Tipy, jak pečovat o dětskou pokožku| Zdravápleť

11. dubna Tipy na péči o pokožku vašeho miminka

Zveřejněno ve 12:00 v sekci Miminka a děti od společnosti Fabra Communication

Pokožka miminek je úplně jiná než pokožka dospělých na všech úrovních: anatomicky i fyziologicky. Proto si zaslouží zvláštní péči a pozornost. Pokožka vašeho děťátka je první a nejdůležitější bariérou přirozené ochrany, proto se vyplatí zastavit se u ní a zjistit klíče a tipy pro péči o pokožku vašeho děťátka.

V tomto ohledu je nezbytné dodržovat sérii pokynů a kroků, které zajistí, že orgán tohoto dítěte je dokonalý. Z tohoto důvodu vám dnes chceme nabídnout rady, jak pečovat o pokožku vašeho děťátka, aby byl tento proces úspěšný.

Zde je několik tipů, jak pečovat o pokožku vašeho dítěte:

Vždy používejte neutrální mýdla:

Při koupání novorozence je důležité brát v úvahu jemnost jeho pokožky, která v zásadě nemá bakteriální flóru, která by ji chránila. V tomto směru je při čištění miminek nezbytné vyhýbat se alkalickým mýdlům, která zvyšují jejich pH a mohou vést k podráždění a infekci. Místo toho používejte neutrální mýdla bez parfemace rukou nebo měkkou houbou.

Na druhé straně je třeba si uvědomit, že Španělská pediatrická asociace (AEP) uvádí, že není třeba denně čistit všechny oblasti miminka, protože mají samočistící mechanismy.

Po koupeli použijte hydratační mléka:

Pokožka miminek je při narození většinou suchá a šupinatá, proto je třeba této suchosti předejít hydratačními mléky po koupání, které zvyšují hydrataci dětské pokožky, posilují její bariérovou funkci a hloubkově zvlhčují.

Vyhněte se vysokým a nízkým teplotám:

Je důležité zabránit tomu, aby bylo vaše děťátko vystaveno extrémním teplotám a takovým situacím je třeba se vyhýbat. Pokožka těch nejmenších oceňuje teplé teploty, protože vysoké teploty mohou vést k hypertermii nebo sudaminu a příliš chladné mohou podporovat podchlazení nebo panikulitidu.

Postarejte se o produkty, které si vyberete:

U kojenců není zcela vyvinuta bariérová funkce pokožky, takže lokálně aplikované látky mohou intenzivněji pronikat až do nejaktivnějších vrstev epidermu. V tomto směru musíme brát v úvahu druh produktů, které používáme, jakož i jejich složení.

Při výměně plenek používejte potraviny bez zásaditých látek:

K čištění po výměně pleny je lepší místo mýdel použít přípravky bez zásad, které jsou obohacené o mastné přísady. Samozřejmě, mělo by jít o produkty určené k péči o speciální a choulostivá místa miminka.

Vyhněte se slunečnímu záření a vždy používejte plnou ochranu:

Novorozenci by neměli být vystavováni přímému slunečnímu záření a do tří let by neměli být vystaveni přímému slunečnímu záření. Kromě toho se vždy doporučuje jít ven s opalovacím krémem.

Nejlepší spojenci pro péči o pokožku vašeho dítěte:

Máte-li nějaké pochybnosti o správné možnosti, zjistíme některé z nich nejlepší krémy pro dětskou pokožku.

FARMSPONGE houba pro miminka:

Je to nejjemnější houba na trhu, ideální pro citlivou pokožku. Ideální je doprovázet je v koupelnách. Tato houba byla vytvořena, aby zabránila množení bakterií, je zcela biologicky odbouratelná a má dlouhou životnost. Ve skutečnosti je jeho odolnost prokázána až na 2500 použití.

Dětský sprchový gel pro hloubkovou hydrataci Baby DOVE:

Ideální pro poskytnutí sametové koupele a ochranu pokožky vašeho děťátka. Je to jemný sprchový gel s neutrálním pH a základními živinami, které pomáhají udržovat přirozenou hydrataci. Ideální k udržení vaší pokožky čisté, hebké a jemně voňavé. Navíc je hypoalergenní a byl dermatologicky a oftalmologicky testován pediatry.

URIAGE dětský mycí krém:

Je to lehký čistící krém, bez mýdla, na dětské tělíčko a vlasovou pokožku, který lze použít pro každodenní hygienu. Má jemné a účinné složení, hypoalergenní a nekomedogenní.

KLORANE Eryteal dětské mast:

Dokáže zcela opravit plenkovou vyrážku díky receptuře obohacené o vitamíny A, E, Omega 3 a extrakt z měsíčku lékařského. Dokonalý spojenec pro blaho vašeho děťátka.

Šampon pro novorozence MUSTELA:

Jedná se o ultra jemný pH-neutrální šampon pro novorozence. Jemně čistí vlásky dítěte, podporuje odstranění kolébky, omezuje jejich vzhled a vyrovnává kožní flóru.

Napsat komentář