci buněk.

Synergie kyseliny jablečné

Tato kyselina může být použita v kosmetice spolu s ostatními jeho bratry AHA jako je kyselina glykolová, kyselina citrónová, kyselina mléčná, kyselina vinná nebo kyselina mandlová. Odborníci tvrdí, že pokud se kyselina jablečná používá v kombinaci s jinými AHA kyselinami, neměla by být v koncentracích vyšších než 10 %.

Dokonale se i míchá s vitamínem C nejen ke zvýšení jasu, ale také na pomoc při depigmentaci případů melazmy.

Vlastnosti kyseliny jablečné

  • křoviny
  • proti stárnutí
  • Zvlhčovače

křoviny

Začneme hlavní vlastností, kterou spojujeme s jakýmkoli AHA: the drhnout. Ano, kyselina jablečná ano odstraňuje nejpovrchnější buňky stratum corneum, což dává pokožce větší zářivost a mnohem jemnější texturu.

Tento od AHA je jedním z méně silný, takže může být volbou pro citlivější pokožku který netoleruje jiné, než je kyselina glykolová. Přesto je pro běžného člověka stále mimo dosah.

proti stárnutí

Další z jeho vlastností je předcházet stárnutí pokožky. Je to proto, že kyselina jablečná proniká do dermis, kde pomáhá stimulovat přirozený kolagen. Prostřednictvím tohoto působení je pokožka schopna lépe produkovat tuto základní složku, aby se zabránilo vzniku vrásek a aby byla pokožka napnutější a šťavnatější.

Zvlhčovače

Další z jeho vlastností je hydratace, vyhnout se dehydrataci. Je to nezbytné, zvláště časem, protože pokožka ztrácí schopnost zotavit se, což zhoršují vnější faktory, jako je počasí, které může tvrdě postihnout povrch pokožky.

I v mnoha kosmetických přípravcích kyselina jablečná se používá jako regulátor pH jak je tomu již v případě jeho ostatních bratrů.

Všechny kůže může mít prospěch z této kyseliny, ale mastná nebo akné ve kterém se hromadí větší počet odumřelých buněk ti, kterým se daří nejlépe. Aplikace kyseliny jablečné často zabraňuje hromadění nečistot v pórech, které jsou příčinou infekcí a vzniku nejen černých teček, ale také pupínků.

Znali jste tuto kyselinu? Máte-li nějakou kosmetiku, která ho obsahuje, nechte mi to v komentářích 😉

Chcete-li znát kosmetiku s kyselinou jablečnou, stačí se přihlásit k odběru Kosmetika na zkušebním zpravodaji a poštou obdržíte všechny produkty, které doporučuji.

Napsat komentář