Vitamíny na tmavé kruhy pod očima– Tipy, jak pečovat o pleť Přečtěte si Andreina doporučení

Obávaný výraz „vypadejte unaveně“ přichází s okamžitým mentálním obrazem tmavých a oteklých kruhů pod očima. Ale na rozdíl od všeobecného přesvědčení, únava není jediným důvodem vzniku tmavých kruhů. K těmto nežádoucím doplňkům přispívá dědičná predispozice, rozšíření cév, ztenčení kůže, změna barvy, alergie a podráždění pokožky. Zatímco korektor je nejlepší volbou k maskování jejich vzhledu, některé lokální vitamínové kúry, pravidelná hydratační rutina a zdravý životní styl mohou pomoci udržet únavu, hyperpigmentaci a suchou pokožku kolem očí na uzdě.

První linie obrany

Jedním z viníků za tmavými kruhy jsou rozšířené nebo rozšířené žilky kolem očí. Zatímco doplňky vitamínu K byly populárně chváleny pro jejich schopnost nabobtnat oblast očí zlepšením krevního oběhu, nebyly dokončeny žádné definitivní studie. Svou aktuální rutinu vitamínu K však můžete posílit krémem, který obsahuje retinol. Tato složka podporuje produkci kolagenu a růst nových buněk, což může pomoci dodat očím svěžejší a jasnější vzhled. Nezaškodí, pokud do svého jídelníčku přidáte vitamín K se zdravou brokolicí, zelím, mořskými řasami a tmavou zeleninou, ale tyto doplňky vám po několika dnech nábožensky zdravého mlsání nemusí nutně způsobit oteknutí očí nebo rozzářenou pleť. Laserové ošetření v ambulanci vašeho dermatologa je jedním z mála ověřených způsobů, jak snížit viditelnost krevních cév efektivněji než dietní nebo lokální krémy.

Intenzivní kurz vitamínu C.

Vitamin C může dodat vašemu obličeji extra jas a antioxidační sílu, pokud máte tenkou, suchou pokožku nebo viditelné žilky. Vitamin C, známý také jako kyselina askorbová, pomáhá předcházet poškození sluncem a může zesvětlit sluneční skvrny nebo stárnutí. Antioxidanty vitamínu C mohou také podpořit produkci kolagenu a zvýšenou cirkulaci pro pevnější pokožku. Obecně lze tyto lokální krémy aplikovat jednou denně. Avšak exfoliační charakter těchto krémů může dráždit některé citlivé typy pleti; V takovém případě zkuste použít krém každých pár dní. Zvyšte příjem vitamínu C konzumací velkého množství čerstvých citrusových plodů, červené a zelené papriky, jahod a brokolice. Tyto potraviny nepřinesou vaší pokožce náhlou a úplnou změnu, ale zdravou výživu a imunitní systém.

To nejlepší z vitamínu B

Mnoho lidí potýká s citlivou pokožkou kolem očí, což může vést k podráždění, změně barvy a obávanému vzhledu. Zde přichází vitamín B3. Tato forma vitamínu B, známá také jako niacinamid, stimuluje produkci mastných kyselin, které zabraňují ztrátě vody v pokožce a zachovávají si pružnost. Tato vlastnost pomáhá chránit pokožku, která je mírně podrážděná sluncem a škodlivinami. Niacinamid také rozjasňuje stařecké skvrny, jizvy a jakékoli oblasti se zvýšenou pigmentací a může pomoci redukovat jemné linky a vrásky pod očima. Niacinamidové krémy se mohou aplikovat lokálně ráno a večer, aby se využily všechny výhody. Bylo hlášeno, že tento ochranný vitamín zvyšuje celkovou energii, když je začleněn do vaší stravy. Potraviny jako celá zrna, tmavá zelenina a vejce dodávají tělu zdravou dávku vitamínů B.

Využijte výhod retinoidů

Pro ty, kteří trpí hyperpigmentací, stařeckými skvrnami nebo ochablou pokožkou, je vitamin A silnou silou proti známkám stárnutí kolem očí. Existují krémy, které jsou odvozeny od vitamínu A známého jako retinoidy, které přicházejí v různých formách koncentrace. Retinoidy, které se ukázaly jako nejlepší zbraň ve vaší kormidelně proti stárnutí, mohou dosáhnout silných výsledků. Retinoidy představují trojí hrozbu, zvyšují tvorbu kolagenu, vyhlazují pokožku a vyrovnávají pigmentaci. I když se může objevit peeling, je to spíše mírný vedlejší účinek než skutečný peeling. Díky své síle může tato aktivní látka dráždit kůži kolem očí, proto je nejlepší začít s aplikací retinoidu každé dva dny a udržovat jej v jednoduchosti. Pokud vaše pokožka dobře reaguje na lokální ošetření, můžete přípravek aplikovat jednou každý večer. Retinoidy by se měly aplikovat v noci, protože sluneční záření způsobuje, že vitamín A je neaktivní, ale nezpůsobuje, že pokožka je zranitelnější vůči UV záření, než by to bylo při peelingu obličeje. Přidáním světlých potravin, jako jsou sladké brambory, mrkev, papája, sýr a vejce do vaší stravy, se zvyšuje příjem vitamínu A. Vaše tělo však již ukládá mnoho vitamínu A a tyto doplňky stravy nezpůsobí, že vaše pokožka bude nemocná. automaticky se lesknou, zahušťují nebo zmenšují.

Tento článek byl zhodnocen dermatologkou Dr. Emmy Graberovou.

Napsat komentář