Správný způsob aplikace vašich ranných produktů péče o pleť

V tomto článku budeme hovořit o Správný způsob aplikace vašich ranných produktů péče o pleť

.

I když nejste obeznámeni s přísnou, vícestupňovou péčí o pleť, na kterou korejské ženy přísahají, pravděpodobně ve své rutině používáte více než jeden produkt. I když jde jen o základní hydratační krém a SPF, je důležité je aplikovat ve správném pořadí, aby nedošlo k popření výhod. „Dostávám to několikrát denně,“ říká dermatolog Elizabeth Arden z New Yorku Dandy Engelman, MD. „Pravdou je, že pokud produkty nenanášíte ve správném pořadí, může to být ztráta vašeho času, peněz a úsilí. „

Každý produkt ve vašem arzenálu může přinést stejný výsledek – například rozjasnění, odstranění akné nebo hydrataci – ale způsoby a prostředky, kterými se složky dodávají, se mohou značně lišit. „Vše závisí na penetraci,“ vysvětluje Nikita Wilson, kosmetická chemička z New Jersey. „Pokud nanesete hustší krém, obvykle v něm bude vosk, takže jakýkoli materiál na vodní bázi aplikovaný pak bude mít problém proniknout.“

Nejlepším pravidlem je aplikovat produkty od nejlehčích nebo nejtenčích po nejtěžší nebo nejsilnější. „Výjimkou jsou oleje a opalovací krém,“ říká Wilson. „I když se zdají být tekuté, oleje by se měly používat až na konci, těsně před opalovacím krémem, který je vždy poslední.“

Za předpokladu, že jste si tvář umyli, následující seznam vám poslouží jako návod na vrstvení. Netočte však do spirály, dokud nenanesete vše níže. Stačí uspořádat to, co používáte.

toner nebo esence

„Začněte s něčím tak tekutým jako voda,“ radí Wilson. To umožňuje tekutině proniknout hluboko do pokožky a také ji připraví k dalšímu kroku. „Voda je skvělé rozpouštědlo, takže je-li vaše pokožka vlhká, otevíráte více kanálů, do kterých může produkt vstoupit.“

Produkt Booster

Tato relativně nová kategorie péče o pleť, jako je SUPERSTART Skin Renewal Booster značky Elizabeth Arden, zvyšuje účinnost vašich produktů péče o pleť. „Když čistíme, můžeme zbavit pokožku jejího přirozeného kyselého pláště a změnit její pH, což není ideální nastavení pro správné chování pokožky,“ vysvětluje Engelman. „SUPERSTART přivádí zpět k jeho normálnímu pH a zajišťuje jeho nejlepší výkon, což zlepšuje všechno ostatní.“

Sérum

Séra obvykle obsahují silné složky, které dokážou skutečně proměnit kůži – to je tažný kůň produktů péče o pleť. Proto je nejlepší je aplikovat co nejdříve, aby pokožka mohla přímo absorbovat co nejvíce produktu.

Lotion

Zatímco některé pleťové vody jsou hustší a těžší, většina receptur je dost tekutá (a kterou si vyberete, závisí na osobních preferencích). Můžete se rozhodnout nepoužívat pleťové mléko, ale je-li vaše pokožka obzvlášť suchá, zvažte jeho nanesení před aplikací krému nebo oleje.

Krém

Obecně platí, že čím je krém hustší, tím je pravděpodobnější, že obsahuje voskové složky, které vytvářejí bariéru proti vlhkosti. „Krémy skutečně zadržují vlhkost,“ říká Engelman.

Olej

„Tohle je váš tmel,“ říká Wilson. Oleje působí jako bariéra, která v podstatě zadržuje vlhkost a umožňuje pronikání škodlivých látek. I když dodají trochu hydratace, není to tolik jako hustý krém obsahující glycerin nebo kyselinu hyaluronovou. Poskytují také okamžitou jemnost a zanechávají pokožku hedvábně hladkou.

SPF

Ať už je vaše složení lehké nebo obtížné, opalovací krém by se měl vždy aplikovat jako poslední. „Na pokožce vytváří jednotný film, který ji chrání. Pokud na vrch dáte cokoli jiného než make-up, můžete film zničit a vystavit jej slunečnímu záření,“ poučuje Wilson. Vyzkoušejte PREVAGE City Smart od Elizabeth Arden, který kombinuje znečištění a UV ochranu s komplexem DNA enzymů pro posílení pokožky.

Nakonec make-up.

Před ponořením do základu počkejte několik minut, než se vaše pokožka uklidní a část přebytečné vlhkosti v přípravcích se odpaří (jak by měla).

PS A co peeling?

„Pokud si všimnete, že vaše pokožka je náchylná na „žmolkování“ nebo shluky produktu, počkejte, až každá vrstva zaschne, a teprve potom naneste další,“ doporučuje Wilson. Příliš mnoho produktu může způsobit, že se uvolní více vlhkosti, než vaše pokožka dokáže absorbovat, což způsobí chemickou reakci, která vytlačí složky ven tak, že si toho můžete všimnout. A jakmile se to začne dít, Wilson říká, že opravdu musíte začít znovu. „Oddanost jedné značce je dobrá, protože často zůstávají harmonické,“ říká Engelman. „Vše kombinujeme, ale pokud máte rádi jeden produkt, víte, že zbytek řady byl testován společná práce“.

Existují určité kombinace, kterým je třeba se vyhnout?

Čas od času některé složky nefungují dobře spolu a mohou způsobit reakci na vaší pokožce. „Chystáte-li se nasadit několik silných přísad, které mohou způsobit podráždění, jako je benzoylperoxid, kyselina glykolová, retinol a vitamin C, dejte si nejprve malou náplast za ucho, abyste zjistili, zda to vaše pokožka zvládne.“ Wilson navrhuje.

Logo Zdravaplet Lettermark

Kathy Becker je ředitelkou pro krásu a zdraví magazínu Zdravaplet.

.

Napsat komentář