Šípkový olej: vlastnosti a výhody pro vaši pokožku

The brier Jedná se o keř pocházející z Evropy, ačkoli jeho nejkvalitnější odrůda se pěstuje v Jižní Americe. Jsou různé druhy a v INCI to najdete jako Rosa Moschata, Rosa Eglanteria nebo Rosa Canina.

První za studena lisovaný olej získaný z jeho plodů se skládá z mnoha esenciálních mastných kyselin, jako je kyselina palmitová, stearová, olejová, linolová a linolenová, jakož i vitamin C a betakaroten.

Funkcí většiny těchto kyselin je stimuluje přirozenou syntézu kolagenu které spolu s působením vitamínu C a betakarotenu z něj dělají jednu z nejpoužívanějších účinných látek v kosmetice.

Výhody šípkového oleje na kůži

The Šípkový olej (první lisování za studena) dokáže oddálit stárnutí pokožky kvůli výše uvedeným komponentům. V některých případech také zlepšuje vzhled dokáže odstranit jizvy a strie. Používá se také jako ochranný a depigmentační prostředek ke sjednocení tónu pleti a boj proti poškození sluncem.

Díky své velké síle regenerující šípkový olej je schopen vyblednout skvrny způsobené sluncem a věkem, čímž se podařilo sjednotit tón pleti. Kromě tohoto odstraňuje jizvy po pooperačních nebo ranách je jeho hojivý účinek tak důležitý, že je schopen odstraňuje fialové strie (kteří odcházejí první a mají ještě možnost regenerace) a zlepšuje tón těch, kteří jsou již bělaví (které jsou nejstarší a pro které není zavlažování). Z tohoto důvodu se vlastnosti šipky využívají v kosmetice proti natahování nebo v kosmetické kosmetice.

Stejná regenerační aktivita, kterou má díky vitamínu A, ho činí ideálním redukuje vrásky a první linie výrazu. Stimulací tvorby kolagenu a elastinu se předchází vzniku vrásek a ty stávající se do určité míry redukují.

Navíc díky svým vlastnostem zvlhčovače (jako i ostatní oleje) je výborný pro udržení hydratace pokožky celého těla, včetně obličeje, zejména sušší pokožky, které jeho aplikace velmi prospěje.

Vlastnosti šipky v kosmetice

  • zvlhčovače
  • jizva
  • antioxidanty
  • Opraváři a regenerátoři
  • depigmentace

Šípková růže je v současnosti součástí mnoha krémů, které máme na trhu. Dokonce jsem viděla i mýdla a gely, které ho obsahují, ale vždy jej doporučuji použít v oleji a dát ho nejdříve vylisovat za studena, protože je nejčistší a má nejvíc vlastností.

Kromě toho jej lze použít i na smíšenou, mastnou nebo aknózní pleť, protože šípkový olej je nekomedogenní, čili nezpůsobuje tvorbu pupínků. Ale pamatujte, že se nemusíte „mastit“ jednoduše použitím správného množství produktu můžete dosáhnout požadovaných výsledků, v těchto případech není nejdůležitější množství, ale konzistence.

Doporučené produkty se šípkovým olejem

  • 100% BIO obohacený šípkový olej – Matarrania

  • Čistý šípkový olej – stovka (Lidl)

  • Čistý organický šípkový olej – Arganour

  • Šípkový olej BioRegenerate Šípkový olej – péče o pleť Pai

  • 100% bio šípkový olej lisovaný za studena – Prostý

Jaké šipkové produkty používáte?

Chcete-li znát nějakou mou oblíbenou šípkovou kosmetiku, stačí se přihlásit k odběru Zpravodaj o kosmetice.

Napsat komentář