Slyšeli jste už o kyselině hyaluronové pro pleť, ale co dokáže s vlasy?

V tomto příspěvku na blogu bychom vám rádi vysvětlili pravdu o tom. Slyšeli jste už o kyselině hyaluronové pro pleť, ale co dokáže s vlasy?

.

Pokud vám kyselina hyaluronová zní povědomě, je to pravděpodobně proto, že se tato složka objevuje v široké škále produktů pro krásu a péči o pleť.

Popularita kyseliny hyaluronové je pravděpodobně způsobena, alespoň částečně, jejími hydratačními vlastnostmi. Hydratační krémy zadržují vlhkost, takže mohou být skvělým doplňkem produktů určených pro suchou pokožku. Kromě toho má kyselina hyaluronová tendenci způsobovat méně kožních reakcí v porovnání s jinými běžnými složkami péče o pleť.

Různé části vašeho těla, včetně pokožky a očí, přirozeně obsahují kyselinu hyaluronovou. Samozřejmě, látka nacházející se v produktech péče o pleť se obvykle vyrábí v laboratoři.

Možná jste již obeznámeni s výhodami kyseliny hyaluronové v péči o pokožku, ale věděli jste, že může také pomoci zlepšit zdraví vlasů?

Přečtěte si podrobnosti o potenciálních výhodách kyseliny hyaluronové pro vlasy, jakož i několik tipů k začlenění této oblíbené složky do vaší rutiny péče o vlasy.

Oslovili jsme Dr. Beth Goldstein, certifikovanou dermatologku, pro více informací o potenciálních výhodách kyseliny hyaluronové pro péči o vlasy.

Vysvětluje, že kyselina hyaluronová dokáže absorbovat svoji váhu ve vodě, která hydratuje vlasové folikuly. „Pomáhá poskytnout hladký a méně nadýchaný vzhled.“

Pokud vašim vlasům chybí kyselina hyaluronová, což se může přirozeně stát s věkem, pravděpodobně si všimnete suchých, tenkých pramenů.

Doplňky nebo lokální vlasové kúry obsahující kyselinu hyaluronovou tedy mají potenciál:

 • pomáhají revitalizovat vlasy
 • zvýšit schopnost vlasů zadržovat vlhkost
 • zlepšit celkový vzhled a strukturu vlasů

Goldstein varuje, že přidání kyseliny hyaluronové do vaší rutiny péče o vlasy pravděpodobně nezastaví stávající vypadávání vlasů, ačkoli někteří lidé tvrdí, že to může pomoci.

Máte obavy z vypadávání vlasů? Vyzkoušejte těchto 22 tipů.

Kyselina hyaluronová dokáže mnohem víc, než jen zlepšit vzhled vašich vlasů.

Může také:

 • zlepšit celkový stav pokožky
 • pomáhají léčit dermatitidu
 • pomáhají snižovat výskyt vrásek vyhlazováním, vyplňováním a zvlhčováním pokožky
 • urychlit hojení ran
 • pomáhají zmírnit bolesti kloubů
 • zmírnit příznaky refluxu kyseliny
 • pomáhá při suchých a nepříjemných očích

Tyto výhody se mohou lišit v závislosti na tom, zda používáte lokální ošetření kyselinou hyaluronovou nebo užíváte doplňky. Můžete také dostat injekce kyseliny hyaluronové, zvané výplně, od dermatologa pro další výhody pro pokožku.

I když z lokálních ošetření nedosáhnete přesně stejných výsledků, kyselina hyaluronová stále funguje dobře jako zvlhčovač.

Goldstein říká, že kyselinu hyaluronovou můžete používat bez ohledu na typ vlasů.

To pomůže vašim vlasovým folikulům uzamknout vlhkost, zbavit se krepovatění a lze přidat objem vaší hřívě. Pokud máte problémy se suchou pokožkou hlavy, kyselina hyaluronová může také pomoci hydratovat všechna šupinatá suchá místa.

Pravděpodobně si všimnete více výhod, pokud máte poškozené, kudrnaté vlasy.

Ultra suché, poškozené vlasy, například vlasy, které byly opakovaně odbarvovány, jsou pórovitější než zdravé vlasy. Porézní vlasy hůře zadržují vodu, takže jakákoli vlhkost, která se dostane na vaše prameny, okamžitě stéká ven.

Kyselina hyaluronová pomáhá snižovat pórovitost, aby se minimalizovala ztráta vlhkosti.

Ale i když už máte luxusní zámky, přidání kyseliny hyaluronové do vaší rutiny může pomoci udržet vaše vlasy zdravé.

Možná rizika a vedlejší účinky

Stávající údaje nenaznačují žádné závažné vedlejší účinky lokální aplikace kyseliny hyaluronové. Odborníci jej považují za velmi bezpečný pro pokožku a vlasy.

Je také nepravděpodobné, že budete mít alergie nebo přecitlivělost, protože vaše tělo již přirozeně produkuje kyselinu hyaluronovou.

Pokud chcete užívat doplňky, možná se budete chtít předem poradit se svým lékařem, pokud:

 • těhotná nebo kojící
 • máte nebo jste v minulosti měla rakovinu (doplňky kyseliny hyaluronové mohou podporovat růst rakovinných buněk).

Doposud se malý výzkum zaměřil na potenciální výhody produktů péče o vlasy s obsahem kyseliny hyaluronové.

Většina stávajících výzkumů se zaměřuje na to, jak mohou doplňky a lokální produkty zlepšit zdraví pokožky.

Při výběru přípravku na péči o vlasy Goldstein doporučuje vybrat si takový, který také obsahuje posilující složky jako:

Také navrhuje, abyste se rozhodli pro bezoplachový produkt, jako je kondicionér nebo sérum pro zvýšení koncentrace kyseliny hyaluronové ve vlasech.

Tip: Místo toho, abyste si produkt jen nanášeli na konečky vlasů a nazvali jej dobrým, možná by stálo za to udělat něco navíc, vetřít jej do pokožky hlavy a pročesat.

Pro dosažení nejlepších výsledků naneste po umytí šamponem kondicionér nebo sérum. Vmasírujte jej do pokožky hlavy, dokud jsou vlasy ještě vlhké.

Máte-li obzvláště kudrnaté nebo suché vlasy, nebo pokud zjistíte, že vaše vlasy věkem ztrácejí na přitažlivosti, Goldstein navrhuje používat tento typ produktu denně.

Přestože je nepravděpodobné, že by kyselina hyaluronová podráždila vaši pokožku, doporučuje sledovat další složky, které mohou způsobit reakci.

Tip: Před aplikací na celou oblast vždy proveďte náplastový test na malé ploše pokožky hlavy.

Zatímco existuje jen málo výzkumů o výhodách kyseliny hyaluronové pro vlasy, zdá se, že má určitý potenciál zvýšit vlhkost vlasů a zlepšit jejich vzhled.

Kromě toho, jelikož je nepravděpodobné, že způsobí nežádoucí reakce, není důvod to nevyzkoušet.

Steph Coelho je nezávislá spisovatelka trpící chronickou migrénou se zvláštním zájmem o zdraví a wellness. Když neklepá na klávesnici, má asi po krk dobré knihy.

.

Napsat komentář