SPF proč byste měli a proč ne– Zdravá kůže Andrea S. doporučuje:

Jak se blíží teplejší měsíce, SPF je stále důležitější zahrnout do vaší každodenní péče o pleť. Zatímco opalovací krém by měl být celoročním základem ochrany před škodlivými UV paprsky slunce, jarní a letní měsíce často přicházejí s vyšším UV indexem. To znamená, že UV záření je nejsilnější během dne a vaše pokožka je vystavena nejvyššímu riziku poškození sluncem. Existuje několik základních věcí, které je třeba udělat, pokud jde o opalovací krém a obecný opalovací krém, které by měl každý zvážit před aplikací produktů SPF.

Používejte SPF alespoň 30

Jak víme, SPF pomáhá chránit naši pokožku před škodlivými slunečními paprsky. Čím vyšší SPF, tím vyšší je vaše ochrana. SPF 30 je minimální číslo, které byste měli hledat v barevném opalovacím krému nebo hydratačním přípravku na ochranu vaší pokožky – tato úroveň SPF dokáže blokovat přibližně 96,7 % UVB paprsků. I když je dobré používat produkty, které náhodou obsahují SPF, jako jsou podkladové báze s SPF 15, je důležité dát pod ně silnější SPF, abyste zajistili ochranu.

Pokud používáte retinol a/nebo vitamin C, použijte SPF.

Pokud používáte kúry, jako je retinol (vitamin A) v noci nebo vitamín C během dne, je nezbytné přidat SPF do vaší každodenní rutiny. Retinol a vitamín C zvyšují citlivost pokožky na slunce, také známou jako fotosenzitivita. Začlenění SPF do vaší ranní péče o pleť zajišťuje účinnost produktů proti stárnutí a chrání vaši pokožku před poškozením sluncem.

Naneste na tvář alespoň jednu polévkovou lžíci SPF

Odborníci doporučují aplikovat alespoň jednu polévkovou lžíci opalovacího krému jako dezert a v případě potřeby i více. Měli byste si zakrýt i oči, uši a rty, jelikož ochranu potřebuje celý obličej a trochu pozornosti vyžadují i ​​jemné partie obličeje. Pokud se obáváte, že váš SPF může být na vaší tváři obtížný, zvažte použití lehké varianty, která vám poskytne potřebnou úroveň ochrany před škodlivými UV paprsky.

Nepoužívejte SPF po expiraci

Nezapomeňte zkontrolovat datum spotřeby a datum spotřeby opalovacího krému. Používání SPF s vypršenou platností minimalizuje ochranu před slunečním zářením, ale může být ještě nebezpečnější – může vás vystavit většímu riziku spálení než při nedostatku opalovacího krému. Má také schopnost způsobit akné nebo jiné podráždění pokožky. Abyste tomu zabránili, sledujte, kdy otevíráte produkty SPF, a sledujte jejich datum spotřeby.

Neaplikujte SPF jen jednou denně

Ochranný faktor SPF by měl být základní součástí vaší ranní rutiny, ale tím by to nemělo skončit – ideálně byste měli ochranný faktor SPF nanášet každých pár hodin, abyste si udrželi optimální ochranu. To není vždy ideální pro nositelky make-upu, ale existují skvělé možnosti opětovného nanesení SPF, které vám nezmatní celý obličej. V tomto případě se rozhodněte pro sprej nebo pudr s ochranným faktorem SPF, který zafixuje nebo udrží váš make-up a zároveň nabízí ochranu.

Napsat komentář