Tři vůně na Den otců| Zdravápleť

13. březen Tři parfémy, které nabízí na Den otců

Jako obvykle, parfémová blogerka Olga Rusy z Perfume Hombre vám nabízí 3 návrhy ideálních parfémů ke Dni otců.

Přichází jiné roční období, kdy parfém On je jedním z oblíbené dárky: cel Den otců. Někdy mi trvá déle, než najdu parfém, který bych doporučil. Tentokrát to však bylo jasné od začátku. Moje tři oblíbené jsou Divoká voda, Pánská voda Armani Y Azzaro pro muže. Tři velmi oblíbené parfémy a tři nejprodávanější.

Divoká voda Dior

Pokud bych měl jmenovat jeden parfém jako perfektní dárek ke Dni otců namísto tří, byl by to Eau Sauvage.

Každý, kdo se mírně zajímá o svět parfémů, to ví Eau Sauvage je nedotknutelná klasika. Nikdo, ani ten nejsnobnější, se ho neodváží kritizovat ani po změnách ve složení, které si vynutil čas a změny evropských předpisů o používání některých materiálů.

Tento parfém je jako Audrey Hepburn: estetická ikona. Je dokonalá v eleganci a uvolněném vzduchu, nelze si ji nezamilovat.

Spuštěn v roce 1966, Divoká voda Dior je to o něco složitější a brilantně provedená klasická kolonie. Parfém má speciální tóny citrón a vetiver. Citronový tón je velmi svěží a zelený a zůstává na většině vývoje. Vetiver, běžný tón v pánských parfémech, mu dodává mužnější charakter. Další pozoruhodné tóny jsou rozmarýn, bazalka a dubový mech.

Je to velmi čistý a vyvážený parfém, snadno se nosí a je velmi obtížné ho neoblíbit.

Divoká voda a všechny produkty Dior naleznete ve fyzických obchodech Perfumerías Zdravaplet.

Pánská voda Armani


Pánská voda Armani
, vytvořený v roce 1984, je další klasický parfém, který se dokonale hodí k příležitosti, jako je Den otců. Ve skutečnosti je docela podobný Eau Sauvage ve své mužštější reinterpretaci středomořské citrusové kolínské.

Ale pokud v Eau Sauvage mužský dotek poskytoval vetiver, v Pánská voda Armani parfuméři riskují orientálnější a tmavší notu hřebík. Svalový základ nám opět připomíná Eau Sauvage, ale tentokrát je doprovázen santalovým dřevem, velmi uklidňujícím tónem.

Výsledkem je a tmavší kolonie, s větším charakterem, ale stejně neodolatelná. Má stejnou eleganci, ale tentokrát oblečená v bezvadném Armaniho obleku namísto obyčejné bílé lněné košile.

Azzaro pro muže

S tímto parfémem opouštíme pole citrusových kolonií a vstupujeme do další klasiky pánské parfumerie, aromatické fougère. Fougère je vůně složená z mnoha stejných složek jako kolínská, ale sestavená jiným způsobem, aby se získala abstraktní vůně.

A co je abstraktní parfém? Takový, který se nesnaží reprodukovat zápach přítomný v přírodě, ale vytvořit něco zcela nového, něco neočekávaného. Vtipné je, že tato postava je vytvořena spojením poznámek, které existují v přírodě.

V případě Azzaro pro muže Těchto ingrediencí je mnoho. Obecně akceptovaná pyramida tónů zahrnuje levanduli, pelargonie, anýz a drobné zrno jako vrch, vetiver, santalové dřevo, pačuli, dubový lišejník, kardamon, bazalku a citron jako základ a nakonec pižmo a ambru jako základ. Kompletní „recept“ tohoto parfému však nemá méně než 320 ingrediencí.

Na rozdíl od prvních dvou návrhů je Azzaro, věrný době 70. let, ve které vznikl, silnější a vytrvalejší, s větší osobností. Je to parfém vhodný spíše pro chladné měsíce nebo na noc. To vše neodvádí čerstvý vzduch, ale místo svěží, citrusové očisty máme čištění a klasické holičstvíve které se obvykle vyskytují vůně levandule a mechu.

Nevím, jestli vás tento příspěvek dokáže přesvědčit, abyste si jeden z těchto parfémů koupili. Doufám ale, že to bude stačit na vzbuzení vašeho zájmu a vyzkoušení je příště, když vstoupíte do některé z prodejen Zdravaplet.

Napsat komentář