Vitamíny E a C na jizvy a skvrny– Každodenní péče o vaše tělo přečtěte si moje doporučení

Jistým způsobem jsou jizvy malé trofeje, které ilustrují sílu vašeho těla; Ať už jsou způsobeny akné, operací, zraněním nebo jiným způsobem, tkáň jizvy ukazuje světu, že máte schopnost léčit se. Pokud jsou však vaše jizvy nebo skvrny poněkud nevzhledné, máte kromě drahého chemického peelingu, dermabraze nebo kolagenových injekcí možnost minimalizovat jejich vzhled a urychlit proces odbarvování. I když nejsem hvězdný hráč, vitamíny mohou hrát roli ve vaší rutině péče o pleť, která redukuje jizvy.

Otázka na vitamin E

Staré domácí prostředky a produkty péče o pleť už desetiletí propagují schopnost vitamínu E odstraňovat jizvy a nedokonalosti, ale porota je stále mimo jeho účinnost. Četné studie zjistily, že lokální aplikace vitamínu E nezmizí jizvy, i když některé testy ukázaly, že zabraňuje tvorbě extra zjizvené tkáně nad ránou a že požití vitamínu – čehož můžete dosáhnout zvýšeným příjmem zeleniny s listy, semena. a ořechy – mohou stimulovat proces hojení tím, že podporují tvorbu červených krvinek.

Léčba tretinoinem

V případě slunečních skvrn, známých také jako jaterní skvrny, snižuje jejich výskyt předepsaný krém s vitamínem A, zvaný tretinoin. Aplikovaný jako lokální krém, tretinoin zmírňuje hyperpigmentaci pokožky a může podporovat produkci kolagenu. Vitamin A a jeho deriváty, jiné než tretinoin, se nacházejí ve všech druzích volně prodejných kosmetických produktů na poličce, jako jsou gely, změkčovadla a séra stimulující kolagen.

Zkoumání dalších vitamínů

Protože vitamín C má antioxidační vlastnosti, což znamená, že odpuzuje volné radikály, které poškozují pokožku, může pomoci při poškození vlivem slunečního záření a může pomoci tělu při hojení ran. Jeho protizánětlivé vlastnosti mohou také vyrovnat tón pleti. Přestože se předpokládá, že vitamin D slouží jako protizánětlivý prostředek, naneštěstí nemá větší vliv na hojení a vzhled jizev než placebo.

Co funguje

Klíčem k minimalizaci vzhledu jizev je zajistit čisté a dobře hydratované prostředí k hojení, zejména v prvních měsících. Silikonový gel a pláty silikonového gelu pomáhají zachytávat vlhkost, stejně jako jednoduchá olejová mast; dokonce i hydratační krémy na olejové bázi udržují hojící se pokožku hydratovanou (ano, i olej s vitamínem E – i když je to pravděpodobně ten zatěžující olej). Vazelína (olejová) mast je to nejlepší, co můžete použít na nové rány, abyste minimalizovali zjizvení. Ještě jednodušším prostředkem je pravidelné používání opalovacích krémů, které snižuje pigmentaci jizev. V opačném případě je čas – obvykle asi šest měsíců až dva roky – silným a zcela přirozeným prostředkem k léčení a vyblednutí.

Tento článek byl zhodnocen dermatologkou Dr. Emmy Graberovou.

Napsat komentář