Typy textur vlasů a jak o ně pečovat– Tipy na líčení a péči o pleť Přečtěte si informace, které jsem shromáždil

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak se zdá, že celebrity mají vždy dokonalé vlasy? Ať už na pláži vypadají elegantně, rovně nebo mají dokonalé vlny, zdá se, že známé osobnosti vědí o péči o vlasy něco, co nevíme. Ale tady vám ukážeme jedno z tajemství Hollywoodu: jak dosáhnout, aby vaše vlasy vypadaly perfektně.

Jaký lepší způsob, jak to zjistit, jak se setkat s naší přítelkyní, stylistkou celebrit Carly Waltersovou? Zdá se, že tajemství skutečně spočívá v tom, jak nejlépe pečovat o různé typy textur vlasů. Zde nám dává návod, jak pečovat o svůj typ vlasů – od způsobu česání vlasů až po to, jaké produkty použít ke zlepšení vaší přirozené struktury.

Rovné vlasy: na začátku jí dejte více lásky

Rychlý tip: Rovné vlasy jsou často lesklé a snadno se pěstují, ale mají tendenci se mastit rychleji než jiné typy vlasů. Aby se tomu zabránilo, Walters doporučuje používat suchý šampon, a to i první den po sprchování.

Produkty k použití: „Šampon a kondicionér na objem jsou nezbytností,“ říká Walters, „protože rovným vlasům nebude chybět objem a přirozená textura.“

Jak stylovat:

 1. Chcete větší objem? „Když si vlasy sušíte, otočte je vzhůru nohama a dokončete je velkým kulatým kartáčem,“ navrhuje Walters.
 2. Seznamte se se suchým šamponem. Walters vysvětluje, že „kvůli přírodním olejům na pokožce hlavy mohou mít rovné vlasy tendenci k mazání.“ Chcete-li se vyhnout tak častému mytí vlasů nebo zabránit mastnému vzhledu dříve, než se objeví, nastříkejte na kořínky trochu suchého šamponu, aby absorboval přebytečný maz. Walters doporučuje, abyste to udělali ještě týž den, kdy si umyjete a vysušíte vlasy jako další preventivní opatření.
 3. Chcete svým řídkým vlasům dodat více síly? „Rozostření texturizéru od kořínků ke konečkům vám může pomoci dodat větší objem a texturu,“ říká Walters.

Tipy pro stříhání vlasů: Pro jemnější vlasy Walters říká: „Blond účesy jsou nejlepší, protože vlasy trochu zhoustnou a dodají vám objem, který vám chybí.“ Pro ty, kteří mají střední nebo hustou strukturu vlasů, říká: „Budete chtít zvolit více vrstvený vzhled,“ abyste svým pramenem přidali trochu pohybu.

Vlnité vlasy: Nedělejte si to těžké

Rychlý tip: Aby kudrnaté vlasy nevypadaly neupraveně, budete chtít mít vrásky okamžitě pod kontrolou, říká Walters. Nespěchejte však s použitím příliš velkého množství produktu a neztěžte si svoji přirozenou smyčku.

Produkty k použití: Vaše hlavní obavy jsou objem a vlhkost, proto Walters doporučuje používat šampony a kondicionéry, aby byly vaše vlasy zdravé a krásné. „S tímto typem vlasů si dokonce jednou týdně můžete udělat masku na vlasy,“ říká, „ale nechcete, aby byly vaše přirozené vlasy příliš těžké, takže se nezblázníte.“ Méně je víc, dámy!

Jak stylovat:

Když se chcete zlepšit a přijmout přirozené vlny, Walters navrhuje tuto rutinu:

 1. Než jsou vlasy vlhké, naneste ke kořínkům stylingovou pěnu a uhlaďte ji přes konečky vlasů.
 2. Potom naneste olej na vlasy od středu ke konečkům (abyste se vyhnuli mastnému vzhledu). To pomůže „kontrolovat vrásky a udržet vlhkost na uzdě,“ říká Walters.
 3. Připevněte reproduktor k vysoušeči vlasů a nechte konce vlasů, než budou schnout, na doplňku. To bude
  pomáhá zajistit rovnoměrně rozložené proudění vzduchu, aby vaše přirozené vlny zůstaly nedotčeny.
 4. Jakmile jsou vlasy téměř suché (asi 85-90 procent suché), vypněte teplo. Walters pak navrhuje přidat „finišový krém nebo více oleje (pokud jej potřebujete) do špiček, abyste pomohli vráskám a udrželi přirozenou vlnu.“
 5. Chcete dosáhnout více glam vzhled? Walters doporučuje k dokončení nastříkat něco s texturou u kořínků.

Tipy pro stříhání vlasů: Pro jemnější vlasy Walters říká: „Budete chtít přidat vrstvy, abyste získali větší objem.“ Pokud jsou vaše vlasy již husté a chcete si nechat vlny na uvolněné straně, nechte si vlasy déle, říká. „Když si ostříháte kudrnaté nebo vlnité vlasy na kratší, vaše vlasy budou více kudrnaté.“

Kudrnaté vlasy: více vlhkosti, méně vrásek

Rychlý tip: Jediná skvělá věc na kadeřavosti je oblíbená učitelka přírodních věd, paní Frizzle, z Magic School Bus. Bojujte proti vráskám a zároveň udržujte své vlasy zdravé, udržujte je hydratované a hydratované.

Produkty k použití: Aby kudrny vypadaly elegantně, Walters říká: „Šampon a kondicionér jsou nezbytností.“ Poznamenává také, že „dokonce můžete získat speciální hydratační šampon na kudrny.“ (Náš výběr je DevaCurl’s Low-Poo.)

Jak stylovat:

 1. „Chcete-li získat skvělý kudrnatý vzhled,“ říká Walters, „můžete přidat pěnu a oleje nebo dokonce ohýbat želé od kořínků po konečky. Chcete však, aby to bylo jednoduché, protože nechcete, aby byly kudrny těžší.“
 2. Kudrnaté vlasy mohou být mírně suché a matné, „takže je budete chtít hydratovat, aby zůstaly lesklé,“ říká Walters.
 3. „Ihned po sprchování budete chtít použít navlhčený kartáč na vlhké vlasy, který vám pomůže proniknout přes vlasy, ale ne příliš drsně, a odstranit kudrny,“ říká Walters.
 4. „Kudry můžete vysušit na vzduchu nebo použít sušičku,“ říká Walters. „Když používáte sušičku, budete chtít použít reproduktor, který vám pomůže udržet tuto krásnou smyčku.“

Tipy pro stříhání vlasů: Vše závisí na tom, jak kudrnaté chcete, aby vaše vlasy vypadaly. Jak vysvětluje Walters, vaše možnosti jsou „velmi podobné typu vlasů s přirozenou vlnou“ v tom, že „čím kratší vlasy, tím kudrnatější vlasy budou“.

Tight Coils: Trochu toho, trochu toho

Rychlý tip: Dokončovací krémy, oleje a masti – oh! Abyste udrželi své kudrliny definované a hydratované, je v pořádku používat tyto typy produktů, jen v malých dávkách as mírou.

Produkty k použití: „Klíčem je hydratovat, hydratovat, hydratovat,“ říká Walters. „Tak si vezmi silný hydratační balzám.“ Důležitost masek dodává také s tím, že při tomto typu vlasů můžete dokonce „při každém sprchování použít masku na vlasy, protože vlasům dodá mnohem více vlhkosti“. (Zmiňovali jsme hydrataci?) Když chcete definovat konečný vzhled svých kadeří, Walters doporučuje přidat do nákupního seznamu dokončovací krémy, oleje nebo lehké masti.

Jak stylovat:

 1. „Když vyjdete ze sprchy, osušte ručník rychle a jednoduše,“ říká Walters. „Jde o perfektní typ vlasů pro sušení na vzduchu [because] čím více jste suchý, tím více budete mít lámavost a suchost, takže vaše vlasy budou nudné.“
 2. „Pak použijte silný olej a/nebo balzám bezpochyby s kulmou, abyste jí dodali vlhkost, o které teď víme, že potřebuje.“

Tipy pro stříhání vlasů: „Pokud jde o střihy pro tento typ vlasů, musíte mít na paměti, že čím jsou vaše vlasy kratší, tím jsou vaše vlasy vlnitější,“ říká Walters. To ovšem neznamená, že byste se měli střihů úplně vzdát. „Je důležité, abyste se pravidelně stříhali, aby byly vaše konečky zdravé,“ říká.

KOUPIT PRODUKTY PÉČE O VLASY PODLE TYPU TEXTURY NEBO ZÁLEŽITOSTI:

Dobře · Gros / Gros · Vlnité smyčky · Suché · Mastný · Normální · Barevné / chemicky ošetřené

Napsat komentář