Top 5 potravin, které zabraňují akné a tmavým skvrnám– Rutiny péče o pleť Zdravaplet Přečtěte si Andreina doporučení

Kůže zvládá náročný úkol jako největší orgán vašeho těla. Nejenže dělá první dojem, ale také každý den čelí útokům vnějších agresorů, jako jsou škodlivé sluneční paprsky a znečištění míst. Zatímco každodenní čištění obličeje podporuje pleť bez akné odstraněním nečistot a mastnoty, konzumace potravin bohatých na klíčové živiny znamená zdraví zevnitř. Strava plná ořechů, zeleniny a ovoce zajišťuje pravidelný příjem vitamínů A, C a K spolu se zdravými a ochrannými tuky. Některé výzkumy naznačují, že některé potraviny, které obsahují živiny a jiné bioaktivní sloučeniny, mohou pomoci chránit před poškozením souvisejícím s věkem, jako jsou jemné linie, tmavé skvrny a záněty akné. Podívejte se, jaká jídla začít ochutnávat už dnes.

1. Zrnka moci

Když budete příště dělat smoothie, jděte na barevné bobule a vaše pokožka vám poděkuje. Borůvky, ostružiny a jahody jsou bohaté na vitamin C, vitamin K, kyselinu listovou a třísloviny. Tato směs složek k posílení imunity podporuje tvorbu kolagenu a omezuje záněty, což znamená lepší buněčnou výměnu a jasnější pleť. Kožní buňky také potřebují pravidelný přísun regeneračního vitamínu C, který zastavuje volné radikály, které po nich způsobují tmavé skvrny – od poškození sluncem a suchou pokožku.

2. Ochrana rajčat

Tyto šťavnaté základní potraviny obsahují řadu ochranných a léčivých vlastností pro pokožku. Poskytují zdravou dávku vitamínu A, což je základní živina potřebná k produkci nových zdravých kožních buněk, které nahradí staré nebo poškozené. Rajčata také obsahují vysoké hladiny vitamínu C, který bojuje proti volným radikálům a podporuje vyšší produkci kolagenu; což znamená, že pokožka se účinněji hojí a chrání před stařeckými skvrnami. Rajčata také obsahují lykopen a betakaroten, které obě pomáhají chránit pokožku před volnými radikály z poškození sluncem a tmavých skvrn.

3. Zbláznit se

Suchá pokožka přichází se seznamem problémů, včetně zánětu a poškození kožních buněk, které mohou zanechat nežádoucí zbarvení a způsobit, že pokožka bude náchylnější k vyrážce. Naštěstí, zdravý příjem ořechů, jako jsou mandle, vlašské ořechy, pistácie a pekanové ořechy, může dát vaší pokožce vzhled. Tyto malé kousky jsou plné zdravých, esenciálních mastných kyselin, které pomáhají pokožce vytvořit ochrannou bariéru proti vnějším vetřelcům, kteří způsobují akné a udržují pokožku vlhkou a pružnou. Nakonec, ořechy poskytují hrst vlákniny, bílkovin a fytosterolů, které pomáhají pokožce efektivněji se opravovat, když se převrátí.

4. Omega výživa

Pokud jste fanouškem lososa, tuňáka a makrely, pak získáte extra omega-3 mastné kyseliny pokaždé, když si dopřejete svůj oblíbený kousek ryby. Omega-3 mastné kyseliny snižují zánět v celém těle. Také udržuje pokožku hydratovanou a podporuje zdravý oběh. Tyto tři prvky spolupracují na udržení vysokého obratu buněk a nízkého zánětu, což snižuje výskyt tmavých skvrn. Také udržují pokožku hydratovanou, což si vytváří přirozenou obranu proti akné a zabarvení.

5. Silný produkt

Zářivá pokožka, silný imunitní systém a dobrý zrak číhají v potravinové části prodejny. Vzpomeňte si na jakýkoli jasně oranžový nebo zelený produkt a pravděpodobně má vysokou dávku betakarotenu, který tělo přemění na vitamín A, který rozzáří pokožku. Konzumace velkého množství mrkve, grapefruitu, meruněk, dýně, tmavé zeleniny a brokolice poskytuje tento silný vitamín. ve vašem těle, pomáhá vytvářet zdravé kožní buňky a poskytuje silnou hrst léčivých antioxidantů.

Tento článek byl zhodnocen dermatologkou Dr. Emmy Graberovou.

Napsat komentář