Tipy na koupel pro suchou pokožku a tělo– Tipy pro zářivé vlasy a pleť Přečtěte si Andreina doporučení

Suchá, šupinatá pokožka může být nepříjemná, proto je lákavé relaxovat v horké lázni nebo parní sprše. Při péči o suchou pokožku buďte proaktivní. I když je koupání nezbytné, může být škodlivé i pro suchou pokožku, proto proveďte několik opatření, abyste předešli zhoršení problému.

Ať je to krátké

Horké koupele a sprchy mohou být někdy tak úžasné, že je lákavé dát si více lázní, než byste měli. Více času pod vodou však vede k sušší pokožce. Víte, že si můžete ublížit, je-li vaše pokožka „píchaná“ nebo vrásčitá, když jdete ven. Koupel a sprchu držte maximálně 10 minut a nekoupejte se více než jednou denně, dokud se moc neušpiníte nebo nespotíte. Bonus: ušetříte vodu, což může také snížit vaše účty za energie.

Zvolte správnou teplotu

Pamatujte, že vše s mírou, včetně teploty vody. Studená nebo teplá voda pomáhá předcházet zhoršení suché pokožky. Vyhněte se horké vodě, dokonce iv chladnějších měsících, neboť může odstranit přirozenou ochrannou bariéru pokožky. Jak horké je příliš horké? Pokud je vaše pokožka červená, když vyjdete ze sprchy, voda, kterou jste použili, byla příliš horká.

Změňte si mýdlo

Když se koupete, chcete se vyčistit, ale je pravděpodobné, že děláte víc, než musíte. Při aplikaci mýdla nebo čisticího prostředku použijte malá množství jemného produktu bez vůně; přeskočte aplikaci na místa, která nejsou obzvláště špinavá nebo páchnoucí, jako jsou nohy, hrudník, záda a ruce. Drsná, alkalická mýdla mohou dráždit stávající suchost a dokonce způsobit vyrážku.

Tipy po péči

Péče o suchou pokožku by se neměla zastavit, když opustíte koupelnu nebo sprchu – ve skutečnosti právě tehdy začíná jedna z nejdůležitějších ochranných opatření. Při odstraňování ručníku místo tření pokožku jemně otřete nebo otřete. Vaším cílem je udržet pokožku poněkud vlhkou, abyste tuto vlhkost mohli „zablokovat“ hydratačním krémem. Pokud je vaše pokožka chronicky suchá, zkuste raději hydratační krém nebo sádlo než pleťovou vodu. Krémy a masti jsou hustší a často mastnější, díky čemuž jsou účinnější při zadržování vlhkosti.

Tento článek byl zhodnocen dermatologkou Dr. Emmy Graberovou.

Napsat komentář