Skvalen – Testovaná kosmetika

co je skvalena

Skvalen je mastná sloučenina, kterou produkuje naše pokožka, aby zůstala hydratovaná. Jak stárneme, produkce této účinné látky se ztrácí, což způsobuje dehydrataci a suchost.

Pro kosmetické použití byl extrahován ze žraločích jater, ale nějakou dobu se tato složka získává z olivového oleje, přičemž si zachovává své vlastnosti.

INCI: skvalen nebo skvalan

Vlastnosti skvalenu

  • Zvlhčovače a zvlhčovače
  • změkčovadla
  • klidně

Zvlhčovače a zvlhčovače

Skvalen je fantastická složka zabraňující ztrátě, navíc zabraňuje ztrátě vlhkosti pokožky a zároveň zklidňuje a chrání dermu. Pokud je vaše pokožka citlivá, netolerantní nebo dehydrovaná, měli byste používat squashové produkty ve své každodenní rutině.

změkčovadla

Je to skvělé změkčovadlo, neboť se nachází v naší pokožce, takže prodlužuje její hydrataci, čímž zabraňuje předčasnému stárnutí.

klidně

Navíc, přestože jde o olej, je nekomedogenní, takže z jeho vlastností mohou těžit všechny typy pleti.

Rozdíl mezi skvalanem nebo skvalenem

V INCI jsem vám řekl, že jej lze nalézt ve formě skvalenu nebo skvalanu. Přestože se jedná o stejný produkt, má určité rozdíly. Skvalen je čistá forma skvalenu, má však nevýhodu, že oxiduje a je nestabilnější. Proto je hydrogenací této sloučeniny skvalán mnohem odolnější, se stejnými vlastnostmi.

Napsat komentář