Správné pořadí produktů péče o pleť– Tipy, jak pečovat o vlasy Doporučení A. Skarkova

Vaše noční rutina péče o pleť: Průvodce krok za krokem

Jelikož se vaše pleť v noci přirozeně opravuje, vaše noční rutina by se měla zaměřit na ošetření a poskytnout pleti to, co potřebuje, říká Dr. Rogers. „Pokud vaše pleť vypadá mdle, udělejte si peeling. Je-li podrážděný, hydratuje a chrání.” Zde je nejlepší objednávka produktů péče o pleť, abyste se ujistili, že z nich vytěžíte maximum:

KROK 1: DECURANT (DVOJITÉ).

Abyste se zbavili denní špíny, špíny, mastnoty a make-upu, někteří odborníci doporučují před umytím obličeje jemným odličovačem odlíčit se pomocí speciálního odličovače. Ještě lepší je, zkuste dvojitý čistící prostředek, který zahrnuje použití čistícího oleje nejprve na rozpuštění make-upu a poté si tvář znovu omyjte běžným čistícím prostředkem.

2. KROK: TONERY, ESENCE A BOOSTRY

Pokud používáte toner, aplikujte jej jako ráno.

Někteří lidé také rádi na noc vrství různé druhy boostrů péče o pleť, které uvidíte buď ve formě mlhy, esencí, zkrášlujících vod nebo hydratačních krémů (kyselina hyaluronová). Jsou napuštěny různými aktivními složkami, ale z větší části mají za úkol zejména hydratovat a vyživovat pokožku.

Protože jde o lehké, vodě podobné vzorce; aplikujte je po umytí obličeje stejně jako tonikum. „Pokud použijete obojí, naneste toner a potom esenci,“ říká Dr. Rogers. „Toner je spíše k čištění a podstatou je více nabídnout ošetření.“ Pokud používáte více zesilovačů, platí stejná pravidla: aplikujte od nejtenčího po nejsilnější.

Dozvědět se více: Co jsou esence, toner, ampule a beauty voda?

KROK 3: OČNÍ KRÉM

Kromě toho, že oční krémy řeší úlomky nohou a tmavé kruhy pod očima, mohou se použít také k ochraně vašeho jemného očního okolí před jinými produkty péče o pleť.

„Obecně možná budete chtít před ošetřením aplikovat oční krém, abyste si chránili oční okolí před silnými složkami, které by mohly způsobit podráždění,“ řekl Dr. Rogers.

Dozvědět se více: Nejlepší oční krémy na vaše starosti pod očima

KROK 4: OŠETŘENÍ, SÉRA A PLEŤ

Stejně jako zbytek těla, i pokožka dělá většinu opravy, opravy a regenerace během spánku. To je důvod, proč jsou nejcílenější ošetření pleti – jako jsou léky na předpis (krémy s tretinoinem, akné a rosaceou), krémy s retinolem, exfoliační ošetření (peelingové tampony a masky) a séra proti stárnutí (naplněné peptidy, růstovými faktory a jinými biologicky) aktivní složky) – je lepší používat v noci. Namísto uspořádání všech vašich ošetřujících sér a krémů však Dr. Rogers navrhuje vybrat si večerní ošetření dle aktuálních potřeb vaší pleti.

„Příliš mnoho kroků jen zvyšuje riziko podráždění a snižuje pravděpodobnost požadovaného výsledku,“ říká doktor Rogers. „Večerní ošetření si vybírejte podle toho, co vaše pleť ten večer potřebuje, ne podle toho, co máte v lékárničce. V některých nocích to může být pouze mytí, zvlhčování a spánek. Vždy je zítřek, abyste své pokožce dali více lásky.”

Zde je několik dalších úvah:

  • Vyberte si z léků na předpis (na akné nebo rosaceu) NEBO peelingových kúr (jako jsou AHA/BHA tampony, peelingy nebo detoxikační masky). „Používání obou současně výrazně zvyšuje riziko podráždění pokožky,“ varuje doktor Rogers.
  • Nepoužívejte retinolové krémy (na předpis nebo volně prodejné) ve stejnou noc jako exfoliativní léčba.
  • Peelingové kúry: Používejte je s mírou, jeden až třikrát týdně.

Dozvědět se více: Jak vybrat ten nejlepší retinolový krém a sérum pro vás

KROK 5: ZVLHČOVAČ NEBO NOČNÍ KRÉM

Někteří lidé používají stejný hydratační krém ve dne i v noci. Noční hydratační krémy nebo noční krémy jsou však obecně hustší a těžší a navrženy tak, aby se absorbovaly během několika hodin.

„Zvlhčovače, zejména ty nejsilněji používané v noci, vytvářejí na pokožce ochrannou vrstvu, která zabraňuje odpařování vody během spánku,“ říká doktor Rogers. „Udržování vysokého obsahu vody v pokožce je klíčem k hojení a udržení zdravé pokožky. Použijete-li správný hydratační krém, měl by to být váš poslední krok, protože přes něj nic neprojde. Pokud je vaše pokožka suchá, možná budete chtít před aplikací nočního krému přidat pleťový olej.

Dozvědět se více: Nejlepší zvlhčovače pro váš typ pleti

Rutinní kroky péče o pleť

Potřebujete rychlou referenci o tom, jak provádět rutinu péče o pleť? Podívejte se na náš poslední list níže.

Napsat komentář