Složení v centru pozornosti: heřmánek– Každodenní péče o vaši pokožku a vlasy Andrea S. doporučuje:

Jedním z nejvíce relaxačních nočních rituálů je popíjení šálku heřmánkového čaje. Pokud byste nevěděli, heřmánek má dlouhou historii jako ajurvédská léčba. Ajurvéda, forma holistické medicíny, byla založena v Indii před tisíci lety na principu, že zdraví závisí na správné rovnováze mezi tělem a myslí.

Výhody heřmánku pro zdraví a péči o pokožku

Heřmánek pochází z rostliny Anthemis nobilis a říká se, že dokáže léčit cokoli od nadýmání přes nespavost až po bolesti hlavy a symptomy PMS. „Hermánek má protizánětlivé účinky, protože blokuje uvolňování silné chemikálie zodpovědné za podporu zánětu ve vašem těle – zvané prostaglandin E2 – a také snižuje uvolňování histaminu,“ říká Dr. Donna Hart, MD, dermatolog z Westlake Dermatology. . . Histamin je chemikálie, kterou váš imunitní systém produkuje, aby pomohl vašemu tělu zbavit se příznaků alergie, dodává Hart.

Věděli jste, že kromě toho, že se může pochlubit několika významnými zdravotními výhodami, nabízí heřmánek také výhody péče o pleť? Vzhledem ke schopnosti heřmánku potlačovat záněty, může mít docela skvělé účinky na pokožku. „Při lokálním použití v produktech péče o pleť může pomoci uklidnit, uklidnit a zvlhčit pokožku,“ říká chemik krásy Ron Robinson z Beauty Stat. „Je to dobré zejména pro lidi s citlivou pokožkou,“ poznamenává.

Heřmánek a citlivá pokožka

Podle studie publikované v Molecular Medicine Reports se jedna z hlavních sloučenin nacházejících se v heřmánku nazývá apigenin, který podle jiných studií může zlepšit bariérovou funkci pokožky. Kožní bariéra se vztahuje na vnější vrstvu kůže. I když funguje tak, že chrání před dráždivými látkami, věci jako podmínky prostředí nebo používání drsných produktů jej mohou oslabit. Když je bariéra vaší pokožky oslabená, mohou do ní vstoupit dráždivé látky a vést k podráždění a citlivosti.

Podle studie Molecular Medicine Reports obsahuje heřmánek další sloučeniny, které mají protizánětlivé účinky. Tyto sloučeniny zahrnují alfa-bisabolol, alfa-bisabolol oxidy A a B a matrici. Všechny jsou flavonoidy, což je třída látek nacházejících se v rostlinách. Mezinárodní studie zjistila, že flavonoidy heřmánku mají schopnost pronikat hluboko do pokožky a brzdit uvolňování chemikálií, které způsobují zánět. Potom dává smysl, že studie ukazuje, že heřmánek se používá lokálně k léčbě plenkové vyrážky, planých neštovic, jedovatého břečťanu a seznam pokračuje.

Heřmánek a pleť se sklonem k akné nebo růžové

Doktor Hart dodává, že kromě toho, že heřmánek zklidňuje citlivou pokožku, pomáhá snižovat záněty iu lidí se sklonem k akné nebo růžovce. Studie publikovaná v Journal of Drugs in Dermatology zjistila, že mezi nejužitečnější bylinky pro léčbu zarudnutí obličeje u růžovky patří heřmánek, zelený čaj a levandule, a to díky jejich schopnosti blokovat uvolňování zánětlivých chemikálií v těle.

Co se týče akné, studie publikovaná v časopise Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine uvádí, že esenciální olej z heřmánku obsahuje sloučeniny zvané α-pinen a terpinen-4-ol, které mají antimikrobiální účinky, což znamená, že zabíjejí nebo zastavují růst určitých mikrobů. . Tato studie vysvětluje, že tyto antimikrobiální sloučeniny pomáhají zabíjet Staphylococcus aureus, typ bakterie, která způsobuje akné.

Třeba dávat pozor

Bez ohledu na to, jak skvělý může být heřmánek pro citlivou a problematickou pokožku, jediné varování je, že heřmánek souvisí s ambrózí, běžným plevelem, který produkuje pyl a na který je mnoho lidí alergických. Takže ti, kteří mají alergii na ambrózi, si možná budou chtít ponechat tuto složku, aby se vyhnuli potenciální reakci na heřmánek, poznamenává Dr. Hart. Pokud si nejste jisti, zda jste alergičtí na tuto složku, vždy si před aplikací nového heřmánkového přípravku na zbytek pokožky proveďte náplastový test.

Nejlepší produkty péče o pleť z heřmánku

Jste připraveni využít všech zkrášlovacích výhod, které heřmánek nabízí? Zde je několik produktů z heřmánku, které můžete přidat do své rutiny péče o pleť.

 1. Kupte nyní v

  Čistící prostředek: Čistící mléko s růžemi a bio heřmánkem Lékárna

  I když je mytí obličeje nezbytným krokem, pokud máte suchou nebo narůžovělou pokožku, mytí obličeje může vést k ještě větší suchosti a citlivosti, neboť čištění odstraňuje oleje, které udržují vaši pokožku hydratovanou. Vstupte do tohoto čistícího mléka, které je ideální volbou pro ty, kteří mají rosaceu, suchou pokožku a silnou citlivost. Obsahuje protizánětlivý heřmánek a růži, která zklidňuje i citlivou pokožku. Na rozdíl od tradičních čistících prostředků, které často obsahují čistící prostředky, které dokážou odstranit vlhkost z pokožky, toto čistící mléko ve skutečnosti dodává pokožce vlhkost díky složkám, jako je aloe, bambucké máslo a jojobový olej.

  Nakupte nyní s dopravou zdarma

 2. Kupte nyní v

  Toner: Lee CoQ-10 Indie Toner

  Tonery mají často špatnou pověst, že vysušují, ale tento ne. Ve skutečnosti byl tento speciální toner speciálně vyvinut k řešení problémů, které postihují lidi se suchou a citlivou pokožkou. Mnohé tonery mají alkoholový základ a alkohol může být suchý a dráždivý pro kůži. Namísto toho se tento toner spoléhá na květ heřmánku, který se zaměřuje na zánět, zmírňuje podráždění a zabraňuje ztrátě vlhkosti, čímž se odlišuje od tradičních tonerů.

  Nakupte nyní s dopravou zdarma

 3. Kupte nyní v

  Hydratační krém: Eminence Organic Skin Care Moisturizer Moisturizer

  Heřmánkový hydratační krém Eminence Organics Calm Skin zmírňuje zánět a snižuje zarudnutí, čímž podporuje jasnou a zklidněnou pleť. Rychle se vstřebávající hydratační krém s obsahem heřmánkového čaje a šťávy z aloe vera vyrovnává a zklidňuje, když bambucké máslo působí a zjemňuje, pro hladkou pokožku a dlouhotrvající, pohodlný pocit. Jeho unikátní receptura Biocomplex obsahuje koenzym Q10, vitamíny, antioxidanty a kyselinu alfa-lipoovou pro obnovení mladistvého a zářivého vzhledu. Klíčové složky: * Heřmánek: revitalizuje, zklidňuje a vyrovnává vzhled pokožky * Měsíčkový olej: antioxidant, esenciální olej * Shea

  Nakupte nyní s dopravou zdarma

 4. Kupte nyní v

  Oční krém: Yon-Ka Nutri-Contour

  Všimli jste si nějaké vrásky kolem očí? Tento jemný oční krém je založen na antioxidačních vlastnostech heřmánku, aby se minimalizoval výskyt jemných linek a vrásek v oblasti očí.

  Nakupte nyní s dopravou zdarma

 5. Kupte nyní v

  Pro děti: Sprej Supergoop! ® Sunnyscreen SPF 50

  Miminka mají jemnou pokožku, která je obzvláště náchylná k podráždění. Pokud hledáte produkt, který ochrání vašeho prcka bez zvýšení jeho podráždění, vaše hledání je oficiálně ukončeno. Tento dětský opalovací krém je nabitý zklidňujícími přísadami, jako je kokosový olej, mangové máslo, měsíček a heřmánek. Jako bonus lze aplikovat na obličej a tělíčko miminka, čímž šetří místo v kapse na pleny.

  Nakupte nyní s dopravou zdarma

Napsat komentář