Vitamin K v kosmetice – Zkušební kosmetika

Co je vitamin K

The vitamín K Jedná se o vitamín, který naše pokožka přirozeně produkuje a který je prospěšný pro náš oběhový a kosterní systém. Ukázalo se také, že má mnoho vlastností aplikovaných na kůži.

V tomto příspěvku se ponoříme do jeho aktuálního, nikoli ústního použití.

INCI: Fytonadion-epoxid

Oxid vitamínu K je potřebný na syntéza protrombinu (faktor II) a koagulační faktory VII, IX a X. Kromě toho blokuje tvorbu hemosiderinu, protože zabraňuje extravazaci krve.

Z tohoto důvodu se vitamín K používá v kosmetice jako ideální aktivní složka k redukci tmavých kruhů pod očima díky svému koagulačnímu účinku.

Vlastnosti vitamínu K

koagulační

Toto je jeho nejznámější majetek. The vitamín K v krémech, sérách a gelech dostat zlepšuje srážlivost z krve, což je prospěšné pro tmavé kruhy. Jeho způsob práce by byl stáhnout a vyhnout se rozšíření cévní oblasti, takže modrá nebo fialová barva v očním kruhu není tak výrazná.

Používá se také po chirurgickém zákroku nebo k léčbě modřin nebo modřin, které mohou zůstat v důsledku řezů nebo bodnutí.

klidně

The vitamín K vlastní také a uklidňující a protizánětlivý účinek je ideální k léčbě zarudnutí pokožky. Zabraňuje podráždění pokožky a zlepšuje její stav.

V kosmetika se obvykle nacházejí ve vás oxidová forma v koncentrace z těch 5 a 10 %. Pro svoji stabilitu se používá v této oxidované formě.

Existuje mnoho potravin, které obsahují vitamín K a jeho konzumace pomáhá získat správnou dávku, kterou tělo potřebuje. Tyto potravinové zdroje vitamínu K jsou mimo jiné: slunečnicová semínka, pšeničné klíčky, kukuřice nebo hovězí maso.

Produkty s vitamínem K pro pokožku

Na trhu je několik kosmetických přípravků, které mezi složkami obsahují vitamín K, jako je tomu v případě jednoho z mých oblíbených očních krémů: K-Ox od Isdin.

Jak jsem vám již řekl, když jsem psal tento příspěvek o tomto produktu, jeho vysoká koncentrace vitamínu K, jakož i synergie této aktivní složky s jinými, jako je vitamín C nebo peptidy, dělají z K-oxu jeden z nejlepších očních krémů na ošetření. oční okolí?

Napsat komentář