Vitamíny na vlasy, kůži a nehty: fungují?– Každodenní péče o vaši pokožku a vlasy přečtěte si moje doporučení

Kdybyste si mohli dát pilulku, abyste zmizela všechny problémy s pokožkou a vlasy, ne? Ukazuje se, že byste mohli… no, svým způsobem.

Naštěstí pro nás tyto „magické pilulky“ již nejsou výtvorem naší kolektivní představivosti. Existují nyní a většina z nich má za sebou skutečnou vědu. Nutrikosmetika. Doplňky pro krásu. Kožní jídla. Vitamíny na vlasy a nehty. Bez ohledu na název, všechny umožňují čistou pokožku, lesklé vlasy a zdravé nehty a dodávají vašemu tělu extra živiny, které byste jinak z jídla nezískali.

Chcete-li se dozvědět více o tom, jak fungují doplňky krásy, a získat několik tipů, jak si vybrat ten správný pro vás, mluvil jsem s Corinou Crysler, jednou z předních amerických expertek na přírodní zdraví. Severní a spoluzakladatelkou a tvůrcem přípravku GliSODin Skin Nutrients . Tady je sedm věcí, které jsem se od ní naučil.

1. Ne všechny doplňky mají zkrášlující účinky.

Podle Cryslera se pojem „nutrikosmetika“ vztahuje na kategorii doplňků, které jsou speciálně formulovány na pokožku, vlasy nebo nehty. Užívání doplňku vitamínu C, i když je obecně skvělé pro pokožku, neznamená, že bude mít přímý vliv na pokožku.

„Při užívání poživatelného kožního produktu je nezbytné vzít si vzorec, který je určen pro strukturu a funkci pokožky,“ vysvětluje. „Chcete se ujistit, že produkt bude pleť používat a co je důležitější, že jej pokožka skutečně vstřebá. Je také nezbytné přijmout správné množství složky, jinak známé jako terapeutická dávka. Pokud neberete dostatek léčivé složky, prostě to nebude fungovat, bez ohledu na to, jak prospěšné je.“

2. Zkrášlovací doplňky nabízejí pro pokožku řadu funkcí.

Zatímco zkrášlovací doplňky ještě před několika lety nezískaly velké uznání a pozornost tisku, tyto pilulky nejsou jen „příjemné“. Ve skutečnosti nabízejí skutečné výhody, které zajišťují, že vaše pokožka dělá svou práci dobře.

„Pokožka se neliší od žádného jiného orgánu v těle tím, že potřebuje živiny, aby mohla fungovat. Podporou pokožky specifickými živinami podporujete celkové zdraví pokožky. Je také důležité si uvědomit, že kožní buňky rostou vnitřně na dermální úrovni. To je místo, kde živiny jdou, když je berete vnitřně, a zaměřují se na kořen zdraví pokožky,“ říká Crysler.

3. Jsou klíčové při prevenci stárnutí.

Stejně jako živiny jsou důležité pro zdraví pokožky, je důležitá také kontrola zánětu. Pro mnohé odborníky, jako je Crysler, je zánět hlavní příčinou stárnutí ve všech jeho formách. To zahrnuje stárnutí pokožky, které přichází ve formě degradace kolagenu, hyperpigmentace, vrásek, zarudnutí, akné a ztráty elasticity.

„Způsob, jakým snižujeme zánět, je co nejvíce kontrolovat volné radikály,“ dodala. „Volné radikály jsou nestabilní molekuly, které vytvářejí oxidační stres, když existuje nerovnováha mezi volnými radikály a antioxidanty. Když není dostatek antioxidantů k neutralizaci volných radikálů, začne se kaskáda zánětů. Ukázalo se, že antioxidační doplňky zlepšují celkovou texturu a elasticitu pokožky, pomáhají snižovat hyperpigmentaci a pomáhají hojit a omlazovat.

4. Bez ohledu na to, jak zdravá je vaše strava, jsou některé živiny, které z jídla nezískáte.

Crysler vysvětluje: „Čistá strava a potraviny bohaté na antioxidanty a zdravé tuky mají jednoznačné výhody. Některá nutraceutika, u kterých bylo klinicky prokázáno, že pomáhají zdraví pokožky, se však v naší stravě jednoduše nekonzumují, nebo je terapeutická dávka obtížně dosažitelná pouze jídlem. Například lykopen je velmi účinný karoten, u kterého bylo klinicky prokázáno, že pomáhá při ochraně před slunečním zářením a poškozeních. Měli byste však sníst několik kilo rajčat, abyste získali množství lykopenu potřebné pro léčivý účinek. Krillový olej má také mnoho výhod pro zvlhčení pokožky a snížení zánětu, ale není to něco, co konzumujeme v naší stravě.

5. Pleťové doplňky zlepšují fungování produktů péče o pleť.

Zajímalo by mě, jestli pleťové doplňky mají nahradit stávající pleťové krémy a séra – verdikt vůbec ne. „Séra a krémy působí zejména na epidermis kůže a nutrikosmetika působí přímo na dermis. Proto při použití obou ošetřujte vnitřní i vnější vrstvu pokožky, abyste dosáhli co nejlepších výsledků.

6. Může chvíli trvat, než uvidíte výsledky.

Je také důležité poznamenat, že trvá několik cyklů pokožky, než si všimnete změny, a to proto, že doplňky účinkují na nižších úrovních pokožky. „Nové zdravé buňky začnou vycházet na povrch přibližně každé čtyři týdny, takže je nejlepší zkusit to alespoň tři měsíce, abyste viděli výrazné výsledky,“ říká Crysler. „Když začnete s rutinou doplňků pleti, začněte jednoduše. Tímto způsobem můžete zjistit, jestli vám produkt funguje. Podobně jako u lokální péče o pleť, možná budete muset vyzkoušet několik produktů, abyste zjistili, který z nich nejlépe vyhovuje vašim potřebám. Chcete-li užívat více věcí, doporučuji vám promluvit si s lékařem. „

7. Při výběru zkrášlovacího doplňku neberte univerzální přístup.

Stejně jako hledání správných produktů péče o pleť ani hledání toho správného doplňku krásy pro vás není univerzální záležitost. Díky známým značkám doplňků, jako jsou GliSODin Skin Nutrients a Hum Nutrition, jakož i profesionálním značkám péče o pleť a vlasy, které nabízejí také nezvládnutelné kosmetické produkty, jako jsou Murad, Perricone MD a The Nue Co, se můžeme zaměřit na konkrétní problémy s krásou . o klíčových složkách doplňků. . Na začátek má Crysler několik svých oblíbených.

„V první řadě si musíte určit, čeho chcete dosáhnout. Pro celkové zlepšení pleti hledejte produkt, který obsahuje antioxidanty, esenciální mastné kyseliny a něco pro strukturální podporu, jako je kyselina hyaluronová. Adaptogeny jsou úžasné pro snižování stresu bojem proti volným radikálům a kontrolou zánětu a zároveň posilují naše systémy, aby správně regulovaly náš nadledvinkový systém. Ashwagandha je jedna z mých oblíbených a lze ji snadno přidat do smoothie. Kořen Maca je dalším adaptogenem, který je skvělý pro pokožku, zvláště při hormonálním akné.

Doporučuje také zelené doplňky s přísadami jako spirulina a chlorella. „Nejen, že jsou výborným přírodním zdrojem vitamínů a minerálů, ale mají také detoxikační účinky, které mohou pomoci při vyrážkách a pohodě.“

Jste připraveni vyzkoušet doplňky na pleť? Zde je jen několik z našich oblíbených:

Napsat komentář