Škodí světlo HEV vaší pokožce?

Vítejte na mych webových stránkách a užijte si čtení tohoto speciálního článku o Škodí světlo HEV vaší pokožce?

.

Pokud trávíte většinu dne díváním na obrazovku, všimněte si: jsou zprávy, že mobilní světlo způsobuje, že vaše pokožka vypadá starší. Strašidelné, víme. Než se však elektronika nadobro zbavíte, nechte si věci objasnit některými odborníky.

„V USA se o tom ještě nemluví, ale mezi lidmi, kteří si myslí na krásu v Japonsku, je mnoho informací,“ řekla Koko Hayashi, zakladatelka a kosmetička Mirai Clinical, poukazujíc na výsledky, které četla tady a tady. Všichni vysvětlují, že „modré světlo“ nebo vysokoenergetické viditelné (HEV) světlo vyzařované vašimi telefony, počítači a tablety proniká hlouběji do vrstev kůže než sluneční UV paprsky, čímž urychluje stárnutí. „Poškozuje to opravdu horší než UVB nebo UVA, [hitting the] pokožka je hlubší tam, kde se nachází kolagen, kyselina hyaluronová nebo elastin,“ řekl Hayashi.

Kosmetické společnosti si toho již všimly a prodávají produkty, které slibují ochranu vaší pokožky před světlem HEV, jako je primer od MAKE, opalovací krém od Soap & Glory a pleťová voda Lancôme samozřejmě dostupná jen v Japonsku.

Klinika Mirai

Howard Sobel, dermatolog a zakladatel péče o pleť DDF se sídlem v New Yorku, řekl, že existuje potenciální důvod k obavám. „Jedním z nejúžasnějších vědeckých objevů je, že poškození kůže způsobené vysokoenergetickým viditelným světlem může být stejně škodlivé jako poškození způsobené kombinovaným UVA a UVB světlem,“ řekl a dodal, že nám stále chybí rozsáhlý vědecký výzkum.

Po nějakém pátrání z naší strany je k dispozici trochu více informací nad rámec tohoto často citovaného článku z roku (zaplacený společností péče o pleť). Jedna studie z roku 2008 dospěla k závěru, že modré světlo zpožďuje obnovu kožní bariéry po expozici, a jiná studie z roku zjistila, že ve srovnání s UV světlem má modro-fialové světlo za následek výraznější hyperpigmentaci, ale ve skutečnosti neexistují žádné konkrétní důkazy o tom, do jaké míry expozice HEV může způsobit z dlouhodobého hlediska.

Sečteno a podtrženo: Nemusíte se obávat, že vaše elektronická zařízení způsobí vrásky. Sobel naznačuje, že SPF je stále nejlepším lékem na poškození pokožky ze všech zdrojů světla. Ale považujte to za signál, abyste zavěsili. Možná to nezničí vaši pokožku, ale toto modré světlo si jistě vybírá daň na vašem spánku. VZDECH.

Cristina Rodulfo je ředitelkou oddělení krásy pro zdraví žen. Dohlíží na tiskové a digitální pokrytí krásy a je expertkou na testování produktů, identifikaci trendů a zkoumání průniků krásy, wellness a kultury. Před Women’s Health pracovala filipínsko-americká rodačka z New Yorku a absolventka NYU pro Zdravaplet.com čtyři roky. Jako hlavní redaktorka krásy koprodukovala dokumentární film The Beat: How Drag Queens Shaped the Beauty Industry, nominovaný na Webby Award, a hostila milion shlédnutý seriál Beauty Haul. Nikdy se neumí rozhodnout, zda si dát ofinu, nebo ne, cítí se nahá bez okřídlených očních linek a nikdy nezahálí při běhu na maratonu v New Yorku.

.

Napsat komentář