Top 3 ingredience na akné– tvůj kosmetický blog Přečtěte si informace, které jsem shromáždil

Akné je jedním z nejčastějších kožních problémů u všech etnických skupin. Je to také jeden z nejvíce frustrujících kožních stavů k léčbě. Ať už máte občasné vyrážky nebo přetrvávající skvrny, výběr těch správných produktů pro vás je nejdůležitějším krokem k čistší pleti. A trik pro výběr správného produktu je pochopit klíčové složky, co dělají a jak fungují. Níže jsou uvedeny tři hlavní ingredience, které je třeba hledat.

1. BENZOYYLPEROXID

Jak to funguje: Akné způsobují bakterie P. acnes, které žijí hluboko v pórech a přežívají na oleji, úlomcích buněk a kožní tkáni. Tento typ bakterií nemůže přežít v kyslíkovém prostředí, a proto P. acnes roste uvnitř uzavřeného póru. Tekutý benzoylperoxid (BPO) je účinná forma díky své schopnosti pronikat do pórů, zaplavovat folikul kyslíkem a zabíjet bakterie pod povrchem pokožky.

Proč je to skvělé: BPO působí okamžitě při kontaktu s pokožkou, díky čemuž je vynikající složkou čistících prostředků, které před opláchnutím stráví na pokožce tak málo času. Benzoylperoxid také účinně působí při ošetřeních na místě, a to díky svému rychlému účinku při aplikaci na pokožku.

Co potřebuješ vědět: Tato složka může být pro některé lidi lokálně dráždivá, pokud není kombinována se zklidňujícími složkami, jako je glukonolakton, polyhydroxykyselina.

doporučuje: PCA Skin BPO 5% Cleanser

2. KYSELINA SALICYLOVÁ

Jak to funguje: Kyselina salicylová (SA) je přírodní exfoliační složka a je také považována za lipofilní nebo olejomilnou. Typ beta hydroxykyseliny (BHA), SA funguje tak, že rozpouští olej, odumřelé kožní buňky a nečistoty uvnitř pórů, přičemž odlupuje odumřelé kožní buňky z povrchu. Tato aktivita účinně minimalizuje skvrny pod kůží, které mohou vést ke zvýšeným vyrážkám.

Proč je to skvělé: Kyselina salicylová se získává z vrbové kůry, zimního oleje nebo sladké břízy a je bezpečné ji použít pro většinu typů pleti v malých procentech, aniž by pokožku nadměrně vysušovala. Je to přirozené protizánětlivé činidlo, které přidává na účincích proti akné. Zánět je jedním ze čtyř hlavních faktorů, které přispívají ke vzniku akné; proto přidání protizánětlivých složek může snížit výskyt vyrážek.

Co ještě potřebujete vědět: Kyselina salicylová může vstoupit do pórů plných oleje, díky čemuž je účinná pro ty, kteří mají mastnou pleť se sklonem kakné. Jeho větší molekula také proniká do pokožky pomaleji, takže je bezpečné jej použít i pro nejcitlivější typy pleti.

doporučuje: PCA Skin Acne Gel

3. NIACINAMID 4 %

Jak to funguje: Niacinamid, také známý jako vitamín B3, má různé využití v péči o pleť. S podobnými výhodami jako niacin, niacinamid nezpůsobuje zarudnutí často spojené s niacinem. Tato složka pomáhá redukovat vyrážky tím, že zmírňuje zánět a zabraňuje transepidermální ztrátě vody.

Proč je to skvělé: Lidé s aknózní pokožkou často používají k hojení vyrážek vysušující přísady. Bohužel, tento postup může zhoršit akné a způsobit nadměrnou produkci mazu. Zahrnutím niacinamidu do produktů se normalizuje obsah vlhkosti v pokožce, což pomáhá předcházet dalším vyrážkám snížením nadměrné tvorby mazu.

Co ještě potřebujete vědět: Protizánětlivé, antioxidační a hydratační výhody niacinamidu podporují rovnoměrnější tón pleti.

doporučuje: PCA Skin Clear Skin

Napsat komentář