Vitaminová mezoterapie

Vítám vás na našich webových stránkách, jsem ráda, že se se mnou chcete dozvědět o Vitaminová mezoterapie

.

Vývojový tým mediální platformy

Francouzky netuční a zdá se, že nestárnou (stačí se podívat na modelku, ze které se stala premiérka Carla Sarkozy). Možná jejich tajemství? Mezoterapie obličeje, polední ošetření, při kterém se vitamíny zlepšující pleť vstřikují čtyři až šest milimetrů pod epidermis, aby se zlepšila struktura a tón pleti. Zatímco praxe vstřikování účinných látek do pokožky existuje již více než 50 let, tyto vitamínové koktejly naplněné legitimními přísadami proti stárnutí se jen málo podobají na povrchní záhadné směsi „rozpouštějící tuk“, které jsou oblíbené v lázních v nákupních centrech. „Když vstříknete vitamíny přímo do kůže jehlou, dáte tkáním přesně to, co potřebují, tam, kde to potřebují,“ říká Lionel Bissoon, mesoterapeut z New Yorku, kterému se připisuje zásluha za to, že jako první přinesl tuto léčbu z Francie. .

Podle Bissoona ani perorální, ani lokální vitamíny nemohou přinést podobné výsledky. Bissoon používá manuální mezoterapeutickou pistoli schválenou FDA k podání 8 až 16 malých injekcí (každá asi 0,02 cm3 tekutiny nebo jedna pětina velikosti dešťové kapky) vlastní multivitaminové směsi, včetně nízkých koncentrací vitamínů od A po E. určité body obličeje, lícní kosti a vnější koutky rtů. Po sérii ošetření čtyřikrát až šestkrát týdně Bissoon tvrdí, že pokožka vypadá „svěžejší a zářivější“ a vyžaduje přibližně tři až čtyři retuše ročně. Kromě lehkých podlitin mohou pacienti zaznamenat bodové krvácení a otok.

FDA v současnosti nereguluje složené vitamíny podávané praktickými lékaři. „Jsou to přírodní doplňky, ne léky, takže je můžeme používat mimo označení,“ říká Donna Tozzi, RN, tvůrkyně Tozzi Lift, injekční směsi stabilizovaného karnosinu, vitaminu B6, glukosaminu a DMAE (vše osvědčená lokální antičinidla proti stárnutí). „Je to přirozená injekční aplikace,“ říká Tozzi a poznamenává, že nežádoucí reakce na její vzorec jsou vzácné. Doporučuje čtyři ošetření týdně, i když klienti již používají tradiční výplně. „V krátkodobém horizontu vitamíny okamžitě naplní pokožku,“ říká Tozzi. „Ale na rozdíl od jiných plniv způsobují časem strukturální změny.“ (Podle odborníků z odvětví by kombinovaná možnost plniva/vitamínu, která čeká na schválení FDA, mohla být na trhu za několik let.)

Zatím existuje pouze jedna recenzovaná studie o obličejové mezoterapii. „Pravděpodobně to do určité míry pomůže zpomalit stárnutí,“ říká David J. Goldberg, MD, klinický profesor dermatologie na Mount Sinai Medical School v New Yorku a spoluautor jediné publikované studie o léčbě. „Ale bez klinických výsledků je to momentálně opravdu reklama na lázně.“ Do jeho studie publikované v časopise Dermatologic Surgery se zapojilo 10 lidí, kteří podstoupili čtyři sezení vitamínové mezoterapie. Po šesti měsících „nedošlo k žádnému statisticky významnému zlepšení,“ říká Goldberg, „ale viděli jsme nějaké mikroskopické známky tvorby nového kolagenu.“ Čtyřicet procent jeho testerů také hlásilo okamžitou, ale dočasnou změnu pevnosti pokožky.

Bissoon tvrdí, že jako u lokálních krémů i mezoterapie vyžaduje čas a důslednost. „Pokud pokožka neustále stárne, je třeba ji neustále ošetřovat,“ říká. „Nemůžeš to zastavit po šesti měsících.“

.

Napsat komentář