Slovník péče o pleť a kosmetických přísad– Rutiny péče o pleť Zdravaplet Co doporučuje Andrea?

Potřebujete rychlý základ o tom, co znamenají složky na štítcích kosmetických výrobků? Jste na správném místě! Zde jsme sestavili nejběžnější složky, které se nacházejí v produktech péče o pleť, vlasy a make-up, jakož io tom, co jsou a na co se používají.

* Poznámka redakce: Tento slovník složek byl prozkoumán dermatologem pouze pro vzdělávací účely. Všechny informace zde napsané nejsou určeny k diagnostice, léčbě, léčení nebo prevenci jakékoli nemoci.

R – Z přísada

Acai

Krátká definice
Acai je intenzivní fialové bobule z palmy Acai bohaté na antioxidanty.

Dlouhá definice

Acai, naplněné větším množstvím antioxidantů jako brusinky, maliny, ostružiny, jahody nebo borůvky, je silným zdrojem antioxidantů kyseliny ferulové, epikatechinu a vitamínů A, B, C a E, a proto se často používá v produktech péče o pleť proti stárnutí. -stárnutí. . Obsahuje také omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, které jsou důležitými složkami pro kůži a vlasy.

Zálohovat

adenosin

Krátká definice

Adenosin pochází z kvasinek a pomáhá vyhlazovat pokožku.

Dlouhá definice

Přirozeně přítomný v živých organismech, adenosin je důležitým zdrojem energie potřebné pro normální fungování a růst buněk. Při pravidelném používání v produktech péče o pleť se ukázalo, že adenosin pomáhá podporovat kožní buňky a zvyšuje produkci kolagenu, zlepšuje texturu a pevnost pokožky a redukuje jemné vrásky.

Zálohovat

Agar

Krátká definice:

Zahušťovací a pojivová látka získaná z mořských řas nebo řas.

Dlouhá definice:

Veganská alternativa k želatinu, agar je hydrofilní polysacharid (vodu milující cukr) z mořských řas, nejčastěji červených řas. Má hladkou texturu a je rozpustný ve vodě, nejčastěji se používá v pleťových vodách, krémech a kondicionérech, aby spojil složky dohromady a pomohl vytvořit stabilní, rovnoměrnou konzistenci. Také dodává péči o pleť a kosmetice hladší, krémovější pocit, což dodává produktu na atraktivitě. Agar může pomoci pokožce udržet vlhkost díky svým vlastnostem vázat vodu.

Zálohovat

alantoin

Krátká definice

Složka mnoha rostlin, včetně útěchy, která může pomoci zpomalit stárnutí.

Dlouhá definice

Alantoin je sloučenina, která se přirozeně nachází ve většině zvířat a rostlin. Má vlastnosti, které prokazatelně pomáhají posilovat pokožku a regenerovat nové buňky, čímž pomáhají hojit a vyhlazovat jizvy, a proto tuto složku naleznete nejčastěji v krémech proti stárnutí, krémech na jizvy a hydratačních krémech. Alantoin také pomáhá uklidnit citlivou pokožku, která může být lehce podrážděná jinými produkty.

Zálohovat

Aloe vera

Krátká definice

Gel bohatý na polysacharidy získaný z listů aloe vera používaný v péči o pleť ke zvlhčení a zklidnění pokožky.

Dlouhá definice

Díky svým hydratačním a protizánětlivým vlastnostem se aloe běžně používá v pleťových vodách, jakož i v produktech určených ke zklidnění kožních problémů, jako je psoriáza a spálení od slunce, kromě jiných menších popálenin a poranění. Aloe také obsahuje antioxidanty a další živiny, jako jsou proteolytické enzymy, které pomáhají stimulovat růst kolagenu a elastinu. To může pomoci snížit výskyt jemných linek, vrásek, jizev a strií.

Přečtěte si více o Aloe Vera

Pořiďte si produkty z aloe vera

Zálohovat

Alfa hydroxykyseliny

Krátká definice

Skupina přírodních kyselin nacházejících se v rostlinách používaných v péči o pleť k exfoliaci pokožky.

Dlouhá definice

Typ chemického exfoliantu, alfa hydroxykyseliny (AHA) jsou ve vodě rozpustné kyseliny rostlinného původu, které pomáhají uvolnit lepidlo, které drží odumřelé kožní buňky pohromadě na povrchu pokožky, aby se daly snadno odstranit. Kromě exfoliace odumřelých vrstev mohou AHA také urychlit obnovu buněk a vstřebávání produktů péče o pleť, což pomáhá redukovat jemné linky a vrásky, zlepšuje tón a texturu pleti, ucpává póry a vybledne skvrny. Mezi běžné AHA patří kyselina glykolová a kyselina mléčná, které se obecně považují za bezpečné pro použití během těhotenství.

Přečtěte si více o alfa hydroxykyselinách

Kupte si produkty Alpha Hydroxy Acids

Zálohovat

AMINO

Krátká definice

Základy bílkovin, které hrají ve vašem těle mnoho důležitých rolí.

Dlouhá definice

Aminokyseliny, často nazývané základní stavební kameny bílkovin, jsou sloučeniny, které pomáhají tělu provádět různé procesy, jako je budování svalů a regulace imunitních funkcí. Některé aminokyseliny jsou produkovány přirozeně v těle, ale zbytek se získává získáváním bílkovin z vaší stravy. Jsou také přirozeně přítomny v pokožce jako součást našeho přirozeného hydratačního faktoru, který hraje důležitou roli při ochraně a hydrataci pokožky.

Protože aminokyseliny jsou důležitými stavebními kameny pro peptidy, které mohou stimulovat buněčnou aktivitu, jako je syntéza kolagenu, aminokyseliny se běžně používají v produktech proti stárnutí. Některé aminokyseliny, jako je glutathion, mají antioxidační vlastnosti, které pomáhají bojovat proti poškození UV zářením. Aminokyseliny také pomáhají posilovat vlasy a nehty a mohou pomoci stimulovat růst.

Přečtěte si více o aminokyselinách

Pořiďte si aminokyselinové produkty

Zálohovat

Antioxidanty

Krátká definice

Látky, jako jsou vitamíny, minerály a enzymy, které pomáhají předcházet poškození volnými radikály způsobenými sluncem a znečištěním.

Dlouhá definice

Antioxidanty působí tak, že zvrátí a zabraňují poškození volnými radikály nebo oxidačnímu stresu, který vzniká v důsledku poškození životního prostředí způsobeného sluncem, znečištěním, toxiny, tabákem a stresem, abychom jmenovali alespoň některé. Protože antioxidanty inhibují volné radikály, které rozkládají kolagen, způsobují tmavé skvrny a urychlují stárnutí pokožky, používají se lokálně, obvykle jako krém nebo sérum, aby pokožka vypadala mladší.

Přečtěte si více o antioxidantech

Nakupujte produkty s antioxidanty

Zálohovat

Jablečný ocet

Krátká definice:

Multifunkční ocet vyrobený z jablečné šťávy.

Dlouhá definice:

Jablečný ocet se získává vylisováním jablečné šťávy a přidáním kvasinek a bakterií, které způsobují kvašení šťávy na ocet. Bakterie a kvasinky produkují důležité vitamíny a minerály, jako jsou vitamíny A, B1, B2, B6, C a E, jakož i vápník, měď, železo, hořčík, draslík a sodík. Kromě toho dobré bakterie a kvasinky nacházející se v procesu fermentace mají také protizánětlivé a antibakteriální výhody. Jablečný mošt má také AHA, která jemně exfoliuje pokožku, pomáhá při akné a podráždění. Může se použít také jako přírodní čistící prostředek ke snížení hromadění vlasových produktů.

Přečtěte si více o jablečném octě

Zálohovat

Arbutin

Krátká definice:

Přírodní směs pro rozzáření pleti, vyrobená z výtažků medvědích rostlin, lékořice, brusinek nebo borůvek.

Dlouhá definice:

Arbutin je sloučenina získaná z výtažků medvědích rostlin, lékořice, brusinek nebo borůvek. Často se používá jako bezpečnější alternativa k hydrochinonu, působí na vyblednutí tmavých skvrn a zesvětlení pokožky snížením produkce melaninu, kožního pigmentu. Arbutin má také antioxidační vlastnosti, které mohou chránit pokožku před poškozením volnými radikály.

Zálohovat

arganový olej

Krátká definice:

Přírodní olej bohatý na mastné kyseliny, o kterém je známo, že poskytuje vnější a vnitřní zdravotní výhody.

Definice dlouhý:

Arganový olej se stal jedním z největších olejů v kosmetickém průmyslu. Tento olej vyrobený z plodů arganových stromů pocházejících z Maroka je bohatý na kyselinu olejovou a linolovou a je bohatý na vitamin E, což z něj činí vynikající zvlhčovač a antioxidant. protizánětlivými vlastnostmi. Arganový olej, který je častou složkou krémů a hydratačních krémů proti stárnutí, je oblíben také mezi vlasovými přípravky pro svou schopnost poskytnout dostatečnou vlhkost, opravit poškození a obnovit lesk.

Přečtěte si více o arganovém oleji

Zálohovat

Avokádový olej

Krátká definice:

Avokádový olej, který je bohatý na esenciální mastné kyseliny, které jsou důležité pro zdravou pokožku.

Dlouhá definice:

Avokádový olej se získává z plodů avokádového stromu. Je to jeden z mála olejů, které se získávají extrakcí dužiny, nikoli ze semen ovoce. Tento olej, který se běžně používá při vaření, je bohatý na zdravé mastné kyseliny, které pomáhají snižovat suchou pokožku a vlasy. Jelikož obsahuje vitamin A, B a E a vitamin E, má také antioxidační vlastnosti.

Přečtěte si více o avokádovém oleji

Zálohovat

Kyselina azelaová

Krátká definice:

Jemná kyselina získaná z celých zrn.

Dlouhá definice:

Kyselina azelaová je jemná kyselina získaná z pšenice, žita a ječmene. Kyselina azelaová, která se běžně používá v krémech na obličej, gelech a čistících pěnách, má antibiotické, protizánětlivé a exfoliační vlastnosti, díky čemuž je dobře tolerovanou volbou na pomoc při akné a pigmentaci.

Pořiďte si produkty s kyselinou azelainovou

Zálohovat

Krátká definice:

Sloučenina nacházející se v bambusových listech, která se běžně používá při péči o vlasy.

Dlouhá definice:

Extrakt z bambusových listů obsahuje více než 70% oxidu křemičitého, sloučeniny bohaté na křemík a kyslík, která je zodpovědná za obnovu a posílení pojivových tkání v těle. Přestože se křemík nachází v mnoha vlastnostech, bambus je jednou z mála rostlin, které lze pěstovat bez pesticidů nebo chemikálií, což z něj činí vynikající obnovitelný zdroj oxidu křemičitého.

Zálohovat

Včelí vosk

Krátká definice:

Vosk produkovaný včelami, běžně používaný v pleťových, make-upových a vlasových produktech jako zahušťovadlo a kondicionér.

Dlouhá definice:

Včelí vosk je vosk produkovaný včelami medonosnými. Tento přírodní vosk je bohatý na mastné kyseliny a používá se v mnoha produktech na vlasy, kůži a nehty, protože se neodděluje od tekutin jako většina ostatních vosků na bázi oleje. S tímto voskem lze manipulovat v mnoha různých formách, což z něj činí jeden z nejpoužívanějších komerčních kosmetických vosků.

Včelí vosk se používá v mnoha produktech pro širokou škálu kosmetických použití. Používá se v rtěnkách a kondicionérech k zajištění hladké aplikace ak udržení její struktury. Včelí vosk se používá v některých očních make-upech k vyztužení produktu a zajištění dlouhodobého opotřebování.

Pořiďte si produkty ze včelího vosku

Zálohovat

Bentonitový jíl

Krátká definice:

Druh přírodního jílu vyrobeného ze sopečného popela.

Dlouhá definice:

Bentonitový jíl je přírodní jíl vyrobený ze sopečného popela, který obsahuje množství minerálů včetně železa, vápníku, hořčíku, draslíku, oxidu křemičitého, sodíku a dalších. Díky svým absorpčním vlastnostem se bentonitový jíl často používá v maskách a jiných produktech péče o pleť, které jsou určeny k redukci přebytečného kožního mazu, redukci vzhledu pórů a odlupování odumřelých kožních buněk.

Přečtěte si více o bentonitové hlíně

Zálohovat

Benzoylperoxid

Krátká definice:

Benzoylperoxid je běžný bílý prášek bez předpisu, který se běžně používá k léčbě akné.

Dlouhá definice:

Benzoylperoxid je bílý prášek, který působí jako vysušující a antibiotická složka. Při aplikaci na kůži odstraňuje přebytečnou vlhkost, oleje a jiné sloučeniny, které způsobují hromadění bakterií. Benzoylperoxid se také běžně používá jako chemický indikátor při aplikaci akrylových nehtů, čímž se kapalina mění na pevnou látku.

Jedním z nejběžnějších použití benzoylperoxidu je léčba akné. proč? Akné začíná velmi hluboko v pórech, což ztěžuje léčbu. Benzoylperoxid proniká hluboko do pórů a zaplavuje je kyslíkem, který zabíjí bakterie specifické pro akné. Ale pozor, benzoylperoxid vybělí oblečení a ručníky.

Přečtěte si více o benzoylperoxidu

Pořiďte si produkty s benzoylperoxidem

Zálohovat

Beta hydroxykyseliny

Krátká definice:

Kategorie jemných kyselin, které mají exfoliační vlastnosti.

Dlouhá definice:

V péči o pleť jsou beta-hydroxykyseliny (aka BHA) známé svojí schopností pronikat hluboko do pórů, odstraňovat nečistoty, mastnotu a bakterie, díky čemuž jsou ideální pro produkty určené k ošetření mastné nebo aknózní pleti (která je náchylná). . při zácpě). Beta hydroxykyseliny jsou také protizánětlivé, antibakteriální a protiplísňové, které pomáhají uklidnit zarudnutí a podráždění, které vyrážka často doprovází. Možná vám je více znám jeden z akné, než přísada v boji proti akné, kyselina salicylová.

Zálohovat

biotin

Krátká definice:

Ve vodě rozpustný vitamín produkovaný tělem a nacházející se v určitých potravinách.

Dlouhá definice:

Biotin, známý také jako vitamín B7 a vitamín H, pomáhá tělu rozkládat a zpracovávat tuky a bílkoviny. Protože bylo prokázáno, že biotin pomáhá obnovit vlhkost a posiluje lámavé vlasy a nehty, nejčastěji se vyskytuje v doplňcích na vlasy a nehty.

Přečtěte si více o biotinu

Pořiďte si biotinové produkty

Zálohovat

bromelain

Krátká definice:

Směs enzymů získaných z ananasu.

Dlouhá definice:

Bromelain je extrakt bohatý na živiny, který má protizánětlivé vlastnosti, díky čemuž je běžnou složkou mastí určených k urychlení hojení modřin, ran a otoků. Bromelain funguje také jako exfoliant, odstraňuje odumřelé kožní buňky, aby zjemnil pokožku a dodal jí jasnější pleť. Je také dobrým zdrojem vitamínů A a B, které jsou důležité pro zdraví nehtů.

Zálohovat

kofein

Krátká definice:

Stimulant nacházející se v kávě, čaji, sodově a jiných produktech.

Dlouhá definice:

Známý stimulant, kofein, se poprvé objevil v produktech péče o pleť jako prostředek ke zmírnění celulitidy. Přestože to bylo od té doby popíráno, jeho schopnost eliminovat zánět a uklidnit zánět z něj udělala základní podporu v očních krémech a kúrách. Podle některých studií může kofein zúžit cévy a uklidnit pokožku, což může pomoci snížit zarudnutí a otok (ale jen dočasně). Kofein, silný antioxidant, může pomoci při prevenci a opravě pokožky poškozené UV světlem.

Přečtěte si více o kofeinu

Nakupujte produkty s kofeinem

Zálohovat

měsíček lékařský

Krátká definice:

Extrakt získaný z rostliny zvané měsíček lékařský nebo měsíček lékařský.

Dlouhá definice:

Výtažek z měsíčku lékařského, který je již po staletí oblíbenou složkou péče o pleť, je oceňován pro své uklidňující schopnosti, protizánětlivé, antibakteriální a antioxidační vlastnosti, které mohou podporovat hojení ran, uklidnit podráždění a dokonce uklidnit spáleniny a ekzémy. Měsíček může také pomoci zvlhčit a uklidnit suchou, poškozenou a citlivou pokožku. Ačkoli se obecně doporučuje pro citlivou a dětskou pokožku, jelikož je součástí kompozitní rodiny, existuje riziko alergické reakce.

Zálohovat

kafr

Zkraťte definice:

Svědivá sloučenina získaná z listů a kůry kafrovníku.

Dlouhá definice:

Kafr je známý pro své lokální i aromatické účinky. (Je to čekací roztok v přípravcích na potírání hrudníku.) Kafr Často se kombinuje s mentolem ke zklidnění svědění způsobeného čímkoli, od podráždění přes suchost až po jedovatý břečťan. Může také snížit otok a bolest spojenou s bolestí svalů.

Dobře vědět:

Nepoužívejte neředěné kafrové výrobky nebo výrobky obsahující více než 11% kafru, protože mohou dráždit pokožku. Požití nebo aplikace kafru na poškozenou pokožku je také nebezpečná ve vysokých koncentracích. Kafr může také způsobit citlivost pokožky a očí na kontakt.

Zálohovat

Camu Camu

Krátká definice:

Fialové bobule bohaté na antioxidanty nalezené v Brazílii.

Dlouhá definice:

Bratranec guava, camu camu, je v jeho rodné Brazílii široce považován za superovoce, protože obsahuje více vitamínu C než kterákoli jiná rostlina. Vitamin C pomáhá chránit pokožku před volnými radikály, které poškozují kolagen, a také rozjasňuje pleť a vyhlazuje tón pleti. Camu camu je také bohaté na flavonoidy, sloučeninu, která slouží jako antioxidant i protizánětlivý prostředek.

Přečtěte si více o Camu Camu

Zálohovat

Karnaubský vosk

Krátká definice:

Silný, veganský vosk získaný z tropické palmy.

Dlouhá definice:

Karnauba, také známá jako brazilský vosk, je nejtvrdší rostlinný vosk používaný v kosmetických výrobcích. Může zahustit receptury, dát jim pevný tvar (například rtěnku) a zabránit tomu, aby se olejové a vodní emulze oddělovaly, takže si zachovají hladkou a rovnoměrnou texturu. Karnauba se často kombinuje se včelím voskem, aby produkty získaly lesklý povrch, což je nezbytné pro přípravky jako balzám na rty a mast na vlasy k obnovení vlhkosti a zvýšení lesku. Protože je karnauba měkká a pružná při zahřívání a tvrdá při pokojové teplotě, je oblíbenou přísadou do souprav na voskování.

Zálohovat

karagenan

Krátká definice:

Zahušťující složka získaná z červených řas.

Dlouhá definice:

Karagenan je guma z mořských řas přidávaná k zahušťování produktů a pomáhá udržovat ingredience pohromadě. Když se přidává do produktů, pomáhá produktům zachovat si své hydratační vlastnosti tím, že zadržuje vodu na pokožce a vlasech, a proto se často používá v hydratačních krémech, šamponech a kondicionérech.

Zálohovat

Ricinový olej

Krátká definice:

Botanický olej extrahovaný ze semen ricinus communis.

Dlouhá definice:

Ricinový olej, jeden z nejpopulárnějších olejů používaných v přípravcích pro péči o pleť, je změkčovač, tj. zachycuje vlhkost v pokožce a vlasech, aby se minimalizovala suchost a stimulovala se hydratace uvnitř. Je také bohatý na mastné kyseliny a antioxidanty a může pomoci zlepšit vstřebávání dalších účinných látek do vrstev pokožky, kde mohou lépe a efektivněji působit. Ukázalo se, že ricinový olej pomáhá zčervenat a dráždit pokožku.

Přečtěte si více o ricinovém oleji

Pořiďte si produkty z ricinového oleje

Zálohovat

Krátká definice:

Extrakt získaný z kaviáru nebo jeseterích vajec a jiných ryb.

Dlouhá definice:

Kaviárový extrakt se získává z dutin ryb a ve svém zdroji obsahuje některé živiny, jako jsou esenciální mastné kyseliny a ochranné antioxidanty. Antioxidační vlastnosti kaviárového extraktu pomáhají chránit pokožku před volnými radikály nebo molekulami, které mohou poškodit buňky a ničit kolagen. Omega-3 a omega-6 mastné kyseliny naopak hydratují pokožku a pomáhají udržovat její hydratační bariéru. Datické kyseliny také prospívají vlasům tím, že hydratují prameny a obnovují lesk.

Zálohovat

ceramid

Krátká definice:

Dlouhé řetězce lipidů, které se přirozeně nacházejí ve vnějších vrstvách pokožky.

Dlouhá definice:

Ceramidy jsou lipidy nebo tuky, které tvoří více než polovinu vnější vrstvy kůže. Jsou nezbytné pro zadržování vody a pro udržení zdravé kožní bariéry. Přirozené ukládání kožených ceramidů se s věkem a poškozením sluncem v průběhu času snižuje.

V produktech péče o pleť se často získávají z rostlin, jako jsou pšeničné klíčky. Ceramidy, známé svými schopnostmi zadržovat vodu, dokážou obnovit úroveň vlhkosti pokožky a chránit ji před dehydratací.

Mohou také posílit bariéru vlhkosti pokožky, která uzavírá vlhkost, minimalizuje citlivost a chrání před vnějšími agresory.

Přečtěte si více o ceramidu

Kupte si ceramidové produkty

Zálohovat

Heřmánek

Krátká definice:

Protizánětlivá a zklidňující rostlina na pokožku.

Dlouhá definice:

Heřmánek je považován za léčivou rostlinu, která patří do druhu Asteraceae (čeleď slunečnice a sedmikrásky). Je bohatý na flavonoidy, alfa-bisabolol, modrý chamazulen, farnesen a pyl, díky čemuž má protizánětlivé, protierytémové a protisvědivé vlastnosti, které mohou uklidnit a urychlit hojení poškozených kožních buněk. Olej extrahovaný z heřmánku je bisabolol, který je bohatý na pantenol, který stimuluje obnovu buněk. Heřmánek působí na zklidnění pokožky, pomáhá při léčbě ekzémů a jiných suchých kožních onemocnění.

Přečtěte si více o heřmánku

Zálohovat

Uhlí

Krátká definice:

Vysoce absorpční přírodní prostředek vyrobený z páleného uhlíku.

Dlouhá definice:

Dřevěné uhlí, přírodní spálené uhlíkové činidlo, je ceněno v péči o pleť pro svoji schopnost čistit a detoxikovat pokožku, působí jako houba absorbující povrchový olej, hluboké nečistoty a znečišťující látky z prostředí. Říká se, že tento účinek vyrovnává produkci oleje, odstraňuje odumřelé buňky a vytváří jasnější a hladší pleť s menšími póry.

Uhlí se stává „aktivním uhlím“, když se vysoké teploty spojí s plynem nebo aktivačním činidlem, čímž se rozšíří jeho povrch, čímž se stane poréznějším než běžné uhlí.

Přečtěte si více o uhlí

Nakupujte uhelné produkty

Zálohovat

Kyselina citrónová

Krátká definice:

AHA kyselina, která se snadno nachází v citrusech.

Dlouhá definice:

Kyselina citrónová je alfa hydroxy kyselina, která se přirozeně nachází v citrusových plodech, jako jsou citrony a limetky. V péči o pleť se kyselina citrónová často používá v produktech určených k odlupování odumřelých kožních buněk ak podpoře buněčné obnovy, čímž pomáhá zlepšit vzhled pokožky stárnoucí světlem a obnovit pružnost pokožky. Používá se iv pleťových přípravcích k úpravě jejího pH.

Přečtěte si více o kyselině citrónové

Zálohovat

Kokosový olej

Krátká definice:

Extrakt z kokosového oleje.

Dlouhá definice:

Kokosový olej je bohatý na triglyceridy, kyselinu laurovou, vitamín E a bílkoviny. Je to nejhojnější zdroj kyseliny laurové, mastné kyseliny známé pro své antimikrobiální, zvlhčující a hormonální vyrovnávací vlastnosti. To pomáhá posílit ochrannou bariéru pokožky a zlepšit zadržování vlhkosti, čímž se léčí suchá a podrážděná pokožka, včetně ekzému. Kromě mastných kyselin je kokosový olej také plný antioxidantů, které pomáhají předcházet známkám stárnutí a opravují poškozenou pokožku a vlasy zvýšením hladiny lipidů na povrchu.

Čistý, nezpracovaný kokosový olej může kvůli vysokému obsahu nasycených tuků ucpávat póry, proto jej někteří dermatologové doporučují používat jako hydratační krém jen na tělo, ne však na obličej.

Přečtěte si více o oleji kohoutek

Pořiďte si produkty z kokosového oleje

Zálohovat

Koenzym Q10

Krátká definice:

Koenzym nacházející se ve většině živých věcí, který používají buňky ke zpracování energie.

Dlouhá definice:

Koenzym Q10 nebo CoQ10, který se nachází v buňkách většiny živých organismů, plní různé funkce. Dodává pokožce vysoké koncentrace antioxidantů, neutralizuje volné radikály a snižuje množství oxidačního stresu nacházejícího se v pokožce. Produkuje také ATP, což je energie, kterou využívají buňky.

Přečtěte si více o koenzymu Q10

Pořiďte si produkty s koenzymem Q10

Zálohovat

Kolagen

Krátká definice:

Proteinový peptid, který tvoří 30% celkové bílkovinné hmoty našeho těla.

Dlouhá definice:

Nejrozšířenější protein v lidském těle, kolagenové peptidy, se nacházejí v kůži, šlachách, chrupavkách, vazivech, sliznicích kostí a cév a pomáhají tělu udržovat tvar. Je to vláknitá látka, která podporuje a spojuje vnitřní tkáně a orgány, přičemž zachovává pružnost a hydrataci pokožky. V péči o pleť se používá ke zvýšení hydratace zlepšením bariérové ​​funkce pokožky a zadržováním vody.

Přečtěte si více o kolagenu

Zálohovat

Koloidní ovesné vločky

Krátká definice:

Jemně mleté ​​ovesné vločky, které poskytují antioxidační ochranu a hydratační a zklidňující vlastnosti.

Dlouhá definice:

Koloidní ovesné vločky jsou nejběžnější formou ovesných vloček používanou v péči o pleť. Jako protizánětlivý prostředek pomáhá zmírnit mnohá kožní onemocnění, jako jsou vyrážky, zarudnutí, popáleniny, svědění, ekzémy a psoriáza. Podporuje také zadržování vlhkosti posílením bariérové ​​funkce pokožky. Jeho vysoké koncentrace fenolů nabízí vynikající antioxidační ochranu.

Zálohovat

Peptidy mědi

Krátká definice:

Přírodní sloučenina nacházející se v lidských tkáních.

Dlouhá definice:

Peptidy mědi jsou prvkem mědi v kombinaci se třemi aminokyselinami. Peptidy mědi, které se přirozeně nacházejí v lidských tkáních, se časem začnou vyčerpávat, což přispívá k procesu stárnutí. Studie ukazují, že při použití v péči o pleť pomáhají měděné peptidy odstraňovat poškozený kolagen a elastin z pokožky. Kromě toho měď vyvolává efekt napínání pokožky, který pomáhá zlepšit pevnost a pružnost pokožky. Peptidy mědi také poskytují antioxidační ochranu, neutralizují volné radikály a snižují viditelné známky poškození světlem.

Přečtěte si více o měděných peptidech

Pořiďte si produkty s měděnými peptidy

Zálohovat

Krátká definice:

Okurková šťáva, která je většinou z vody, ale obsahuje mnoho užitečných složek pro pokožku, včetně vitamínu C, oxidu křemičitého a kyseliny kávové.

Dlouhá definice:

Výtažek z okurky, bohatý na výživné látky zlepšující pokožku, jako je vitamin C, kyselina kávová (další antioxidant), mastné kyseliny, oxid křemičitý a další minerály, je oblíbenou složkou ve zklidňujících a zvlhčujících výrobcích péče o pleť. Kromě antioxidantů obsahuje také vysoké koncentrace kyseliny mléčné, která pomáhá odstraňovat pokožku z odumřelých vrstev povrchu.

Zálohovat

Dimethicone

Krátká definice:

Umělý polymer na bázi křemíku používaný v péči o pokožku k lubrikaci a kondicionování.

Dlouhá definice:

Také známý jako polymetylsiloxan, dimetikon je složka používaná v mnoha výrobcích péče o pleť jako stabilizátor, navržen tak, aby vytvořil hedvábnou hladkou texturu pro snadné natažení. Používá se také jako prostředek proti pěnění. Dimethicone, bezolejová hydratační alternativa a běžná složka vlasových kondicionérů, pomáhá poskytnout ochrannou bariéru, která pomáhá pokožce a vlasům udržovat vlhkost.

Kupte si produkty Dimeticone

Zálohovat

Kyselina diová

Krátká definice:

Organická sloučenina používaná v produktech určených k hyperpigmentaci a aknózní pleť.

Dlouhá definice:

Kyselina diová se přirozeně nachází v rostlinných tucích a olejích, používá se v produktech určených k hyperpigmentaci, stárnutí a pleť se sklonem k akné. Působí na snížení tvorby kožního mazu a boje proti bakteriím, které způsobují akné, zároveň zlepšuje nerovnoměrný tón pleti.

Zálohovat

DMAE (dimethylaminoethanol)

Krátká definice:

Sloučenina, která pomáhá podporovat mozkovou aktivitu a pevnost pokožky.

Dlouhá definice:

DMAE lze nalézt přirozeně v mozku, ale nejčastěji se získává ze sardinek a ančoviček. Většinou se opakovaně používá ve formě tablet nebo kapslí a funguje na odesílání signálů specifickým neurotransmiterům v mozku, zlepšuje paměť a mnohé kognitivní funkce mozku související s naší schopností soustředit se, dosáhnout mentální jasnosti a provádět úkoly.

V péči o pleť se DMAE často používá v produktech určených ke zlepšení elasticity pokožky a snížení zánětu. Studie jsou však omezené a často protichůdné.

Pořiďte si produkty DMAE

Zálohovat

esenciální oleje

Krátká definice:

Esenciální oleje jsou vysoce koncentrované oleje extrahované z rostlin.

Dlouhá definice:

Esenciální olej je koncentrovaná aromatická kapalina extrahovaná z rostlin, zejména semen, kůry, stonků, kořenů nebo květů. Esenciální oleje se používají zejména k výrobě parfémů a vůní, ale protože mnohé z těchto olejů mají antiseptické, germicidní a konzervační vlastnosti, používají se také v péči o pleť, tělo a výrobky pro domácnost. Používá se také v aromaterapii k řešení různých zdravotních problémů včetně úzkosti, nespavosti a zánětu. Jelikož se jedná o vysoce koncentrovanou tekutinu, mohou dráždit nebo způsobit alergickou reakci citlivé pokožky.

Přečtěte si více o esenciálních olejích

Nakupujte produkty s esenciálními oleji

Zálohovat

Epidermální růstový faktor

Krátká definice:

Epidermální růstový faktor (EGF) je polypeptid (molekulární řetězec aminokyselin), který aktivuje biologické aktivity v kůži, včetně hojení ran stimulací dermální a epidermální regenerace.

Dlouhá definice:

EGF a jejich receptory se nacházejí ve fibroblastových buňkách, které tvoří dermální vrstvu naší kůže. Existují důležité signální faktory, které mohou zvýšit produkci kolagenu a regenerovat poškozenou pokožku tím, že stimulují zdravé buňky, aby spustily proces hojení. Při aplikaci na pokožku se ukázalo, že stimuluje růst pokožky na buněčné úrovni a předpokládá se, že má pozitivní účinky na časné příznaky stárnutí.

Zálohovat

Pupalkový olej

Krátká definice:

Lehký olej se získává ze semen květin světlé rostliny, která se tradičně používá k léčbě menších ran, modřin a hemoroidů.

Dlouhá definice:

Pupalkový olej obsahuje omega-6 mastnou kyselinu zvanou kyselina gama-linolenová (GLA), která může být zodpovědná za léčivé účinky oleje. Tradičně se používá k léčbě modřin, hemoroidů, trávicích problémů a bolesti v krku. V poslední době se používá na pomoc při zánětlivých stavech kůže, jako je ekzém, revmatoidní artritida, bolest prsů, symptomy menopauzy a další, ale neexistují žádné studie, které by tato tvrzení podpořily.

Zálohovat

Kyselina ferulová

Krátká definice:

Organická sloučenina a silný antioxidant nacházející se v buněčných stěnách rostlin.

Dlouhá definice:

Kyselina ferulová, která se nachází v rostlinách, jako je rýže, oves a semena jablek a pomerančů, je antioxidant s vynikajícím průnikem do pokožky, který pomáhá zpomalovat proces stárnutí, přičemž chrání pokožku před volnými radikály a koriguje poškození. stávající. Kyselina ferulová je považována za jeden z nejsilnějších dostupných antioxidantů a zlepšuje stabilitu jiných antioxidantů, vitamínů C a E.

Přečtěte si více o kyselině ferulové

Zálohovat

Glycerin

Krátká definice:

Zvlhčovač přítomen v tucích, živočišných, rostlinných nebo syntetických.

Dlouhá definice:

Glycerin, také známý jako glycerin nebo glycerol, je přirozeně přítomen v kůži. Jako silný hydratační prostředek přitahuje vodu k pokožce, čímž pomáhá udržovat úroveň vlhkosti. Studie ukazují, že glycerin v kombinaci se změkčovadly (hydratačními látkami) podporuje hojení, snižuje podráždění a obnovuje normální bariérovou funkci pokožky.

Používá se v mnoha výrobcích péče o pleť, zejména v hydratačních přípravcích, jakož i jako lepící prostředek pro mnohé typy make-upu.

Zálohovat

Glycerylstearát

Krátká definice:

Glycerylstearát, získaný z palmojádrového, rostlinného nebo sójového oleje, působí jako lubrikant na povrchu pokožky.

Dlouhá definice:

Glycerylstearát vzniká po reakci glycerinu s kyselinou stearovou, mastnou kyselinou, která se nachází v rostlinných olejích i v našem těle. Tyto dva se spojí, aby vytvořily voskovou, krémově zbarvenou látku, která působí jako bariéra pro ochranu pokožky a vlasů. Je to také povrchově aktivní látka a emulgátor, který pomáhá smíchat ingredience a má pocit kosmetické elegance.

Glycerylstearát je obecně považován za bezpečnou složku a lze jej nalézt v různých kosmetických přípravcích, od make-upu, vlasových produktů a hydratačních přípravků.

Zálohovat

Kyselina glykolová

Krátká definice:

Přírodní derivát cukrové třtiny používaný v různých výrobcích péče o pleť.

Dlouhá definice:

Derivát cukrové třtiny, kyselina glykolová, je alfa hydroxykyselina (AHA), skupina přírodních kyselin nacházejících se v potravinách. AHA působí tak, že oslabuje látku podobnou lepidlu, která udržuje matné a odumřelé kožní buňky na povrchu pokožky, čímž odhaluje mladší a zdravější pokožku. A protože kyselina glykolová má ze všech AHA nejmenší molekulovou velikost, je biologicky nejvíce dostupná a aktivní, což jí umožňuje nejsnáze proniknout do pokožky. Je to také zvlhčovač, schopný vtáhnout vodu do pokožky.

Peeling s kyselinou glykolovou, který se podává v ambulanci vašeho dermatologa, obsahuje vysokou koncentraci (až 30 procent) a dokáže řešit různé kožní problémy, od jizev po akné až po sluneční skvrny. Séra a zvlhčovače s obsahem kyseliny glykolové používají koncentraci 5 až 10 %.

Přečtěte si více o kyselině glykolové

Pořiďte si produkty kyseliny glykolové

Zálohovat

Krátká definice:

Získává se z mletých semen červených hroznů a je silným zdrojem antioxidantů.

Dlouhá definice:

Extrakt z hroznových jadérek obsahuje vysoký obsah antioxidantu proanthokyaninu a běžně se používá jako doplněk stravy. Říká se, že má mnoho zdravotních výhod, od snižování krevního tlaku až po hojení ran. Zkoumaným přínosem extraktu z hroznových jadérek je jeho potenciál předcházet rakovině kůže u myší, ačkoli tyto výhody nebyly pozorovány ve studiích na lidech.

Zálohovat

Zelený čaj

Krátká definice:

Silný antioxidant vyrobený z listů Camellia sinensis.

Dlouhá definice:

Zelený čaj je bohatý na antioxidanty, zejména katechiny a polyfenoly, které pomáhají neutralizovat volné radikály, které urychlují proces stárnutí pokožky. Má také vynikající antibakteriální a protizánětlivé účinky, čímž pomáhá snižovat záněty spojené s akné, rosaceou, psoriázou a mnoha dalšími kožními problémy a je dobře snášen i citlivou pokožkou. Kromě produktů péče o pleť proti stárnutí se nachází také v mnoha očních krémech, a to díky vitamínu K, který pomáhá rozjasnit tmavé kruhy pod očima.

Pořiďte si produkty ze zeleného čaje

Zálohovat

Olej z konopných semen

Krátká definice:

Konopný olej je olej získaný z rostliny konopí, cannabis sativa.

Dlouhá definice:

Konopný olej je olej bohatý na mastné kyseliny, který se často nachází v přírodních pleťových a kosmetických výrobcích. Jeho mastné kyseliny přesně napodobují přírodní oleje naší pokožky, díky čemuž je dobře snášen a obzvláště účinný jako změkčovač v hydratačních a vlasových kondicionérech.

Zálohovat

Med

Krátká definice:

Zlatavý mok produkovaný včelami z nektaru kvetoucích rostlin.

Dlouhá definice:

Med je vyroben z fruktózy a glukózového džemu a má přirozené antimikrobiální a antioxidační složky, což z něj činí mimořádně účinnou složku v produktech péče o pleť, jejichž cílem je uklidnit a léčit pokožku. Med má také hydratační vlastnosti, které mohou pomoci vyhladit a posílit kůži, vlasy a nehty.

Přečtěte si více o Medu

Pořiďte si produkty z medu

Zálohovat

Kyselina hyaluronová

Krátká definice:

Cukr, který se přirozeně nachází v těle, pomáhá udržovat vlhkost a zvlhčovat pokožku.

Dlouhá definice:

Kyselina hyaluronová je hydrofilní (vodumilná) sloučenina, která má schopnost čerpat vlhkost přímo ze vzduchu a zadržovat v pokožce až 1000 násobek své hmotnosti vody.

Přirozeně se vyskytuje ve všech pojivových tkáních a naší pokožce, ale jelikož se produkce našeho těla s přibývajícím věkem zpomaluje, tato složka je široce používána v produktech péče o pleť určených pro boj proti suchosti a zlepšení textury a pružnosti pokožky. Kyselina hyaluronová se také používá jako přírodní alternativa k syntetickým výplňovým injekcím.

Přečtěte si více o kyselině hyaluronové

Pořiďte si produkty s kyselinou hyaluronovou

Zálohovat

hydrokortizon

Krátká definice:

Forma kortizolu, používaná v lokálních lécích, které zmírňují svědění, zarudnutí, otok a nepohodlí.

Dlouhá definice:

Hydrokortizon je protizánětlivé a imunosupresivní léčivo používané v lécích určených ke zklidnění zarudnutí a snížení otoků po štípnutí hmyzem, alergiích, ekzémech, psoriáze a jiných zánětlivých stavech kůže. Považuje se za mírný kortikosteroid (třída léků zvaných steroidy), zabraňuje uvolňování látek v těle, které způsobují zánět, a považuje se za bezpečný pro krátkodobé použití na kůži. Dlouhodobé používání (denní měsíce) může vést ke ztenčení pokožky.

Pořiďte si hydrokortizonové produkty

Zálohovat

Peroxid vodíku

Krátká definice:

Chemická sloučenina používaná jako bělící činidlo a antiseptikum.

Dlouhá definice:

Peroxid vodíku je chemická sloučenina, která působí jako mírný dezinfekční prostředek používaný k čištění řezných ran, popálenin a švů. Dokáže zesvětlit i tmavé skvrny na pokožce. Peroxid vodíku se také používá k odbarvování vlasů rozkladem jejich molekul, které způsobují barvu.

Zálohovat

Hydrolyzovaný pšeničný protein

Krátká definice:

Proteinová frakce získaná z pšenice.

Dlouhá definice:

Hydrolyzovaný pšeničný protein se přirozeně získává z pšenice a často je považován za jantarovou tekutinu. Tento vedlejší proteinový produkt hydratuje, zlepšuje obsah vlhkosti a zlepšuje texturu. Díky tomu je oblíbenou složkou produktů péče o pleť, jako jsou hydratační krémy, mléka a séra, jakož i vlasové produkty určené k úpravě a opravě poškozených vlasů.

Zálohovat

hydrochinon

Krátká definice:

Organická sloučenina běžně používaná jako bělidlo na kůži.

Dlouhá definice:

hydrochinon je bílá, zrnitá sloučenina, která je velmi účinná při použití spolu se širokospektrálním opalovacím krémem na zesvětlení pokožky nebo vyblednutí tmavých skvrn. Funguje tak, že inhibuje enzym tyrosinázu, který pomáhá produkovat melanin (pigment, který dodává pokožce barvu). V USA se považuje za bezpečný a dostupný ve volném prodeji s výkonem až 2 %, ale od dlouhodobého používání se nedoporučuje. Výbor Evropské unie pro spotřební výrobky považoval sídlo kosmetiky za nebezpečné.

Pořiďte si hydrochinon

Zálohovat

Jojobový olej

Krátká definice:

Olej extrahovaný ze semen jojobové rostliny.

Dlouhá definice:

Jojobový olej je mírným, ale bohatým zdrojem mastných kyselin a antioxidantů, které poskytují pokožce různé výhody, včetně zvýšené hydratace, opravy poškození a zklidnění podráždění pokožky. Textura jojobového oleje je podobná přírodnímu kožnímu oleji (kožnímu mazu), což z něj činí oblíbenou složku hydratačních krémů určených pro suchou pleť a na mastné pleti může způsobit vyrážky. Jojobový olej se používá také jako zvlhčovač pro suché vlasy.

Přečtěte si více o jojobovém oleji

Pořiďte si produkty z jojobového oleje

Zálohovat

kapusta

kapusta

Krátká definice:

Křížovitá zelenina se zelenými listy, nabitá vitamíny a základními živinami, které podporují zdraví pokožky a vlasů.

Dlouhá definice:

Typ zelí, zelí, je bohatá na antioxidanty a živiny, které podporují zdravou pokožku a vlasy, včetně vitamínu A, vitamínu C, vápníku, draslíku a hořčíku. Kapusta je považována za superpotravinu odborníky na výživu a dietology a říká se, že má vyšší nutriční hodnotu než jiná zelená listová zelenina, jako je špenát.

Zálohovat

Kaolínová hlína

Krátká definice:

Lehký, velmi jemný jíl, používaný v péči o pleť pro své přirozené absorpční vlastnosti.

Dlouhá definice:

Kaolínová hlína, též známá jako „bílá hlína“ nebo „porcelánová hlína“, je měkká minerální hlína, která se běžně používá při výrobě papíru, porcelánu a porcelánu. Díky svým přirozeným absorpčním vlastnostem se kaolin často používá v pleťových maskách, mýdlech, peelingech, deodorantech, pudrech na obličej a jiných produktech péče o pleť a vlasy, které jsou určeny ke kontrole nadbytečného mazu, ale mohou být suché.

Zálohovat

Keratin

Krátká definice:

Keratin je vláknitá forma proteinu, která se nachází ve velkém množství ve vlasech, nehtech a vnější vrstvě kůže.

Dlouhá definice:

Keratin je zodpovědný za posílení síly a dodání struktury vlasům, pokožce a nehtům. Přirozeně se nachází v našem těle, ale používá se iv přípravcích na péči o vlasy, které redukují vrásky, urychlují růst a opravují poškozené, lámavé a propracované vlasy. Najdeme ho také v úpravách nehtů, které posilují oslabené nehty.

Přečtěte si více o keratinu

Pořiďte si keratinové produkty

Zálohovat

Kyselina kokosová

Krátká definice:

Kyselina kojová je sloučenina, která má vlastnosti pro zesvětlení pokožky.

Dlouhá definice:

Kyselina kojová je sloučenina odvozená z fermentačního procesu přeměny rýže na saké a často se používá v péči o pleť jako přísada pro zesvětlení pokožky. Tato sloučenina rozjasňuje pokožku tím, že brání produkci melaninu, pigmentu, který dodává pokožce barvu a způsobuje melasmu, stařecké skvrny, sluneční skvrny a jiné problémy s pigmentací.

Pořiďte si produkty kyseliny kojové

Zálohovat

Unt Kokum

Krátká definice:

Kokumové máslo je přírodní rostlinné máslo vyrobené ze stromů Kokum nalezených v Indii.

Dlouhá definice:

Kokumové máslo je jedním z nejstabilnějších druhů másla. Často používané jako náhrada nebo v kombinaci s kakaovým máslem a bambuckým máslem, máslo kokum obsahuje antioxidanty a vitamín E a má vynikající změkčující vlastnosti. Je běžnou součástí zvlhčovačů, kondicionérů a pleťových vod. Je také nemastný a snadno se vstřebává do pokožky.

Zálohovat

Kombucha

Krátká definice:

Kombucha je fermentovaný nápoj, o kterém se předpokládá, že má mnoho zdravotních výhod.

Dlouhá definice:

Kombucha je nápoj, který se vyrábí přidáním kolonie bakterií a kvasinek do cukru a čaje a nechá se směs zkvasit. Předpokládá se, že bakterie v kombuše mají vlastnosti, které mohou pomoci stimulovat imunitní systém a zvládat různé zdravotní stavy, od vysokého krevního tlaku až po rakovinu. Přestože studie podporující výhody kombuchy jsou omezené, zastánci tohoto syceného čajového nápoje tvrdí, že je to zdravá alternativa k sodě a pomáhá naplnit tělo symbiotickými bakteriemi.

Zálohovat

kyselina L-askorbová

Krátká definice:

Silná forma vitamínu C, která funguje jako antioxidant k neutralizaci volných radikálů ze slunce a znečištění.

Dlouhá definice:

Kyselina L-askorbová, která se přirozeně nachází v citrusových plodech, je velmi silnou formou vitamínu C, antioxidantem a síla proti stárnutí. Lokální vitamín C dokáže redukovat viditelné známky pigmentace a zároveň pleť vyhlazuje a rozjasňuje. Pomáhá také zpomalovat projevy stárnutí tím, že stimuluje tvorbu kolagenu a chrání pokožku před poškozením vlivem prostředí.

Zálohovat

Kyselina mléčná

Krátká definice:

Ve vodě rozpustná alfa hydroxykyselina (AHA) získaná z různých zdrojů, nejčastěji z kyselého mléka. Jako všechny AHA kyseliny, i kyselina mléčná je výborná pro exfoliaci a hydrataci.

Dlouhá definice:

Kyselina mléčná vzniká přirozeně při bakteriální fermentaci mléka. Kyselina mléčná, populární složka nacházející se v exfoliačních čistících prostředcích, krémech a peelingech, působí tak, že jemně rozkládá materiál, který zadržuje odumřelé kožní buňky, což způsobuje jemnou chemickou exfoliaci, která odhaluje zdravěji vypadající pokožku. Tento proces může pomoci snížit výskyt suché pokožky, tmavých skvrn a velkých pórů. Přestože je kyselina mléčná obecně jemná a zvlhčující, může dráždit citlivé typy pleti v koncentracích nad 10%. Tato složka se často nachází v produktech, které obsahují směs AHA, včetně kyseliny glykolové a kyseliny maleinové.

Přečtěte si více o kyselině mléčné

Pořiďte si produkty kyseliny mléčné

Zálohovat

Levandule

Krátká definice:

Voňavá rostlina s antibakteriálními a antiseptickými vlastnostmi, tradičně používaná k hojení a zklidnění pokožky.

Dlouhá definice:

Levandule je populární složka používaná v různých produktech péče o pleť. Jeho modrofialové lupínky se trhají na mýdla, šampony a krémy a jeho esenciální oleje se extrahují na aromaterapii. Pro své antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti lze levanduli použít také ke zmírnění akné, ekzémů, dermatitidy a psoriázy.

Zjistěte více o levanduli

Zálohovat

Krátká definice:

Složka, která zklidňuje pokožku, získaná z kořene rostliny Glycyrrhiza glabra.

Dlouhá definice:

Glabridin extrahovaný z kořene lékořice nám dává víc než jen sladkosti s příchutí. Je to také antioxidant, který rozjasňuje a zklidňuje pokožku. Extrakt z lékořice se běžně vyskytuje v krémech a sérách, které snižují zarudnutí a zklidňují kožní onemocnění, jako je rosacea a ekzém. Výtažek z kořene lékořice najdete také v šamponech, které redukují mastnotu a zklidňují suchou pokožku hlavy.

Zálohovat

Kyselina jablečná

Krátká definice:

Člen třídy alfa hydroxykyselin (AHA) a přírodní látka nacházející se v ovoci, zelenině a lidském těle.

Dlouhá definice:

Kyselina jablečná, která se běžně vyskytuje v nezralém ovoci, působí na posílení imunitního systému, zlepšuje zdraví ústní dutiny a vyrovnává vnitřní pH. Kyselina jablečná, známá pro řadu výhod pro pokožku, se často nachází v tonerech, peelingech a maskách pro odstranění odumřelých kožních buněk, aby se zlepšila struktura pokožky, zesvětlily se a snížily se vzhled velkých pórů. AHA může také stimulovat produkci kolagenu při dlouhodobém používání, aby pomohla redukovat jemné linky a vrásky, díky čemuž je oblíbenou složkou očních krémů a jiných produktů proti stárnutí.

Pořiďte si produkty kyseliny jablečné

Zálohovat

Kyselina mandlová

Krátká definice:

Přírodní kyselina extrahovaná z hořkých mandlí a divokých třešní.

Dlouhá definice:

Díky svým antimikrobiálním vlastnostem je kyselina mandlová vynikající pro řešení různých kožních problémů. Jako alfa hydroxykyselina (AHA) pomáhá odstraňovat odumřelé kožní buňky a zvyšuje buněčnou revoluci. Díky svým antimikrobiálním vlastnostem je také oblíbenou složkou produktů pro kontrolu akné a mastnoty. Vyšší molekulární struktura kyseliny mandlové omezuje penetraci pokožky, díky čemuž je jemnější než kyselina glykolová a mléčná a je ideální pro citlivou pokožku. Je známo, že kyselina mandlová se na světle rozkládá a měla by se používat ve výrobcích s neprůhledným obalem.

Zjistěte více o kyselině mandlové

Pořiďte si produkty s kyselinou mandlovou

Zálohovat

Míře Manuka

Krátká definice:

Kvetoucí rostlina původem z Nového Zélandu, pěstovaná pro své léčivé účinky.

Dlouhá definice:

Manuka med se vyrábí z nektaru květu manuka keře téměř výlučně na Novém Zélandu. Díky svým přirozeným antibakteriálním a protiplísňovým vlastnostem se tato složka běžně vyskytuje v produktech péče o pleť, jako jsou čisticí prostředky a zvlhčovače. Díky výhodám Manuka medu je vhodný k ošetření zaměřené na zarudnutí, záněty, akné a rosaceu.

Zjistěte více o medu Manuka

Zálohovat

Krátká definice:

Prvky moře s vynikající péčí o pleť a kosmetickými výhodami.

Dlouhá definice:

Koncept extrakce prvků z mořského prostředí, abychom mohli využít naši kosmetickou rutinu, existuje po staletí. Složky jako mořské řasy, mořské řasy, minerály z Mrtvého moře a výtažky z perel jsou známé tím, že jsou bohaté na vitamíny a minerály, které vyživují a vyživují kůži. Tyto životně důležité složky poskytují základy potřebné k produkci elastinu a kolagenu, jakož i esenciálních mastných kyselin pro hydrataci.

Zjistěte více o mořských extraktech

Zálohovat

Marulový olej

Krátká definice:

Neparfémovaný rostlinný olej bohatý na mastné kyseliny nezbytné pro zdravou pokožku.

Dlouhá definice:

Tento olej sklizený v Jižní Africe z ořechu marula obsahuje vysoký obsah vitamínů C a E, flavonoidů a esenciálních mastných kyselin, jako jsou omega-6 a omega-9. Tato kombinace antioxidantů a živin pomáhá obnovit vlhkost a obnovit odolnost pokožky i vlasů. Díky svým nekomedogenním a antimikrobiálním vlastnostem je marulový olej vynikající složkou pro séra, zvlhčovače a páry formulované pro smíšenou a aknózní pleť.

Zálohovat

ZÁPAS

Krátká definice:

Forma zeleného čaje, o které je známo, že má vyšší obsah antioxidantů než většina čajů.

Dlouhá definice:

Matcha je jemně mletý prášek vyrobený z lístků zeleného čaje. Tento prášek ze zelené mořské pěny poskytuje nejen výraznou chuť jako nápoj, ale nabízí také antioxidační, anti-akné a hydratační výhody při použití v péči o pleť. Matcha obsahuje zlatou dobrotu zeleného čaje – antioxidační sílu epigalokatechin galátu (EGCG) – plus další zvýšení chlorofylu a aminokyselin. Tuto superpotravinu proti stárnutí, používanou po staletí v asijských kulturách, najdete ve všem od pleťových masek až po hydratační krémy.

Zjistěte více o Matcha

Zálohovat

Mentol

Krátká definice:

Sloučenina vyrobená synteticky nebo vyrobená z mátového oleje používaná k léčbě různých onemocnění.

Dlouhá definice:

Mentol je organická sloučenina získaná synteticky nebo z přírodních zdrojů, jako jsou máta nebo eukalyptus. Při aplikaci na pokožku způsobuje mentol vazodilataci, vytváří pocit klidu a chladu při aplikaci na pokožku, pomáhá dočasně zmírnit bolest, spálení od slunce a popraskané rty. Jeho uklidňující vlastnosti také pomáhají potlačit kašel a bolest v krku.

Zálohovat

Utajováno

Krátká definice:

Průsvitný minerál nacházející se v make-upu, nehtech a pokožce.

Dlouhá definice:

Slída je minerál získaný ze země, který se používá při přípravě široké škály kosmetických produktů. Čistá, průsvitná a hypoalergenní slída je oblíbenou složkou, která se nachází v iluminátorech, primerech, očních stínech a lescích na rtu. Jeho jemně mletá textura dodává pleti zdravou dávku jasu a jasu. Jeho schopnost odpuzovat světlo z jakéhokoli úhlu pomáhá redukovat výskyt jemných linek a vrásek.

Kupte si produkty Mica

Zálohovat

Ostropestřec mariánský

Krátká definice:

Bylinný lék získaný z rostliny ostropestřce mariánského, známého také jako silybum marianum.

Dlouhá definice:

Ostropestřec mariánský obsahuje velké množství silymarinu, skupiny rostlinných sloučenin, o kterých je známo, že mají silné antioxidační a protizánětlivé vlastnosti. Ostropestřec mariánský se tradičně používá k léčbě poruch jater a žlučníku, ke stimulaci funkce mozku ak tvorbě mateřského mléka. Pokud jde o pokožku, ostropestřec mariánský působí jako antioxidant na ochranu před agresory z prostředí, stresem a alkoholem. Pomáhá také zvyšovat hladinu glutathionu, který je známý jako tělu přirozený antioxidant, který bojuje proti volným radikálům a chorobám. Jako protizánětlivé činidlo může pomoci snížit výskyt vyrážek, jako jsou ekzémy, psoriáza a akné.

Zálohovat

Minoxidil

Krátká definice:

Jediná složka schválena FDA, u které je klinicky prokázáno, že pomáhá při růstu vlasů.

Dlouhá definice:

Ideální pro ty, kdo zažívají postupné řídnutí, minoxidil funguje tak, že zvyšuje průtok krve, což stimuluje vlasové folikuly a podporuje růst vlasů. Doporučuje se pro muže i ženy s androgenní alopecií (běžnou formou vypadávání vlasů), minoxidil při správném používání poskytuje zdravé, plně vypadající vlasy.

Kupte si produkty Minoxidil

Zálohovat

Niacinamid

Krátká definice:

Ve vodě rozpustný vitamín známý také jako vitamín B3.

Dlouhá definice:

Niacinamid, odvozený z vitamínu B3, pomáhá tělu vykonávat kritické funkce, jako je buněčná signalizace, oprava DNA a energetický metabolismus. Pokud jde o péči o pokožku, tato složka pomáhá opravit poškození a obnovit její ochrannou bariéru, čímž pomáhá bojovat proti podráždění a zarudnutí. Niacinamid si tělo nedokáže vyrobit, musí pocházet z vnějších zdrojů, jako jsou ryby, kuřecí, krůtí, vepřové a hovězí maso, pokud se konzumuje, nebo z produktů lokální péče o pleť.

Koupit niacinamidové produkty

Zálohovat

Ovesné mléko

Krátká definice:

Nemléčná veganská náhražka mléka získaná z ovsa.

Dlouhá definice:

Oves, bohatý na bílkoviny a lipidy, obsahuje také protizánětlivé a antioxidační vlastnosti. Ideální pro citlivé typy pleti, oves a ovesné mléko se často používají v produktech, které hydratují a obnovují bariéru zdravé pokožky. Díky svým léčivým vlastnostem je oves známý svou schopností snižovat svědění a zánět a lze jej použít zklidňuje kožní onemocnění, jako je ekzém, rosacea a psoriáza.

Zálohovat

Olivový olej

Krátká definice:

Výživný olej vyrobený lisováním celých oliv.

Dlouhá definice:

Olivový olej je tekutý tuk získaný z oliv, tradiční stromové plodiny ve středomořské oblasti s dlouhou historií používání jako domácí lék na péči o pleť. Kromě přirozených protizánětlivých a antimikrobiálních vlastností je olivový olej bohatý na polyfenoly, skvalen a vitamíny A, E – to vše je dobré pro pokožku a vlasy. Tato složka se často nachází v čistících prostředcích, čistících prostředcích, hydratačních přípravcích a přípravcích na vlasy proti vráskám. Olivový olej je vhodný pro všechny typy pleti, odpuzuje volné radikály a jiné environmentální agresory, takže si můžete zachovat mladistvější vzhled.

Zjistěte více o olivovém oleji

Nakupujte produkty z olivového oleje

Zálohovat

Omega-3 mastné kyseliny

Krátká definice:

Třída esenciálních mastných kyselin, které tělo potřebuje pro různé funkce, od svalové aktivity až po růst buněk.

Dlouhá definice:

Omega-3 mastné kyseliny jsou třídou esenciálních mastných kyselin – tuků, které si vaše tělo neumí vyrobit a potřebuje je získat z potravy. Jsou nedílnou součástí buněčné membrány, chrání ostatní části buňky před volnými radikály. Studie ukázaly, že Omega-3 mohou pomoci zlepšit kardiovaskulární zdraví, snížit hladinu cholesterolu, krevní tlak, podpořit zdravé kosti a klouby a snížit zánět. Omega-3 mastné kyseliny naleznete v potravinách jako losos, ořechy a lněná semínka. Spolu se zdravotními výhodami omega-3 pomáhá chránit před poškozením sluncem a způsobem, jakým vaše pokožka reaguje na UV záření.

Zjistěte více o Omega-3 mastných kyselinách

Zálohovat

PANTENOL

Krátká definice:

Provitamin B5, který se běžně nachází ve zvlhčovačích vlasů a pokožky.

Dlouhá definice:

Panthenol, nazývaný také kyselina pantotenová, je forma vitamínu B5 nacházející se v rostlinách. Často se používá v produktech péče o pleť jako zvlhčovač díky své schopnosti přitahovat a udržovat vlhkost. Po nanesení na pokožku se přemění na kyselinu pantotenovou, která nasává vodu do buněk, aby zadržovala vlhkost hluboko v kožních tkáních. Při pravidelném používání může pantenol hrát protizánětlivou roli, pomáhá zmírnit suchost, podráždění, spálení od slunce, bodnutí hmyzem a řezné rány. Co se týče vlasových produktů, o panthenolu se říká, že zahušťuje prameny, snižuje zamotání a uzavírá vlhkost, takže vlasy zanechává hedvábné a lesklé.

Zálohovat

Papain (enzym z papáje)

Krátká definice:

Proteolytický enzym extrahovaný ze syrových plodů rostliny papája.

Dlouhá definice:

Papain je silný trávicí enzym, který se přirozeně nachází v syrové papáje. Papain, známý pro svou schopnost snižovat bolest, záněty a otoky, se také používá ke zlepšení trávení a léčbě infekcí. Při lokální aplikaci na kůži tento enzym pomáhá rozkládat odumřelé kožní buňky, ucpávat póry, vyblednout jizvy po akné a zlepšit texturu pokožky.

Zálohovat

peptid

Krátká definice:

Krátký řetězec aminokyselin, které stimulují tvorbu kolagenu a obnovu pokožky.

Dlouhá definice:

Peptidy, které mohou být přírodní i syntetické, jsou hlavními tvůrci pro vaši pokožku. Fungují tak, že oznamují činnosti specifické pro buňky, například oznamují, že vaše pokožka je poškozená, a signalizují novou produkci kolagenu. Díky tomu mohou peptidy omladit příznaky stárnutí, snížit hyperpigmentaci a opravit pokožku poškozenou vředy nebo sluncem.

Zjistěte více o peptidech

Pořiďte si peptidové produkty

Zálohovat

fosfolipidy

Krátká definice:

Třída lipidů, které tvoří ochrannou vrstvu v buněčné membráně buňky.

Dlouhá definice:

Spolu s bílkovinami, sacharidy a nukleovými kyselinami jsou lipidy (tuky) biologické molekuly, které tvoří vše živé. Fosfolipidy se skládají z vodomilných (hydrofilních) i hydrofobních (hydrofobních) složek, glycerolu, mastných kyselin a fosfátu. V důsledku toho jsou fosfolipidy vynikající pro udržení hydratace pokožky. Spolu se svou schopností přitahovat a zadržovat vodu poskytují fosfolipidy bariéry v buněčných membránách k ochraně buňky před poškozením UV zářením, znečištěním, bakteriemi a jinými toxiny ve vzduchu.

Zálohovat

Kyselina fytová

Krátká definice:

Přírodní látka nacházející se v semenech rostlin, která obsahuje antioxidační vlastnosti.

Dlouhá definice:

Tato přírodní, bylinná kyselina se nachází v obilných a ovocných semenech a používá se v péči o pleť od roku 1955. Kromě exfoliačních účinků působí chelátováním železa, vápníku a mědi, čímž brání tvorbě kožního pigmentu. Kyselina fytová, která je vhodná pro citlivou pleť a pleť se sklonem k rosacei, odstraňuje odumřelé kožní buňky a odhaluje tak svěžeji vypadající pleť.

Zálohovat

Rostlinné kmenové buňky

Krátká definice:

Nediferencované buňky, které se dělí, aby produkovaly více kmenových buněk.

Dlouhá definice:

Rostlinné kmenové buňky, od různých zdrojů od květů po jablka, se pěstují v kontrolovaném prostředí, mimo vnější znečištění a pěstují se na produkci anti-agingu a antioxidantů. Peptidy, naplněné aminokyselinami, peptidy a antioxidanty, jsou silnou složkou pro omlazení pleti. Vyživují kožní buňky, podporují obnovu buněk a zvyšují produkci kolagenu, díky čemuž jsou oblíbenou složkou produktů péče o pleť proti stárnutí.

Zjistěte více o rostlinných kmenových buňkách

Pořiďte si produkty rostlinných kmenových buněk

Zálohovat

probiotikum

Krátká definice:

Přírodní bakterie, která podporuje zdravější střeva.

Dlouhá definice:

Probiotika obsahují „dobré“ bakterie, které naše tělo přirozeně potřebuje. Kromě toho, že probiotika poskytují vyvážená střeva bez toxinů, nabízejí pokožce řadu výhod. Ukázalo se, že při lokální aplikaci probiotika snižují hrozbu infekce a posilují přirozenou obranu pokožky proti špatným bakteriím, znečištění a poškození volnými radikály. Probiotika jsou ideální pro citlivé typy pleti, o kterých je známo, že uklidňují a uklidňují záněty, rosaceu a akné.

Zjistěte více o probiotikách

Pořiďte si probiotika

Zálohovat

Resveratrol

Krátká definice:

Antioxidant nacházející se zejména v červeném hroznu a víně.

Dlouhá definice:

Resveratrol je produkován rostlinami a bylo prokázáno, že má silné antioxidační, protizánětlivé a antimikrobiální vlastnosti, díky čemuž je oblíbenou složkou produktů proti stárnutí. Tím, že resveratrol bojuje proti volným radikálům a zánětům a zvyšuje celkovou obranyschopnost pokožky, chrání vaši pokožku před UV zářením, environmentálními agresory a bakteriemi. Může také pomoci zlepšit vzhled jemných vrásek, hyperpigmentace a akné.

Zjistěte více o Resveratrolu

Pořiďte si produkty s resveratrolem

Zálohovat

Retinol

Krátká definice:

Derivát vitamínu A, který patří do skupiny sloučenin známých jako retinoidy.

Dlouhá definice:

Spolu s retinylpalmitátem, kyselinou retinovou a tretinoinem je retinol součástí rodiny lokálních lokálních retinoidů vitamínu A. Kromě urychlení obnovy buněk pro zlepšení tónu a textury pokožky retinol také odstraňuje odumřelé kožní buňky, čímž zabraňuje vzniku bílých teček a černých bodů. Retinol poskytuje, tím Je také bohatým zdrojem antioxidantů, které odpuzují poškození volnými radikály a stimulují produkci kolagenu, což z něj činí jednu z nejsilnějších složek v péči o pleť proti stárnutí.

Zjistěte více o retinolu

Pořiďte si produkty s retinolem

Zálohovat

Rýžový prášek

Krátká definice:

Forma mouky vyrobená z jemně mleté ​​rýže.

Dlouhá definice:

Rýžový prášek je prášek bohatý na živiny, který obsahuje antioxidanty, protizánětlivé látky a vitamin B. Rýžový prášek, který se často používá v exfoliantech a maskách, se používá k odstranění odumřelých kožních buněk, čímž dodává pokožce zářivější a zdravější vzhled. Může se také použít k absorbování přebytečného mazu a zabránění lesku pokožky náchylné k akné.

Zálohovat

Šípkový olej

Krátká definice:

Lisovaný olej ze semen divoké růže.

Dlouhá definice:

Šípkový olej se sklízí ze semen růžových keřů, často pěstovaných v Chile a lisovaných za studena nebo pomalu vařených v tekuté formě. Pyšní se vitamíny A a C, antioxidanty a esenciálními mastnými kyselinami. Šípkový olej, který je vzácný pro své léčivé účinky, se po staletí používá k opravě a zklidnění pokožky. Přestože se někdy používá v šamponu pro zvlhčení pokožky hlavy, je nejúčinnější pro suchou pokožku. Lehký a lehce vstřebatelný šípkový olej pomáhá blokovat hydrataci a snižovat zánět.

Zjistěte více o šípkovém oleji

Zálohovat

Krátká definice:

Činidlo vážící vodu a změkčovadlo.

Dlouhá definice:

Sacharidový isomerátový extrakt je vyroben tak, aby napodoboval účinky přirozených sacharidových směsí pokožky, které přitahují a vážou vodu k buňkám, aby poskytly hlubokou a dlouhotrvající hydrataci. Díky svým hlubokým hydratačním vlastnostem je skvělou složkou pro suchou a poškozenou pokožku, zejména pro ty, kteří žijí ve vysokých nadmořských výškách nebo kteří vykazují známky zarudnutí a šupinacení.

Zálohovat

Kyselina salicylová

Krátká definice:

Beta hydroxykyselina získaná z vrbové kůry.

Dlouhá definice:

Kyselina salicylová, která je často přírodním zdrojem vrbové kůry, neutralizuje bakterie, které způsobují akné, čistí póry a urychluje buněčnou výměnu a rychleji hojí pokožku. Díky své schopnosti snižovat záněty je základem produktů určených pro akné, psoriázu a rosaceu.

Buďte opatrní, pokud:

Jste těhotná, máte extrémně suchou pokožku nebo užíváte některé léky, například antikoagulancia. Nadměrné používání produktů obsahujících salicylovou kyselinu může způsobit vysušení pokožky nebo může interagovat s léky.

Přečtěte si více o kyselině salicylové

Pořiďte si produkty kyseliny salicylové

Zálohovat

bambucké máslo

Krátká definice:

Mastný olej extrahovaný z bambuckého stromu.

Dlouhá definice:

Bambucké máslo je triglycerid (tuk) získaný z bambuckého stromu, známého také jako africký bambucký strom. Tento mastný olej, bohatý na vitamíny A, E a F, se často používá v produktech péče o pleť, tělo a vlasy, které jsou určeny ke zklidnění suchosti, podpoře tvorby kolagenu a zvlhčení pokožky během těhotenství, aby se minimalizovalo riziko vzniku strií.

Pořiďte si produkty z bambuckého másla

Zálohovat

Mořská sůl

Krátká definice:

Sůl, která vzniká odpařováním mořské vody.

Dlouhá definice:

Mořská sůl je bohatá na minerály jako hořčík, vápník, sodík a draslík. Díky své textuře a obsahu minerálů se často používá jako přírodní exfoliant. Hořčík v soli prokazatelně pomáhá snižovat hladinu kortizolu – stresového hormonu – a proto je také oblíbenou složkou koupelových procedur. Mořská sůl se používá také ve vlasových stylingových produktech, dodává texturu a objem, aby vytvořila plážový vzhled.

Zjistěte více o mořské soli

Zálohovat

Šnečí hlen / vylučovaný filtrát

Krátká definice:

Vnější tělesný sekret produkovaný hlemýždi.

Dlouhá definice:

Hlemýždí hlen je sekret kyseliny glykolové s vysokým obsahem bílkovin, bohatý na antioxidanty, který může pomoci pokožce odstranit odumřelé kožní buňky, snížit účinky fotostárnutí, vyhladit jizvy a stimulovat kolagen. Obsahuje také hlemýždí elastin a kolagen vážící vodu, čímž pomáhá hydratovat pokožku. Šnečí sliz nacházející se v kosmetických výrobcích – který obvykle obsahuje 91 až 98 % vody, protože je několikrát filtrován, aby se zvýšila jeho koncentrace a čistota – se profesionálně sbírá z laboratorně pěstovaných šneků.

Zálohovat

Sojový protein

Krátká definice:

Protein rostlinného původu získaný mletím sójových bobů.

Dlouhá definice:

Sójový protein získaný z rostliny sóji je protein kosmetické kvality, enzymaticky hydrolyzovaný, který váže vodu a chrání pokožku před vysušením a poškozením životního prostředí. Tato složka, známá svojí schopností uzavírat vlhkost, se nejčastěji vyskytuje ve vlasových kondicionérech, hydratačních krémech na rty a krémech na obličej proti stárnutí.

Zálohovat

Skvalen

Krátká definice:

Přírodní organická sloučenina, hlavně v oleji ze žraločích jater a lidském mazu.

Dlouhá definice:

Skvalen, který se nachází ve většině živých zvířat a rostlin, je přirozeně se vyskytující nasycený olej, který promašťuje a chrání pokožku. Nezaměňujte se skvalánem, skvalen je hrubší a těžší, díky čemuž je ideální pro zklidnění a zvlhčení suché a/nebo zralé pleti. Skvalen, naplněný mastnými kyselinami a antioxidanty, zvyšuje absorpci dalších složek, zlepšuje účinnost produktu a snižuje výskyt jemných linek a vrásek.

Zjistěte více o Skvalenu

Kupte si produkty Squalene

Zálohovat

Síra

Krátká definice:

Třetí nejrozšířenější minerál v lidském těle.

Dlouhá definice:

Síra je esenciální minerál kritický pro mnohé biologické procesy v těle. Nachází se v kolagenu a elastinu, dvou strukturních proteinech zodpovědných za elasticitu pokožky. Síra se nachází také v keratinu, klíčové strukturní složce vlasů, pokožky, nehtů a zubní skloviny. Díky svým antifungálním, antimikrobiálním a antibakteriálním vlastnostem se síra používá v péči o pleť, aby pomohla zmírnit následky akné, psoriázy, bradavic, lupů, ekzémů a folikulitidy. Krémy, mléka a mýdla s obsahem síry se často používají k ucpávání pórů, absorbování přebytečného mazu a zmírnění otoků a zarudnutí souvisejícího s akné.

Koupit sirné produkty

Zálohovat

Sladký mandlový olej

Krátká definice:

Olej extrahovaný z mandlí.

Dlouhá definice:

Olej ze sladkých mandlí je plný antioxidantů, omega-3 mastných kyselin a vitamínu E, které pomáhají posilovat a udržovat hydratační bariéru pokožky. Vysoký obsah vitamínu E přítomný v tomto oleji vyživuje vlasové folikuly a dokonce může pomoci zvětšit objem a plnost vlasů. Má také protizánětlivé účinky, které mohou pomoci zmírnit příznaky ekzému a podrážděné pokožky.

Zálohovat

Kmenové buňky

Krátká definice:

Nespecializované buňky schopné obnovy dělením buněk.

Dlouhá definice:

Kmenové buňky jsou rychle se dělící buňky v těle, které mají schopnost dát vznik většímu počtu kmenových buněk nebo se stát buňkami se specializovanějšími funkcemi. Obsahují aminokyseliny a peptidy, které jsou silnými složkami pro omlazení pokožky, jakož i antioxidační vlastnosti, které pomáhají zvrátit poškození a podporují obnovu buněk a tvorbu kolagenu.

Zjistěte více o kmenových buňkách

Zálohovat

Kyselina vinná

Krátká definice:

Organická kyselina bílý, krystalický, získaný z rostlin.

Dlouhá definice:

Kyselina vinná, extrahovaná z rostlin, zejména z hroznů a tamarindů, je alfa hydroxykyselina. Tato kyselina je plná antioxidantů a dokáže snadno odlupovat povrch pokožky. Díky vysokému obsahu antioxidantů a exfoliační povaze se kyselina vinná používá k podpoře obnovy buněk, stimulaci produkce kolagenu a prevenci vrásek. Protože je tato kyselina na jemné straně, je skvělou složkou pro použití na jemnější typy pleti.

Zálohovat

Čajovníkový olej

Krátká definice:

Esenciální olej destilovaný z listů australské rostliny Melaleuca alternifolia.

Dlouhá definice:

Olej z čajovníku, který se získává destilací listů čajovníku, se proslavil jako přírodní léčba kožních onemocnění. Díky svým přírodním antibiotickým a protiplísňovým vlastnostem je tento esenciální olej přítomen ve farmaceutických výrobcích a používá se samostatně jako domácí lék k léčbě akné, lupů a plísní nehtů. Díky svým protizánětlivým vlastnostem je čajovník účinný při snižování zánětu, zarudnutí, psoriázy a rosacey.

Zjistěte více o oleji z čajovníku

Zálohovat

Oxid titaničitý

Krátká definice:

Přirozeně se vyskytující bílá tuhá látka, která je nejlépe známá svými ochrannými vlastnostmi proti slunečnímu záření.

Dlouhá definice:

Oxid titaničitý je běžná a přírodní chemikálie nacházející se v minerálech rutil, brookit a anatas. Extrahuje se, čistí a přidává se jako bílý pigment do různých produktů včetně kosmetiky a potravin. Je hlavní složkou opalovacích krémů díky svým ochranným vlastnostem především proti UVB paprskům.

Pořiďte si produkty s oxidem titaničitým

Zálohovat

Vitamin A

Krátká definice:

Nenasycená nutriční sloučenina potřebná pro normální funkci buněk, růst a vývoj.

Dlouhá definice:

Vitamin A je vitamín rozpustný v tucích, který pochází ze třídy sloučenin zvaných retinoidy. Často se vyskytuje ve složkách, jako je retinylpalmitát, kyselina retinová, retinol nebo tretinoin, které jsou známé svými účinky na omlazení pokožky. Vitamin A funguje tak, že urychluje exfoliaci, stimuluje produkci nových epidermálních buněk, redukuje jemné linky a vrásky spojené se stárnutím, rozmazává jizvy po akné a podporuje zadržování vlhkosti.

Zjistěte více o vitamínu A.

Pořiďte si produkty s vitamínem A

Zálohovat

vitamín C

Krátká definice:

Antioxidant, který pomáhá vytvářet a udržovat pojivovou tkáň.

Dlouhá definice:

Vitamin C je molekula antioxidantu, která hraje důležitou roli ve zdraví pokožky. Vitamin C, který se často nachází v lokálních produktech, chrání pokožku před volnými radikály, poškozením sluncem a znečištěním životního prostředí, které může rozkládat kolagen a stimulovat tvorbu hnědých skvrn a vrásek. Existuje několik forem vitamínu C. Mezi nejčastěji používané v produktech péče o pleť patří kyselina L-askorbová, askorbylpalmitát, askorbylmagnesiumfosfát a tetrahexildecyl askorbát.

Zjistěte více o vitamínu C.

Pořiďte si produkty s vitamínem C

Zálohovat

vitamín E

Krátká definice:

Antioxidant rozpustný v tucích, nejznámější pro své vlastnosti proti stárnutí.

Dlouhá definice:

Vitamin E je antioxidant rozpustný v tucích, který se často nachází v olejích, pleťových vodách, gelech a krémech díky své schopnosti zpevnit pokožku, zlepšit elasticitu, opravit poškození a urychlit hojení ran. Jako antioxidant stabilizuje vitamín C a pomáhá neutralizovat volné radikály (nestabilní molekuly kyslíku způsobené látkami znečišťujícími životní prostředí). Vitamin E, který je nejznámější pro své vlastnosti proti stárnutí, se běžně nachází v sérách a hydratačních přípravcích, které se zaměřují na jemné linky, vrásky a suchost.

Pořiďte si produkty s vitamínem E

Zálohovat

Vitamin K

Krátká definice:

Živina rozpustná v tucích, která zlepšuje vzhled a pocit pokožky.

Dlouhá definice:

Vitamin K, známý také jako fytonadion, se používá v mnoha výrobcích péče o pleť ke snížení zarudnutí a zánětu a pomáhá minimalizovat výskyt pigmentace. Vitamin K, který se často používá v očních krémech, v kombinaci s jinými složkami proti stárnutí, jako je retinol nebo kofein, může pomoci snížit otoky a výskyt jemných vrásek a tmavých kruhů pod očima.

Pořiďte si produkty s vitamínem K

Zálohovat

Krátká definice:

Rostlinný extrakt, ze kterého pochází kyselina salicylová.

Dlouhá definice:

Extrakt z vrbové kůry je přírodním zdrojem kyseliny salicylové, která se běžně používá k ošetření aknózní pleti. Tento přírodní exfoliant, beta hydroxykyselina, hluboce čistí ucpané póry odstraněním odumřelých kožních buněk, nečistot a přebytečného mazu. Stimulací exfoliace také zlepšuje opravu kožních buněk a pomáhá redukovat vrásky a jemné linky.

Zálohovat

Witch Hazel

Krátká definice:

Přírodní extrakt vyrobený z kůry a listů severoamerického vilínu.

Dlouhá definice:

Hamamel je všeobecně známý pro své uklidňující a antioxidační účinky, díky čemuž je oblíbenou složkou toniků a sér určených ke zklidnění zarudnutí a podráždění pokožky. Protože se obvykle destiluje s použitím alkoholu, složka může dráždit citlivou pokožku. Jako přírodní adstringent působí dobře i na mastnou pleť, aby se předešlo budoucím skvrnám a vyrážkám, spolu s tím, že pomáhá čistit ucpané póry.

Zjistěte více o Witch Hazel

Pořiďte si produkty Witch Hazel

Zálohovat

Oxid zinečnatý

Krátká definice:

Přirozeně pigmentovaný minerál, který se získává z lomu a poté se rafinuje na bílý prášek.

Dlouhá definice:

Oxid zinečnatý je nerozpustný minerál, který po smíchání s nosičem, jako je pleťová voda nebo krém, nabízí nejširší ochranu před sluncem v jediné složce. Oxid zinečnatý, který se nejčastěji používá v opalovacích přípravcích, vytváří přirozenou bariéru, která brání UVA a UVB paprskům ovlivňovat kožní buňky.

Přečtěte si více o oxidu zinečnatém

Pořiďte si produkty z oxidu zinečnatého

Zálohovat

Napsat komentář