Tipy na zotavení pro post-kosmetickou chirurgii– Přirozeně pečujte o své tělo přečtěte si moje doporučení

Svět kosmetické chirurgie zahrnuje množství procedur, od výplní ke zpevnění obličeje až po kosmetickou rinoplastiku, přičemž charakteristiky pacienta se ještě více liší. Věk, typ pleti, zdravotní anamnéza a další proměnné činí každého pacienta jedinečným. Navzdory širokému spektru léků a postupů si každé úspěšné období zotavení vyžaduje mnoho trpělivosti, všeobecné zdravé životní návyky a zvláštní pozornost věnovanou specifickým pokynům lékaře.

Obecné pokyny

Ve spektru kosmetické chirurgie platí mnoho tipů na zotavení. Například vyvážená strava s dostatkem tekutin urychluje rekonvalescenci, zatímco kouření – hlavní inhibitor průtoku krve – ji blokuje. Odpočinek je nezbytnou součástí regenerace, proto se snažte, aby vaše tělo snáze dělalo svou práci. Trénink s nízkým dopadem, strečink a jóga jsou obvykle bezpečné, ale intenzivní fyzická aktivita vám může zabránit v uzdravení. Nezanedbávejte mentální a emocionální prvky zotavení. Pokud se na chvíli zotavíte, obklopte se pozitivními lidmi a netrávíte příliš času hledáním malých známek zlepšení v zrcadle – nakonec vám bude chybět celkový obraz.

Na péči o pleť záleží

Je moudré nosit opalovací krém v každodenním životě a ještě moudřejší je nosit jej během celého zotavování. Abyste podpořili hojení a snížili riziko změny barvy, minimalizujte sluneční záření v oblastech pokožky, které se zotavují. Věnujte zvláštní pozornost hygieně, udržujte pokožku čistou, abyste předešli infekci, a hydratujte ji, abyste podpořili hojení a minimalizovali jizvení. Abyste se vyhnuli infekci, nepoužívejte make-up po procedurách obličeje, dokud se řezy nezahojí a stehy nejsou odstraněny – nebo v případě mikrodermabraze nebo peelingu, dokud se pokožka nepřestane olupovat. Stejně jako všechna ošetření, každý typ kosmetického postupu má svůj vlastní typ období zotavení a faktory, které je třeba zvážit. Zde je několik tipů na zotavení pro dvě z nejběžnějších procedur – facelift a liposukci těla.

Facial lifting: co můžete očekávat

Po faceliftingu počítejte s jedním nebo dvěma dny odpočinku a dodržujte léky proti bolesti, které vám předepsal lékař. Po vyjmutí z postele povzbuzuje provoz lehkými aktivitami, jako jsou lehké domácí práce nebo pomalé procházky. Během několika týdnů po operaci budete muset dodržovat pokyny lékaře týkající se péče o řez, přičemž obvazy často vyměňujete denně. Asi po třech týdnech pečlivého zotavování byste se měli připravit na návrat k běžným aktivitám, jako je práce a cvičení.

Obnova liposukce

V mnoha případech vám lékař po liposukci předepíše mírné léky proti bolesti a antibiotika – ke snížení rizika infekce. Váš chirurg vám poskytne kompresní obvazy, které tvarují vaši postavu a elastický korzet, který budete muset nosit několik týdnů po zákroku. Až do prvního sledování, asi týden po operaci, budete poučeni, abyste se oblékli a starali se o své švy. Obvykle trvá asi dva týdny, než se zotavíte z liposukce, i když byste se pro jistotu měli čtyři týdny vyhýbat namáhavé aktivitě.

Tento článek zhodnotil okuloplastický chirurg Dr. Matheson Harris.

Napsat komentář