Venku v roce . Proč je stále obtížné najít základ pro tmavou pleť?

Vítám vás na našich webových stránkách, jsem ráda, že se se mnou chcete dozvědět o Venku v roce . Proč je stále obtížné najít základ pro tmavou pleť?

.

Znáte ten pocit, když je 02:13 a váš škrkající žaludek vás nutí vstát z postele a jít do kuchyně něco si zakousnout, ale když otevřete lednici, uvědomíte si, že uvnitř opravdu není nic, co by mohlo uspokojit. tvůj apetit? Zavřete lednici a pak ji znovu otevřete v naději, že uvidíte šťavnatý burger a hranolky. Hádej co? Zatím nic! Tato frustrace, přátelé, je přesně to, co já, závisláčka na černé kráse, cítím, když se zkříženými prsty vjedu do kosmetických obchodů jako Sephora nebo Ulta v naději, že konečně najdu dokonalý základ.

Strávila jsem spoustu času ujišťováním se, že vše funguje, pokud jde o mou základní rutinu, jako je smíchání dvou a někdy tří různých základů, aby odpovídaly mé suché, neutrální pleti. Moje hluboká pleť (myslím, že kříženec Kelly Rowland a Issa Rae) a několik dalších černošek s hlubší pletí než já už dlouho chyběly v kosmetických kampaních, uvádění na trh a na pultech obchodů. Obrátila jsem se na YouTube s žádostí o pomoc od guru krásy tmavé pleti, jako je Jackie Aina, StylesByFash, Tiarra Monet, Patricia Bright a další, co mě frustrovalo, protože jsem tak zoufale chtěla vytvořit odstíny, které nosí moji oblíbení influenceři, aby vyhovovaly mému tónu pleti. . Moje zásuvka byla plná lahviček s podkladovými bázemi, od špičkových po drogerii, od matných po mokré, od prášků po tekutiny – vše, co jsem vyzkoušela.

Samozřejmě, mnoho černošek si v září vydechlo, když Rihanna odhalila svou nadaci Fenty Beauty Pro Filt’r v neuvěřitelných 40 odstínech. Nastavila extrémně vysoce laťku pro následná kosmetická uvedení na trh, čímž odstartovala průmyslový trend výstižně nazvaný Fenty Effect. Ikonické značky jako IT Cosmetics, Tarte a nejnovější BeautyBlender však letos čelily odporu, protože vydaly řadu světle hnědých odstínů a jen hrstku tmavých odstínů.

V čem je tedy problém? Proč jsou tváře s tmavou pletí stále jen dodatečným nápadem na krásu? Kdy to přestane? Nemám všechny odpovědi, Sway, ale udělal jsem rozhovor se sedmi černošskými influencery, abych vyslechl jejich myšlenky a podělil se o své osobní zkušenosti s nalezením toho správného základu.

Monica Veloz (@monicastylemuse)

Monika Velozová

Proč si myslíte, že tmavé podkladové odstíny je stále obtížné najít?

Ani vám neumím říct, proč je to stále problém. Vždyť to ani nedává smysl. Myslím si, že značky si v tomto bodě neuvědomují, že černý dolar je tak silný. Strávíme! Dokázalo se to u Fenty Beauty, osvědčilo se to u Black Panther. Strávíme, pokud nám dáte místo, dáte-li nám pocit, že na nás myslíte, dáte-li nám pocit, že jsme byli na vrcholu vašeho seznamu. Druhé cítíme jako dodatečný nápad, nebudeme stát za značkou.

Máte pocit, že vaše krása je ignorována?

Došlo to do bodu, kdy jsem začala vidět plán toho, komu chtějí kosmetické společnosti reprezentovat své produkty, a pomyslela jsem si, proč nepředvedete černošku s plnými rty dříve, než předvedete někoho jiného s výplní na rty? Jsem černoch, nevidím značky, které by mi repostovaly rty. Protože byly časy, kdy černoškám říkali, že jejich rty jsou příliš velké, a teď se to stalo trendem. Nechci být trendem. Černošky – černoši – to není trend. Bohužel, jako beauty blogerka, která je v tomto prostoru již nějakou dobu, stále bojuji s hledáním svého odstínu. Zajímalo by mě: „Hmm, budou mě přeposílat?“ Nejsou to jen tmavé tóny, dejte mi gradient, potřebuji, abyste se zaměřili na střední tóny. Vím, že je to těžké, ale pokud to dokáže Fenty Beauty, dokážou to všichni ostatní, zvláště pokud jste ve hře už dlouho.

Nechci být trendem. Černošky – černoši – to není trend.

Povězte nám trochu o své osobní cestě k nalezení toho správného odstínu.

Celý život jsem bojovala s akné, hyperpigmentacemi a ekzémy, proto jsem vždy inklinovala k tmavším odstínům. Nikdy jsem nevěděla o podtónech, nikdy jsem se o to moc nezajímala, jen jsem potřebovala něco, co by skrylo mou tvář, i kdyby to znamenalo ztmavnutí. Teď říkám: „Monica, posledních pár let jsi vypadala šíleně, děvče, co to děláš?“ Teď studuji půltóny. Moje jizvy mizí. Bojím a opravdu neumím najít ideální odstín. Kupoval jsem prostředky vlevo a vpravo. Někdy se na sebe podívám jako: „Ach, vypadám skvěle,“ a po třech hodinách podklad zoxiduje a vypadám jako nepořádek.

Oblíbený základ: LA Colors tekutý make-up v Cappuccinu.

OBCHOD

Jessie Wu (@jessiewoo)

Jessie Wu

Pamatujete si na první základ, který jste aplikovali?

Můj první základ byl pudr. Bylo mi 12 let a byl to Iman Cosmetics Sheer Bronzing Powder. Našla jsem ho v maminčině taštičce s make-upem a ona není přesně taková vizážistka, ale nosila ho na svatby a speciální příležitosti. Pamatuji si, jak jsem se vplížil do její tašky, přinesl do školy pudr a nosil ho. Udělalo mi to jednu barvu obličeje, byla tak hladká a vypadala a cítila jsem se dobře – na ten pocit nikdy nezapomenu. Pak jsem ukončila střední školu a začala jsem používat produkty MAC, které jsou od té doby vždy mé oblíbené.

Proč si myslíte, že pro značky je obtížné vytvořit komplexní škálu odstínů základů?

Myslím si, že jde spíše o podtext. Rihanna trochu pomohla s uvedením Fenty Beauty, i když musíte opravdu tvrdě pracovat, abyste našli svůj odstín. Myslela jsem si, že mám 460, když ve skutečnosti mám 440, ale když naleznete svůj odstín, budete v pořádku. Měla správnou představu, že všechny odstíny mohou mít tři různé odstíny. Mnohé z těchto kosmetických společností, které jsou zde tak dlouho, stále nepochopily, a proto je pro nás tak těžké najít naše odstíny. V poslední době jsem víc v televizi a obvykle si dělám svůj vlastní make-up, ale v poslední době jsem to musel vzdát a byl to pro mě hrozný zážitek, protože ani černí vizážisté se se mnou neumí správně vyrovnat a já jsem jako “ Sestra, co to sakra?!?“ Nechci být v televizi a moje tvář má jednu barvu a krk a ruce jinou. Chci důvěřovat těmto vizážistům, že mi dají za pravdu a důvěřovat těmto značkám, že vytvoří barvy, které fungují pro tmavé tóny pleti – je rok a tento problém máme stále.

Myslím si, že my černé ženy musíme stále mluvit nahlas a dávat těmto značkám vědět, že jsme tady a vy se musíte začít věnovat i našim černým zadkům.

Na jedné straně Fenty Beauty nastavila standard pro uvádění základů na trh, ale zdá se, že značky vydávající špatné kolekce základů jsou nejnovějším trendem.

Och, to je jistě trend. Myslím, že značky jen sedí a říkají: „Jo, potřebují tmavé odstíny? Tady máš,“ bez velkého úsilí. Musíme jim dát záležet. Pokud jde o budoucnost kosmetického průmyslu, jsem však optimista. Myslím si, že my černé ženy musíme pokračovat v mluvení, pokračovat v používání našich sociálních médií k vyjádření svých myšlenek a dávat těmto značkám vědět, že jsme tady a vy se musíte začít věnovat i našim černým zadkům.

Oblíbená základna: MAC Studio Fix Foundation v NW50.

Ofunne Amaka (@cocoaswatches)

Ofunne Amaka

Proč si myslíte, že značky nedokážou správně spustit tyto základy?

Myslím si, že v minulosti mnoho rozsahů odstínů tradičně nebylo tak široké a nebyly vždy přesné nebo cenově dostupné. Nejsem si jistá, kde je ten zlom, ale prodejci syté odstíny v obchodě nenaskladňují. Když značky vydávají základy ve 30-40 odstínech, zákazník nemusí vědět o jejich existenci, protože nejsou v obchodě. Takže jsou nuceni jít online a dělat si domněnky, což není moc hezké. Myslím si, že rozhodnutí vyloučit tmavší odstíny nebylo někdy logické. Myslím si, že značky se snaží použít demografický argument nebo říci, že černoši to nekupují, ale je zřejmé, že pokud to uděláte správně, bude to fungovat.

Přístupnost by měla být součástí tohoto rozhovoru.

Kdy jste se začali cítit sebevědomě ve své kůži?

Nemyslím si, že jsem získal sebedůvěru, dokud jsem opravdu nezačal [the app] Vzorky kakaa. Dříve nebylo mnoho odstínů s různými podtóny. Díváte se na fotografie starších černošských celebrit a samozřejmě jejich móda je v plném proudu, ale jejich tváře vypadají bláznivě; jejich tvář vypadá popelavá, mají nesprávnou barvu obočí, působí to nepřirozeně. Jsem si jist, že to nebyla osobní preference, spíše maskérka neměla k dispozici barvy. Přístupnost by měla být součástí tohoto rozhovoru.

Oblíbená podkladová báze: Fenty Beauty Pro Filt’r podkladová báze v odstínu 450.

OBCHOD

Tiara Willis (@makeupforwoc)

Tiara Willisová

Jaká byla vaše první vzpomínka na založení?

První základ, který jsem vyzkoušela, byl Maybelline Fit Me – byl příliš tmavý. Od 11 let jsem vždy chtěla nosit make-up, chtěla jsem být super glam a nosit řasenku a oční stíny. Ušetřila bych si všechny peníze, které jsem dostala od příbuzných, šla bych na internet a tajně bych si koupila všechen tento make-up, ale moje máma mi ho nedovolila nosit až do osmé třídy. Jako dítě jsem sledoval všechny tyto youtubery, kteří používali všechny tyto různé značky a chodil jsem do obchodu a zkusil jsem si to koupit, ale neměli můj odstín, takže to byl trapas, protože jsem se díval na tyto dívky na YouTube a Chtěla jsem si koupit produkty, které mi doporučily, abych tam zapadla a byla nalíčená jako každá jiná holka.

Jak můžeme něco koupit a dokázat vám, že máme tržní hodnotu, pokud nám nevytváříte stín?

Spustili jste svoji platformu MakeupForWOC, abyste pomohli jiným barevným ženám najít make-up, který se hodí k jejich pleti, a na sociálních sítích velmi nahlas hovoříte o značkách, které utrácejí cílem. Jaký je to pocit zobrazit všechny nové verze se špatnými rozsahy odstínů/podtóny/atd.?

Je to dost nepříjemné, protože mým úkolem je dělat recenze produktů a to je to, co mé publikum chce vidět. Je to nepříjemné, protože lidé mě budou žádat, abych zrecenzoval populární základ, ale nemůžu být součástí tohoto momentu, protože značka pro mě nevytvořila odstín.

Nyní se více značek snaží držet krok, protože Fenty Beauty zvýšilo tento standard nejen ve vývoji produktů, ale také v marketingu na sociálních sítích. Značky s větší pravděpodobností než dříve používají na svých stránkách modely různých odstínů.

Proč si myslíte, že lidé s tmavou pokožkou se stále snaží najít odstíny?

Jsou to především peníze – tržní hodnota a publikum lidí s tmavší pletí – a touha dosáhnout [launch] načasování a oběti za to.

Když vejdete do těchto kosmetických korporací, s největší pravděpodobností uvidíte kancelářské prostory s převahou bílé barvy, takže jelikož kolem stolu není mnoho černých hlasů, nikdo nemůže říct: „Hej, toto spuštění je mimo provoz,“ nebo „Musíte udělat něco jiného, ​​protože tyto odstíny nejsou různé.“ Neslyší různé hlasy.

Oblíbená nadace: Maybelline SuperStay Foundation 340.

OBCHOD

Armanda Tongui (@glowprincess)

Armanda Tonhui

Vzpomenete si na moment, kdy jste si mysleli, že vaše krása je neviditelná?

Když jsem začala používat makeup, jediná značka s tmavými odstíny byla Maybelline a ty neměly ani syté tmavé odstíny. Použila jsem je nejtmavší základ Mocha, který se mi zdál stále světlý. Měla jsem pocit, že je šílené, že musím pracovat s podkladovými odstíny, které navrhli, a použít další látky ke ztmavení barvy. Mám spoustu přátel se světlejší pletí jako já a jejich make-up vždy vypadal bezvadně, protože si vždy dokázali najít své dokonalé odstíny a já se divila, proč musím tak tvrdě pracovat, aby se jim můj make-up shodoval.

Můžete vidět rozdíl mezi společnostmi, které nás skutečně chtějí potěšit, a těmi, které jen vrhají stín, jen aby řekly, že jsou „rozmanité“.

Myslíte si, že ztrácíme čas obviňováním kosmetických značek z toho, že nejsou inkluzivní?

Ano a ne. Mám pocit, že jediným důvodem, proč se společnosti snažily vytvořit hlubší odstíny, je to, že my černé ženy jsme byly hlasité. Můžete vidět rozdíl mezi společnostmi, které nás skutečně chtějí potěšit, a těmi, které jen vrhají stín, jen aby řekly, že jsou „rozmanité“. Jak jste různorodá, ale odstíny vašich korektorů neladí s tmavými tóny pleti nebo jsou vaše pudry tak světlé? Nepředstírejte, abychom mohli identifikovat podvodníky.

Mnoho společností vytváří odstíny jen proto, aby je vytvořily. Mám pocit, že od doby, kdy Rihanna vydala Fenty Beauty, kosmetické společnosti mají pocit, že potřebují vytvořit tmavší barvy, ale ve skutečnosti se nezaměřují na vzorce nebo různé typy tmavé pleti, jak to udělala Rihanna.

Oblíbená podkladová báze: Fenty Beauty Pro Filt’r v odstínu 450.

OBCHOD

Sydney Black (@cydbee)

Sidney Black

Jak snadné nebo těžké bylo pro vás najít ten dokonalý odstín?

Historie dokázala, že když černoši něco podporují, stává se to novým trendem.

Byla to cesta, protože jsem zkoušela tolik různých značek a snažit se najít svůj odstín v každé značce byl skutečný boj. Když jsem pracoval s Ipsy, byl jsem nejtemnějším influencerem na seznamu, takže když nám společnosti dali věci, neměly ani odstín blízký mému, takže jsem ani nemohl použít to, co poslali. venku. Potom jsem začal dělat YouTube. Když jsem zakládal svůj kanál, byl o ženách s hlubším odstínem pleti, které chtěly vidět, jak na nich bude vypadat make-up, a pak jsem na YouTube začal vidět víc lidí, než jsem já, a cítil jsem, že mou krásu vidět.

Stále existují značky, které navzdory všemu humbuku dělají nudné základy – kam půjdeme dál?

Věnujeme jim příliš mnoho pozornosti. Nemůžeme jen tak sedět a čekat, až nás lidé přijmou, musíme se zapnout. Musíme podporovat značky, které nás již podporují a vyrábějí pro nás produkty, protože historie dokázala, že když černoši něco podporují, stává se z toho nový trend. Značky si všimnou každé černé dívky, které si koupí Fenty Beauty je nová vlna.

Oblíbený základ: YSL 24-HR v Espressu.

OBCHOD

Shanin Maurice (@yagirltoomuch)

Shanin Maurice

Na svém kanálu YouTube spouštíte sérii s názvem Fund Hunt. Jaký byl váš lov?

Už jsou to tři roky, co jsem hledala podkladovou bázi – myslím, že první, kterou jsem si vybrala, byla Maybelline a měli asi 30 odstínů, což nebylo špatné – ale najít to byl stále problém, protože dostávám žádosti o natáčení videí o uvedení na trh, například Beauty Blender a já opravdu nemáme stín. V Power Play Cover FX jsem našel skvělou kombinaci, ale pořád potřebuji namíchat základy. Je to frustrující, protože nemícháte pokaždé stejnou barvu, zejména míchám-li podkladovou bázi na zjemnění tónu jiné. Pokusím se ztlumit červený základ, ale v úterý se to nemusí shodovat a potom to bude vypadat dobře, když to udělám ve čtvrtek.

Bylo období, kdy jste měl pocit, že vaše krása není zastoupena?

Abych byl upřímný, nejnovější spuštění Beauty Blenderu nebylo hitem. Žijeme v roce, kdy většina značek přichází s 30 a více tonálními odstíny az větší části rozsahy nebyly úžasné, ale alespoň tam byly pokusy jako Nars, Bobbi Brown, Cover FX. Beauty Blender poté zvýšil svou škálu odstínů a vydal 30 odstínů a některé z tmavších odstínů byly skutečné pomeranče. Co mě opravdu zklamalo, bylo to, jak na to reagovali, protože někdy nejde o to, co značka dělá, ale jak na to reagují a nelíbilo se mi, že prostě nevzali na sebe zodpovědnost.

Mám pocit, že černé ženy musí pokračovat v mluvení, protože podkladová báze není jediným produktem, který jsme vynechali.

Proč je důležité, aby černé ženy stále mluvily?

Myslím, že někteří lidé zapomínají, že to není jen o základech. Spuštění podkladové linie bylo pro vás jednoduché, ale jak vypadá vaše kolekce bronzerů? A co konturovací pudry a krémy? Proto mám pocit, že černošky musí pokračovat v mluvení, protože podkladová báze není jediný produkt, který nemáme. Mám pocit, že musíme pokračovat v konverzaci, aby značky pochopily, že pokud tvrdíte, že jste inkluzivní, musíte být inkluzivní všude. Udržujte všude stejnou energii. U každého produktu, který se chystáte uvést na trh, si musíte položit otázku: „Může se lišit v tónu pleti?“ Pokud to nejde, ještě to nepouštějte.

Oblíbený základ: Cover FX N110

OBCHOD

Editor Beauty Commerce

Nerisha je redaktorkou Beauty Commerce na Zdravaplet.com, která pokrývá všechny věci krásy (módu i hudbu). Má zálibu v teniskách a nahých lescích na rty a tráví příliš mnoho času opakovaným sledováním sitcomů z 90. let.

.

Témata na této stránce

Napsat komentář