Složky péče o pleť, které jsou dobré při růžovce– Na zdravém těle zdravá kůže Přečtěte si Andreina doporučení

Bez ohledu na to, zda máte co do činění s mírnou nebo závažnou rosaceou a zda jsou vaše záchvaty časté nebo vzácné, jedna skutečnost zůstává: může způsobit zmatek v sebevědomí. Buďte si jisti, že nejste sami a najdete útěchu v tom, že vědci a odborníci na péči o pleť hledají účinné léčby, které mohou pomoci při objevení se rosacey a uklidnit svědivou, suchou a někdy bolestivou pokožku. Užitečným zdrojem je dermatolog, ale také volně prodejné produkty.

kosmeceutikum

Kosmetika – volně prodejné produkty, které obsahují biologicky aktivní složky – může pomoci uklidnit, léčit a zvládnout rosaceu. Zelený čaj, niacinamid a fiorba, kromě jiných složek, mohou zmírnit nepohodlí způsobené rosaceou. Niacinamid může být nejslibnější a byl vědecky testován.

Kyselina azelaová

Další složkou aplikovanou lokálně pomocí krému je kyselina azelaová. Tato přírodní kyselina pomáhá uklidnit pokožku, čímž snižuje zarudnutí a zároveň léčí bílé tečky a jiné skvrny. Je k dispozici na přepážce iu dermatologa na předpis a pro dosažení nejlepších výsledků by se měl aplikovat dvakrát denně. Nejlepší je aklimatizovat pokožku na tuto složku, neboť kyselina azeleová může v prvních dnech aplikace způsobit popálení pokožky, ale vzácně způsobuje suchost a svědění.

Zinek nebo oxid titaničitý

Běžnou příčinou propuknutí rosacey nebo zarudnutí obličeje je sluneční záření. Abyste minimalizovali tato propuknutí a abyste ještě více chránili svoji pokožku před UV zářením, noste každý den SPF minimálně 15. Některé chemické opalovací krémy mohou způsobit další podráždění u těch, kteří mají rosaceu, takže hledejte fyzicky blokující opalovací krémy, které obsahují zinek nebo oxid titaničitý.

Tento článek byl zhodnocen dermatologkou Dr. Emmy Graberovou.

Napsat komentář