Tmavé kruhy pod očima: příčiny– Tipy pro zářivé vlasy a pleť Napsala Andrea

Periorbitální hyperpigmentace, také známá jako tmavé kruhy, je poměrně častým stavem, se kterým se mnozí jedinci setkávají denně (žádná hračka). I když se příčiny a léčba mohou lišit, únava je obvykle nejčastější příčinou.

A i když je možno hezké říci, že dostatek spánku může vyléčit všechny vaše starosti, není to vždy tak jednoduché. Ve skutečnosti existuje mnoho důvodů pro tyto tmavé kruhy a změnu barvy pod očima, které vám způsobují bolest.

Léčba kruhů pod očima není jediným řešením. Šel jsem tedy rovnou za odborníkem, abych si odpověděl. Dr. Jennifer Ahdout, Všeobecný dermatolog a certifikovaný kosmetolog v Roxbury Institutu v Beverly Hills několik let léčil pacienty s různými kožními onemocněními. Je také držitelkou Glasgow-Rubin Citation Award pro Academic Excellence a UCLA Chancellor’s Service Award, mezi jinými.

Chvíli mi trvalo, než jsem si sedl a prodiskutoval některé příčiny tmavých kruhů pod očima a konečně jsem se dostal k podstatě toho, jak je účinně léčit. Nejprve se musíte podívat na některé z důvodů, proč se u někoho mohou objevit tmavé kruhy. Podle doktora Ahdouta „pochopení potenciálních příčin pigmentace pod očima je klíčem ke komplexnímu přístupu.“

Nejprve identifikujte problém a potom najděte správné řešení

Tmavé kruhy pod očima mohou být způsobeny množstvím environmentálních, fyzických a dědičných příčin. Mohou zahrnovat (ale nejsou omezeny na) následující:

 1. Alergie
 2. Tenká pokožka (umožňuje objevení se viditelných žilek ve formě modrých kruhů; s věkem se to může zhoršovat, protože ztrácíte část tuku a kolagenu kolem očí)
 3. Zánět
 4. Toxiny v těle
 5. Stíny z váčků pod očima
 6. Vaše genetická výbava (struktura očí)
 7. Stres/únava (často důsledek nedostatku spánku)
 8. vystavení slunci
 9. Kouření cigaret
 10. Oční tření / oční okolí
 11. Hormonální změny

Pro kterýkoli z těchto stavů se léčebné metody mohou pohybovat od lokální a vnitřní léčby až po změny životního stylu. Nejste-li si jisti, co mohou vaše kruhy způsobit, stojí za to jít k lékaři, aby si vybral nejefektivnější možnost léčby. Zde je několik doporučení, která pomohou snížit výskyt tmavých kruhů, klasifikovaných podle typu problému.

Při únavě nebo nedostatku spánku:
Zkuste upravit stravu a spánkové návyky

Jelikož únava a nedostatek spánku jsou nejčastějšími příčinami tmavých kruhů, může být užitečné začít s několika jednoduchými změnami doma, včetně „spát 7-8 hodin v noci a dodržovat protizánětlivou dietu“. Podívejte se na tento příspěvek o vědě o krásném spánku, který se hlouběji zabývá vztahem mezi spánkem a zdravím pokožky a také navrhuje některé domácí prostředky pro lepší spánek. Pokud jde o vaši stravu, nadace Arthritis Foundation má praktického průvodce protizánětlivými potravinami.

Na záněty, toxiny, stres nebo alergie:
Použijte vnitřní prostředky: doplňky nebo léky

Při interní léčbě tmavých kruhů navrhuje používat Wing Man, výživový doplněk HUM Nutrition určený k léčbě tmavých kruhů a současně k detoxikaci jater. Klíčové složky, jako je extrakt z ostropestřce mariánského, zabraňují zánětu a umožňují poškozeným buňkám zotavit se z toxinů z prostředí, stresu a alkoholu. Kořen pampelišky pomáhá detoxikovat a chránit tělo, zatímco list artyčoku pomáhá tělu odstraňovat nežádoucí toxiny. „V případě alergií,“ říká Dr. Ahdout, „denní užívání Zyrtecu je skvělý způsob, jak bojovat proti otokům a změně barvy pod očima.“

Pro tenkou nebo hyperpigmentovanou pokožku vystavenou slunci:
Skryje/léčí pomocí lokální péče o pleť nebo make-upu

Jsou-li tmavé kruhy způsobeny tenkou pokožkou kolem očí, Dr. Ahdout navrhuje, abyste zvážili výplň pod očima. To může „pomoci kompenzovat jakékoli stíny ze ztráty tuku v oblasti a skrýt všechny krevní cévy pod ní, což by mohlo dodat pokožce fialový nádech.“ Kromě toho doktor Ahdout navrhuje krémy nebo séra s obsahem kofeinu, protože tato složka „může pomoci zúžením průměru krevních cév, čímž se sníží purpurové zbarvení oblasti. Svítilna, jako je 2% hydrochinonový krém, může pomoci snížit pigmentaci. doporučuje NeoStrata Targeted Treatment HQ Skin Lightening Gel, který obsahuje 2% hydrochinonu plus antioxidanty a kyselinu kojovou pro rozjasnění pleti.

Je důležité si uvědomit, že nejste sami a že je vždy nejlepší vyhledat lékařskou pomoc. Zejména tehdy, když volně prodejné léky a změny životního stylu nestačí, doktor Ahdout říká, že nejlepší je poradit se s certifikovaným dermatologem. Pokud stále bojujete s tmavými kruhy, Dr. Ahdout říká, že dobrý korektor je vždy skvělý trik.

Poznámka redakce: Vyzkoušejte RMS Beauty Un-Cover-Up. Je nabitý skvělými živinami, jako je jojoba, antioxidanty, vitamín E a kokosový olej – poskytuje dlouhotrvající hydrataci a krytí. také doporučuje jane iredale Circle Delete Concealer. Tento oční korektor obsahuje výtažky ze zeleného čaje a hroznová jadérka bohatá na antioxidanty, které chrání vaši pokožku před poškozením vlivem životního prostředí. Olej z avokáda a slunečnicových semínek dodává vlhkost zpět, zatímco extrakt z mořských řas detoxikuje a pomáhá redukovat tmavé kruhy pod očima.

Napsat komentář