Top 10 obličejových sér pro jemné linky a vrásky– Triky, jak pečovat o pokožku obličeje a těla Andrea S. doporučuje:

Jejich vrásky a jemné linky nedokážeme úplně zastavit, ale pomocí těchto sér jejich pokrok určitě zpomalíme. Tyto MVP pro péči o pleť mohou svojí všestranností a rozmanitostí účinně zlepšit váš režim péče o pleť. Mohou být vrstveny s hydratačními krémy, nočními krémy a maskami pro zvýšení potence, mohou být použity jako ošetření na místě nebo jako samostatné prostředky, které se zaměřují na téměř všechny problémy s pokožkou.

Ale s ohledem na všechny dostupné typy sér a přísad – a na všechen ten humbuk, který přichází s novinkami a kultovními produkty – může být obtížné přijít na to, která láhev může poskytnout vaší pokožce tolik potřebné omlazení. Proto je důležité porozumět specifickým potřebám pokožky a tomu, jak na ni ovlivňuje čas, prostředí a životní styl.

Jak se tvoří vrásky a jemné linky

Jemné vrásky a vrásky jsou součástí přirozeného procesu stárnutí, protože pokožka se stává tenčí, sušší a méně pružnou, než stárneme, říká Dr. Rhonda Klein, certifikovaná dermatologka ve Westportu, Connecticut. zpomaluje se tvorba kolagenových a elastinových bílkovin – základních prvků zdravé pokožky. Jelikož se rozkládají rychleji než nové, tato degradace spouští proces stárnutí, jehož výsledkem je matná pokožka, ochablá pokožka a vrásky a vrásky.

Svou roli hrají i vnější či environmentální faktory. Znečištění, UV záření a některé návyky životního stylu, jako je kouření, urychlují a přispívají k degradaci zdravých buněk a pojivových tkání kůže, některé části se stávají tlustšími a jiné tenčí, dodává Hannah Sivak, Ph.D., vědkyně, autorka a kůže. odborník na péči. „Na molekulární úrovni dochází k mnoha změnám ve struktuře bílkovin. Některé proteiny jsou rozloženy a nahrazeny jinými, které se liší sekvencí aminokyselin a fyzickým chováním,“ vysvětluje Sivák.

Opravdu fungují séra proti vráskám?

Na rozdíl od krémů a pleťových vod mohou séra proniknout hlouběji do pokožky, říká Heather Bennett, kosmetička z Beverly Hills Rejuvenation Center. „Séra proti vráskám jsou více tekutá než tuhá, a proto jsou schopna stále snáze pronikat do více vrstev pokožky. Hlavními výhodami sér je, že nabízejí nejjednodušší složení a nejintenzivnější výsledky,“ dodává Bennett.

„Séra proti stárnutí mohou pomoci snížit toxiny v životním prostředí, vybudovat kolagen a elastin a vyhladit jemné linky a vrásky,“ říká Dr. Klein. Mohou také pomoci zabránit rozvoji předčasných vrásek a jemných linek, říká Sivak. „Existuje mnoho složek, které mohou zabránit oxidaci a modifikaci buněčných složek, včetně velmi důležitých mutací DNA způsobených UV zářením,“ vysvětluje Sivák. „Další složky mohou zabránit oxidaci lipidů při zachování buněčné integrity.“

Jaké ingredience hledat

Identifikace specifických potřeb pleti je nejlepší způsob, jak si vybrat sérum proti stárnutí. Níže je uvedena prezentace nejlepších složek séra proti stárnutí, které zhoustnou vaši pokožku, zvýší její obranyschopnost před environmentálními agresory a zabrání známkám stárnutí.

 • vitamín C –Vitamin C, známý pro svoji zásadní roli při stimulaci syntézy kolagenu, vám může zanechat jasnější pleť. Je to také silný antioxidant, který „může pomoci snížit poškození pokožky způsobené volnými radikály, snížit jemné linky a vrásky a zlepšit texturu,“ vysvětluje Dr. Klein.
 • Kyselina hyaluronová –Jako silný zvlhčovač nebo složka vážící vlhkost pomáhá kyselina hyaluronová pokožce udržet vlhkost a vyvolává přestavbu kolagenu, což vede k plné, hydratované pokožce, říká Dr. Klein.
 • Peptidy –Vysoká koncentrace peptidů v séru pomůže stimulovat růst kolagenu a elastinu. To má za následek zvýšenou pevnost a pružnost pokožky, podporuje hojení a přetvarování pokožky a odstraňuje jemné linky a vrásky.
 • Epidermální růstový faktor –Epidermální růstový faktor je molekulární řetězec aminokyselin, který pomáhá při hojení a hojení ran. Funguje tak, že stimuluje opravu tkáně a růst buněk na buněčné úrovni, jakož i povzbuzuje tvorbu kolagenových a elastinových vláken, vysvětluje Dr. Klein.
 • Kmenová buňkaZatímco kmenové buňky nedokážou regenerovat vaši pokožku nebo magicky vymazat vrásky, obsahují silné antioxidační a protizánětlivé vlastnosti a pomáhají vám „chránit vaši pokožku před poškozením sluncem, předcházet vráskám a indukovat syntézu kolagenu,“ říká Dr. Klein.
 • Retinol / vitamin A –„Retinoidy se váží na jaderné receptory a mění genovou expresi,“ říká Sivak. Jsou považovány za hvězdy péče o pleť proti stárnutí, protože mají schopnost „minimalizovat výskyt vrásek, zvětšit tloušťku a elasticitu pokožky a zpomalit odbourávání kolagenu,“ dodává doktor Klein. Pomáhá také zesvětlit hnědé skvrny nebo pigmentaci způsobenou sluněním.
 • AHA stránkyAlfa-hydroxykyseliny, jako je kyselina glykolová a mléčná, se používají zejména jako exfolianty, ale mohou také „podpořit syntézu kolagenu, opravit změnu barvy a zlepšit vzhled linek a vrásek,“ vysvětluje doktor Klein. Jsou také účinnou léčbou akné a mohou pomoci zlepšit vstřebávání produktu.
 • vitamín E –Tento antioxidant rozpustný v tucích pomáhá „chránit buněčné membrány před poškozením volnými radikály tím, že rozkládá řetězové reakce, které iniciují,“ vysvětluje Sivak. Je to jedna z nejpracnějších složek péče o pleť, která pomáhá předcházet poškození focením, redukuje zjizvení a znásobuje pokožku, čímž redukuje jemné linky a vrásky.
 • Niacinamid / vitamin B3-Tato účinná složka proti stárnutí může „viditelně zlepšit vzhled rozšířených pórů, nerovnoměrný tón pleti, jemné linky a ztrátu hmotnosti,“ říká Dr. Klein. „Dokonce by to mohlo snížit výskyt nemelanomových rakovin kůže u vysoce rizikových pacientů.“
 • Sojové isoflavony –Podle Sivaka tyto fytoestrogeny „mohou pomoci snížit výskyt vrásek způsobených sníženou hormonální hladinou během menopauzy“.
 • ResveratrolResveratrol, který se nachází ve slupce červených hroznů (a červeného vína!), je „silný antioxidant, který snižuje oxidační stres a podráždění,“ říká Sivák. Ve vysokých koncentracích může pomoci zlepšit pružnost, zářivost a pevnost pokožky.

Nejlepší séra proti stárnutí obličeje roku 2021

Rozlučte se s jemnými linkami a vráskami a posilněte svůj každodenní režim péče o pleť pomocí našich doporučených sér proti stárnutí níže.

 1. Kupte nyní v

  SkinCeuticals CE Ferulic

  Existuje důvod, proč toto sérum získalo v Dermstoru více než 2 000 pětihvězdičkových recenzí! Kromě vitaminu E a kyseliny ferulové obsahuje tato antioxidační síla také 15 % čisté kyseliny askorbové nebo vitaminu C, díky čemuž si skutečně zaslouží svůj status svatého grálu. Díky super koncentrovanému složení, které je účinné až 72 hodin, toto sérum zlepšuje ochranu pleti před oxidačním stresem a UV zářením, vyhlazuje linky a vrásky, zpevňuje a rozjasňuje.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 2. Kupte nyní v

  SkinMedica TNS Advanced + sérum

  Co se týče obnovení mladistvého jasu pleti, toto sérum určitě nepřestává. Díky kombinaci růstových faktorů nové generace, inovativních peptidů, rostlinných látek a mořských výtažků zlepšuje vzhled vrásek, jemných linek a ochablé pokožky – s viditelnými výsledky již za dva týdny.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 3. Kupte nyní v

  Sunday Riley Good Genes All-in-One léčba kyselinou mléčnou

  Poděkujte svým známým, pokud jste vyhráli v genetické loterii a nikdy v životě nestrávili starosti se suchem nebo erupcemi. Ať už jste se narodili s dobrými řasami nebo ne, čistou a zářivou pleť máte po ruce s tímto jemným sérem s pěti procenty přečištěné kvalitní kyseliny mléčné, která působí na čištění pleti a zlepšuje tvorbu kolagenu. Obsahuje také lékořici, citrónovou trávu a aloe, které snižují hyperpigmentaci, zvyšují lesk a zklidňují a osvěžují vaši pokožku.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 4. Kupte nyní v

  iS klinické aktivní sérum

  Toto multitaskingové sérum, které obsahuje kyselinu salicylovou a rostlinné výtažky, poskytuje výhody proti stárnutí, akné a lesku tím, že snižuje hyperpigmentaci, jemné linky a vrásky, zarudnutí a zánět.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 5. Kupte nyní v

  Estée Lauder Advanced Night Repair Synchronous Multiple Recovery Complex

  Všichni víme, jak je důležitý kosmetický odpočinek, chcete-li si zachovat zdravou pleť. Toto ošetření proti stárnutí, naplněné kyselinou hyaluronovou, využívá přirozený proces obnovy pleti přes noc pomocí technologie Chronolux Power Signal, ochranné známky značky, která pomáhá zvyšovat přirozenou schopnost pokožky viditelně se opravovat.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 6. Kupte nyní v

  Být tvář Obagi ELASTIderm

  V průběhu času naše tělo ztrácí schopnost produkovat elastin, protein zodpovědný za pevnost pokožky a schopnost „redukovat“. Komplex Bi-Mineral Contour v tomto séru pomáhá iniciovat a podporovat tvorbu nového a zdravého elastinu, takže pokožka vypadá pevnější, pružnější a méně popraskaná již po osmi týdnech používání.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 7. Kupte nyní v

  Hyaluronové sérum Eminence Organic Skin Care Jahodová reveň

  Uvolněná pokožka a ztráta pevnosti jsou jedny z nejviditelnějších příznaků stárnutí pokožky, kterým však lze snadno zabránit pomocí tohoto botanicky vyživovaného séra. kyselina Kyselina hyaluronová vylepšuje kontury obličeje a zlepšuje hydrataci pokožky, zatímco kyselina salicylová v jahodách jemně odstraňuje nečistoty z pórů, aby se předešlo vyrážkám a aby se pleť vyrovnala. Obsahuje také silný Biokomplex, který obsahuje antioxidační zesilovače a koenzym Q10 a výtažky z rebarbory, aloe vera a medu, které ošetřují jemné linky a vrásky a zklidňují a osvěžují pokožku.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 8. Kupte nyní v

  Sérum stimulující kyselinu hyaluronovou pro PCA pleť

  Toto ultra-hydratační obličejové sérum může být právě tou změnou, kterou vaše pleť hledá. Díky své silné receptuře pro zlepšení pleti, která kombinuje ceramidy, niacinamid a patentovaný komplex kyseliny hyaluronové, opravuje a posiluje přirozenou bariéru pokožky, odstraňuje jemné vrásky a poskytuje až 24hodinovou hydrataci.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 9. Kupte nyní v

  IMAGE Péče o pleť VITAL C Hydratační krém proti stárnutí

  Znečištění a poškození sluncem jsou dvě z nejdůležitějších příčin předčasného stárnutí pokožky, proto je rozumné ponechat si toto sérum pro obnovu pokožky ve svém arzenálu. Poháněný silnými antioxidanty, jako je vitamín E, resveratrol, zelený čaj a askorbát tetrahexildecyl (stabilnější forma vitamínu C), zlepšuje vzhled vrásek a popraskané pokožky, podporuje obnovu buněk a chrání pokožku před poškozením volnými radikály.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 10. Kupte nyní v

  Shiseido Ultimune Power Infuzní koncentrát

  Mladá pokožka má přirozenou odolnost a toto posilující sérum může vaší pokožce pomoci získat její pevné a pružné vlastnosti. Tento koncentrát rosy, poháněný technologií ImuGeneration Technology a Ultimune Complex od ikonické japonské značky krásy, pomáhá zvyšovat schopnost pokožky chránit se před každodenním poškozením.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

Napsat komentář