Vitamin E pro pokožku. Výhody a aplikace použití ✔

The vitamín E, také známý jako tokoferol, je antioxidant a změkčovadlo. Je to přírodní aktivní složka běžná v kosmetice, díky svým vlastnostem proti stárnutí. Kromě toho je to živina, nezbytná pro tělo.

Vitamin E, který patří mezi vitamíny rozpustné v tucích, je dobrým spojencem pro udržení zářivosti a hladkosti pokožky. Povíme vám všechny výhody a jak jej využít, abyste z něj vytěžili maximum.

Jaké jsou výhody vitamínu E pro pokožku?

antioxidanty

Jeho hlavním benefitem na pokožku je antioxidační síla, která se zvyšuje také v kombinaci s vitamínem C. Antioxidanty jsou látky, které jsou zodpovědné za ochranu pokožky před účinky volných radikálů, které jsou hlavní příčinou stárnutí. Naše pokožka je denně vystavena působení UV paprsků, znečištění, tabáku, stresu… což způsobuje její oxidaci. V tomto ohledu je vhodné použít antioxidanty, jako je vitamín E, nezbytné k prevenci předčasného stárnutí.

zánětlivé

Kromě toho vitamín E vyniká svým protizánětlivým účinkem, pomáhá uklidnit a regenerovat citlivou pokožku se zarudnutím, ekzémy a jinými dermatologickými onemocněními, jako je akné.

zvlhčovač

Vitamin E zlepšuje hydrataci, zabraňuje vypařování a ztrátě vody v suché pokožce.

odolný vůči nečistotám

V kombinaci s vitamínem C, kromě zvýšení jeho antioxidační síly, pomůže vyrovnat tón pleti, bojovat proti skvrnám a dodat jasnější pleť.

Potraviny s vitamínem E pro pokožku

Vitamíny obecně a vitamin E zvláště jsou pro tělo nezbytné. V případě vitamínu E je to důležitá živina pro zrak, zdraví mozku, krve a pokožky. Vitamin E se nachází v mnoha potravinách, které byste měli zařadit do svého jídelníčku. Zde jsou některé z nich:

  • Vitamin E je přítomen v rostlinné olejejako je šafrán, slunečnice, sója, kukuřice…
  • Najdete ho v OŘECHY jako jsou ořechy, mandle, lískové ořechy, lískové ořechy, piniové oříšky, pistácie …
  • Dalším bohatým zdrojem vitamínu E je Modrá rybajako je losos nebo sardinky.
  • Najdete v něm i vitamín E avokádomódní superpotravina.
  • A v zeleniny jako je špenát, chřest, brokolice…

Čistý vitamín E pro pokožku: jak aplikovat

Vitamin E je součástí zejména mnoha kosmetických přípravků séra Y krémy. Kromě svých benefitů je vitamín E výborným konzervačním prostředkem pro aktivní složky, prodlužující trvanlivost produktů.

Abyste využili jeho vlastnosti, jedním z nejefektivnějších způsobů aplikace je ve formě séra. Hledejte přípravky, které obsahují čistý vitamín E a pokud je to možné, v kombinaci s jinými antioxidanty, jako je vitamín C, kyselina ferulová nebo niacinamid.

použít jako první krok rituálu péče, po vyčištění pleti, hlavně ráno. Může se používat na noc, ale chcete-li využít jeho antioxidační vlastnosti, nezapomeňte jej aplikovat každé ráno, před ochranou před sluncem.

z večer Vitamin E působí tak, že podporuje obnovu a opravu pokožky. Kromě toho můžete najít další kosmetické produkty s vitamínem E, jako jsou čisticí prostředky nebo masky.

Výhody vitamínu E v kožních kapslích

Dieta někdy nezaručuje dostatečné dávky vitamínu E. Jedním z problémů je, že jej tělo přijímá pouze v kombinaci s tuky. Z tohoto důvodu může být někdy strava doplněna o výživové doplňky na bázi vitamínu E.

Vitamin E v kapslích je tělem lehce vstřebatelný doplněk s antioxidačními vlastnostmi a vlastnostmi proti stárnutí, které chrání buňky před oxidačním stresem. Můžete tak oddálit stárnutí pokožky.

Obecně se doporučuje, abyste si jej užili jednu kapsli denněpřinejmenším 3 měsíce abyste viděli efekt. Potom se doporučuje 15-30 dní odpočívat. A vracím se s 3měsíčním cyklem.

Užívání kapslí vitamínu E v kombinaci s lokálním používáním této přírodní účinné látky pomáhá předcházet stárnutí pokožky a odhaluje jasnější, hladší, pevnější a mladší pokožku.

Napsat komentář