St Ives broskvový peeling

V dnešním příspěvku budu mluvit o jednom z kosmetických objevů, které jsem udělala, když jsem žila v Londýně. Stejně jako ve Spojených státech, i ve Spojeném království existují značky vysoce kvalitní kosmetiky, které bohužel nemůžeme koupit ve Španělsku.

To se mi stalo Peeling na tvář svatého Jana Ives. Jak víte, mám smíšenou mastnou pleť a tento typ pleti vždy potřebuje dobré čištění a také dobrý peeling.

Existuje mnoho typů mechanické exfoliace v závislosti na velikosti nebo složení použitých granulí. V tomto případě jsem se rozhodl pro to scrub od St. Ives, protože jeho exfoliační částice nebyly tak agresivní jako jiné které jsem se snažil splnit.

Ale časem, kdy se naučíte číst etikety, zjistíte, že produkt, který vypadá skvěle, skrývá mnohem víc, než jste si mysleli. Pokračujte ve čtení a řekněte mi proč?

Meruňkový scrub, který bojuje proti nedokonalostem, St Ives scrub na tvář

  • Suma: 150 ml
  • cena: 4 eura (v obchodech London Superdrug)
  • bez oleje
  • S kyselinou salicylovou
  • přísad (INCI): voda, prášek z kůry juglans nasměrovanýglycerylstearát, propylenglykol, laurylsulfát sodný, Zea Mays, základní stůlcetearylalkohol, třítanolamincetylalkohol, Kyselina salicylovákokamidopropylbetain, PEG-100 stearát, Výtažek z plodů arménské švestkycetylacetát, polysorbát 60, karbomer, ceteareth-20, acetylovaný lanolinalkohol, fenetylalkohol, PPG-2 methylether, glycerin, methylizotiazolinon, parfém, citron, linalool, IC 77891.

Tento peeling na obličej St Ives broskvový slibuje odstraňte tuk, který se nahromadil na povrchu pokožky, odstraněním černých teček a čištěním pórů. Je určen pro mastnou pleť, takže je bez oleje a obsahuje kyselinu salicylovou, která pomáhá pokožce být zdravější a nevytváří černé tečky ani pupínky.

Jedná se o mýdlový peeling, který se nanáší na navlhčenou pokožku a roznáší se lehkou masáží (bez mačkání) krouživými pohyby po celém obličeji. Netřeba se vzdávat všech sil, protože si jen poškodíte pokožku. Často se věří, že čím více zmáčknete a necháte tvář červenou, tím lépe, a není tomu tak.

Můj názor

Jak už jsem vám řekl, když si začnete uvědomovat složky produktu, objevíte nové věci, které jste nevěděli, a jak značky inzerují věci, které nejsou.

Nejpozoruhodnější věc na tomto peelingu je, že se prodává jako broskvový peeling takže si každou chvíli myslíte, že jeho částice jsou drcená pecka broskví. Ale pokud si přečtete štítek, můžete vidět, že jeho druhou složkou není prášek z broskvových jader, ale Ořech. Podívejme se, pro praktické účely je to jedno, ale prodávám produkt jako něco, co není.

Musím říci, že obecně složení je velmi „normální“, jak tolik konvenční kosmetika, tak výjimečně má málo. Je také na pátém místě SLES (laurylsulfát sodný) složka, která, jak jsem vám řekl v jiných příspěvcích, je pěnivá povrchově aktivní látka, která velmi vysušuje pokožku.

Pokud na něm něco vyniká, je to to, že to udělal Kyselina salicylová který je pro mastnou pleť velmi důležitou složkou, protože nejen čistí, ale také dezinfikuje a předchází vzniku pupínků či akné.

Myslím, že to není špatný peeling, pleť velmi dobře vyčistí a nenapadá ji až tak jako jiné granulované peelingy. Přesto je pro běžného člověka stále mimo dosah.

⭐Skóre: 6/10

Znali jste tento peeling na tvář? zkoušel už někdo?

Napsat komentář