Tipy od mistra kosmetičky– tvůj kosmetický blog přečtěte si moje doporučení

I když to není úplně to samé, jako když svěříte svůj obličej do rukou talentované kosmetičky, nabídka péče o obličej dokáže udělat zázraky s vaší náladou (a rozzáří vás při příštím videorozhovoru). Požádal jsem Olgu Lorencin, zakladatelku Kliniky péče o pleť Olgy Lorencin v Beverly Hills a její stejnojmenné řady péče o pleť, o nejlepší radu, jak přistupovat k lázeňské léčbě doma.

Udělejte z toho speciální událost.

Žádné starosti s každodenním čištěním a hydratačním krémem, ale nyní je čas věnovat kvalitní dobu vaší špičkové péči o pleť. „Ošetření tváře by se mělo lišit od běžné denní rutiny,“ říká Lorencin. „Pokud je to jen maska, není to tvář.“

Chcete-li vidět výhody podobné těm, které byste získali při profesionálním ošetření, vaše tvář by měla zahrnovat každý z následujících kroků:

  1. Očistěte
  2. Dělejte si peeling, nejlépe pomocí peelingu
  3. Maska
  4. Ošetření (tehdy nanesete sérum, hydratační krém a oční krém)

Přizpůsobte si recept.

Zatímco základy ošetření obličeje budou stejné, bez ohledu na typ pleti, každý z těchto kroků můžete (a měli byste) přizpůsobit potřebám vaší pleti.

Vyzkoušejte krémový čistící přípravek pro suchou pleť nebo pěnivý přípravek pro mastnou nebo smíšenou pleť.

Pokud je vaše pokožka prokrvená, vyberte si skořepinu s kyselinou glykolovou nebo salicylovou, která vám pomůže vyčistit póry během fáze exfoliace. Pokud je vaše pokožka na sušší straně, „hledejte peeling s jemnější kyselinou (jako je kyselina mléčná, jantarová nebo jablečná), která může narušit pokožku jemnějším způsobem,“ říká Lorencin.

Můžete dokonce kombinovat masky aplikováním jílové masky, která čistí póry na T-zóně, a hydratační masky na žíznivější oblasti obličeje.

Seznamte se se svojí pokožkou tam, kde je právě teď.

I když je výběr produktů pro váš typ pleti důležitý, nezanedbávejte posouzení aktuálního stavu vaší pleti. Faktory, jako je roční období, váš pobyt na slunci a, ano, stres, mohou způsobit, že vaše pokožka bude hrát proti typu.

„Jste-li ve stresu, vaše pokožka se může chovat neobvykle,“ říká Lorencin. Pokud se vám objeví vyrážka, i když je vaše pokožka obvykle suchá, zkuste přejít na silnější pleť nebo masku s přísadami, které bojují proti akné. Pokud vidíte suchá místa, i když je vaše pokožka obvykle vyrovnaná, zkuste hydratační krém, který byste běžně používali.

Využijte maxima z toho, co máte po ruce.

Je v pořádku, pokud police v koupelně nejsou zásobeny výběrem produktů péče o pleť, které jsou vhodné do koupelí – můžete improvizovat. Lorencin doporučuje uvařit si své oblíbené receptury, abyste své pokožce dali to, co právě teď nejvíc chce.

Můžete například přidat pár kapek oleje (má rád marulový a šípkový olej) do své oblíbené masky, abyste zvýšili výhody zjemnění pokožky. Další trik: smíchejte kapku nebo dvě séra vitamínu C s vaším oblíbeným očním krémem a použijte jej jako oční masku na 15 minut. „Je to okamžitý rozjasňující prostředek pro oční okolí,“ říká Lorencin. (Dávejte pozor, abyste na oční víčka nenanášeli produkty, které nejsou určeny pro oblast očí – nalepte na kůži kolem očnice.)

Pokud potřebujete další rady, jak si udržet pleť šťastnou i doma, vždy se můžete obrátit na profesionála. Mnoho specialistů na obličej nabízí konzultace na dálku právě teď, takže můžete získat personalizované doporučení a tipy na produkty pro sebe. Nejenže pomůžete své pleti, ale podpoříte svoji kosmetičku, dokud ji znovu neuvidíte.

Napsat komentář