Sérum s kyselinou hyaluronovou: Používáte jej správně?| Zdravápleť

09 Mar Zneužíváte své sérum s kyselinou hyaluronovou a stále nevíte

Zveřejněno v 10:22 v Cosmetics by Fabra Comunicación

Kyselina hyaluronová se stala jednou z nejvyhledávanějších účinných látek. Ať už ve formě krému na oční kontury, krému na obličej nebo séra s kyselinou hyaluronovou, kosmetika obsahující tento princip patří mezi nejprodávanější a nejžádanější. Používáte je však velmi dobře? I když je to obtížné uvěřit, odpověď je ne.

K čemu se kyselina hyaluronová používá?

Kyselina hyaluronová se přirozeně nachází ve tkáních lidského těla a má funkci zadržovat a přitahovat vodu, čímž udržuje tyto tkáně v optimálním stavu. S přibývajícími léty se však přirozená produkce kyseliny hyaluronové v těle snižuje. To má za následek ztrátu pevnosti a objemu, což vede k ochabnutí, vráskám a (jak jsme již uvedli) ztrátě objemu.

Co se děje se sérem kyseliny hyaluronové?

Tento kosmetický přípravek dokáže přitáhnout vodu a transportovat ji do nejpovrchnějších vrstev pokožky, což má za následek zmenšení mimických vrásek (které jsou rozmazané). Ale nejen to, hydratace předchází a zlepšuje jejich vzhled.

Proto je přidání kyseliny hyaluronové nezbytné v každé rutině proti stárnutí. Nicméně: někdy sérum kyseliny hyaluronové nepoužíváme správně.

5 nejčastějších chyb při používání séra s kyselinou hyaluronovou:

1) Neaplikujte na zcela suchou pokožku:

Velmi častou chybou je používání s naprosto suchou pokožkou, přičemž čekáte, až se přípravek sám zhydratuje. Chyba. Měl by se aplikovat po očištění, na pokožku ještě mírně vlhkou. Tímto způsobem může kyselina hyaluronová zadržet všechny tyto molekuly vody. Kyselina hyaluronová by se měla aplikovat na vlhký povrch, aby pronikla do dermis, aby se hydratovala a vyplnila. Jako trik můžete před sérem s kyselinou hyaluronovou nanést pleťovou mlhu.

2) Neaplikujte si jej sami (potřebujete ošetření níže):

Nanesení séra nestačí: je třeba aplikovat hydratační krém nebo dodatečnou péči s okluzivními složkami, které zachytí tuto hydrataci v pokožce. Pokud se tak nestane, kyselina, která nedokáže zadržovat vodu, může dále dehydratovat pokožku. Krém utěsňuje všechny aplikované produkty, umožňuje jim pokračovat v práci po celý den a zároveň je chrání před nečistotami a kontaminací.

3) Nepoužívejte jej výlučně každý den:

Hydratace pokožky je velmi důležitá. Je jasné, že kyselina hyaluronová plní úžasnou funkci, ale pleť potřebuje jiné složky a účinné látky. Proto se při použití séra s kyselinou hyaluronovou doporučuje střídat ráno a večer nebo vrstvit produkty, abyste dosáhli neuvěřitelných výsledků.

4) Sbohem falešným mýtem: ano, můžete míchat.

Jak již bylo zmíněno v předchozím bodě, sérum s kyselinou hyaluronovou lze použít stejně jako aktivní složky, jako je retinol nebo alfa-hydroxykyseliny. Mezi aktivními a aktivními musíte samozřejmě počkat asi 15 minut, aby nedošlo k jejich destabilizaci nebo neutralizaci.

5) Nejen drahá séra fungují:

Existuje více než jedno cenově dostupné sérum s kyselinou hyaluronovou, které funguje skvěle. Ale ano, před koupí si jej prozkoumejte, abyste se ujistili, že je účinný a dobře se skládá. Mnohé z nich vás překvapí.

4 možnosti, které byste měli vědět, pokud hledáte sérum s kyselinou hyaluronovou:

RILASTIL multiopravné sérum kyseliny hyaluronové

Toto sérum s kyselinou hyaluronovou hydratuje, revitalizuje a detoxikuje pleť, zlepšuje její texturu, vyhlazuje vrásky a mimické linky a zvyšuje jas obličeje. Jeho složení obsahuje směs hyaluronových kyselin, které zajišťují optimální hydrataci, která pomáhá vyplnit znaménka na tváři a předcházet vráskám.

RILASTIL sérum s multireparátorem kyseliny hyaluronové (55,90 €)

Isdinceutics Hyaluronový koncentrát od ISDIN

Poskytuje intenzivní hydrataci a pomáhá udržovat bariérovou funkci pokožky, přičemž poskytuje vytoužený plný účinek. Co je to? Plnící efekt podobný tomu, kterého je dosaženo injekcí kyseliny hyaluronové přes obličejové výplně. Tímto způsobem se pokožka prokrví zevnitř, vyplní vrásky, čímž se získá hladší, pevnější pokožka s lepším tónem. Zlepšuje také vzhled pokožky redukcí pórů.

Isdinceutics hyaluronový koncentrát od ISDIN (35,20 €)

EUCERIN Hyaluron Filler Sérum pro zjemnění pleti

První známky stárnutí? Toto sérum je pro vás ideální. Kromě toho minimalizuje póry. Obsahuje kyselinu hyaluronovou, kyselinu glykolovou a kyselinu mléčnou, díky čemuž je ideální pro ošetření jemných vrásek, viditelných pórů a drsné nebo matné pleti. Je vhodný pro všechny typy pleti (včetně aknózní) a lze jej používat ráno i večer.

EUCERIN Hyaluron Filler Skin Refining Serum (25,95 EUR)

Sérum s kyselinou hyaluronovou B5 značky LA ROCHE POSAY HYALU

Jedná se o dermatologické sérum proti vráskám, které hydratuje, opravuje a vyplňuje pokožku a zároveň vyhlazuje vrásky a jemné linky. Jeho složení kombinuje kyselinu hyaluronovou a vitamín B5, které opravují vaši dermis zevnitř, výsledkem čehož je hydratovaná, hladká a viditelně mladší a jasnější tvář.

LA ROCHE POSAY HYALU B5 Sérum s kyselinou hyaluronovou (31,94 €)

Napsat komentář