šampon na citlivou pokožku hlavy| Zdravápleť

15. leden Sbohem citlivé pokožce hlavy. Zabojujte s tím těmito 5 šampony.

Zveřejněno ve 12:00 v sekci Vlasy od Fabra Communication

Pokud jsme v minulosti mluvili o problémech s vlasy, jako jsou mastné vlasy nebo antacida, dnes je na řadě stav, který postihuje více než 60% žen a 40% mužů. víš co je tohle? Od citlivou pokožku hlavy. Za tímto účelem přezkoumáme jeho původ, příčiny a důležitost použijte šampon na citlivou pokožku hlavy.

Tento tichý problém postihuje téměř 50 % populace a neuvědomění si toho může vést k velkým problémům, v důsledku čehož je pokožka hlavy hyperreaktivní nebo přecitlivělá. V určitém okamžiku může dokonce zasahovat do každodenního života svědění, nepohodlí, pálení a zarudnutí. Čím závažnější jsou příznaky, tím větší je citlivost.

Příčiny citlivé pokožky hlavy:

Příčiny této citlivosti mohou souviset s nesčetnými faktory:

  • nevyvážená strava
  • Použití nesprávného šamponu
  • Povětrnostní podmínky
  • Kontaminace
  • Stres
  • Určité chemické složky
  • Hormonální změny
  • Potravinové alergie nebo přecitlivělost

Je důležité, abyste je všechny zvážili a sledovali, abyste zjistili příčinu tohoto nepohodlí a mohli ho napravit, přičemž uděláte vše pro to, aby se tato situace zlepšila.

proč se to děje?

Použití nevhodný šamponnebo pro naši pokožku hlavy je jednou z hlavních příčin této citlivosti. Je nezbytné brát v úvahu složky těchto produktů, vyhýbat se agresivním povrchově aktivním látkám, které mohou napadnout kyselý plášť pokožky hlavy, který chrání naši pokožku. Zhoršení kožní bariéry ustupuje mikrozánětům, díky čemuž je pokožka zranitelná, suchá a podrážděná.

Mikrozápaly jsou mírné záněty kůže jako reakce na agresi. Kůže, která se snaží opravit, reaguje na podráždění zánětem. Skutečný problém nastává tehdy, když jsou tyto kožní buňky opět vystaveny dalšímu podráždění. Proto je nezbytné používat správný šampon a nezdržovat se v používání těch, které ohrožují vaši kožní bariéru.

A pokud mi vlasy vypadávají příliš, co mám dělat?

Pokud je citlivá pokožka hlavy spojena také s masivním vypadáváním vlasů, můžeme čelit latentnímu zdravotnímu problému. Může za to stres nebo úzkost, nedostatek železa či vitamínů nebo i onemocnění štítné žlázy či autoimunitní onemocnění. V tomto případě se doporučuje zajít k dermatologovi, aby zjistil původ tohoto problému.

Jak vybrat šampon na citlivou pokožku hlavy?

Pro ochranu citlivé vlasové pokožky je nezbytné vybrat si správný šampon a nezdržovat se v používání těch, které ohrožují kožní bariéru. Necháme tě zde 5 šamponů ideálních pro citlivou pokožku hlavy.

Wella Invigo šampon Senso Calm

Wella Invigo šampon 1000 ml (15,40 €)

Tento šampon zmírňuje svědění, zklidňuje citlivou pokožku hlavy a pomáhá regenerovat poškozená místa. Jeho složení vyzdvihuje alantoin, látku, která pomáhá přirozeně regenerovat a hojit pokožku. Je to také šampon bez parfemace.

VITA COCO Šampon proti lupům na citlivé pokožce hlavy

VITA COCO Šampon proti lupům na citlivé pokožce hlavy 400 ml (4,99 €)

Nejenže pečuje o citlivou pokožku hlavy, ale pomáhá i odstraňovat lupy. Kombinací kokosu a guavy se získá uklidňující a protizánětlivý účinek, který snižuje podráždění. Řešení pro všechny kapsy.

Šampon DUCRAY Sensinol

Epigenetický šampon pro citlivou pokožku od NUGGELA & SULÉ 250 ml (14,90 €)

Je to jemný šampon speciálně vyvinutý pro ošetření nejcitlivější pokožky hlavy díky svému hypoalergennímu složení. Obsahuje uklidňující aktivní složky jako je polydokanol (který zmírňuje svědění) a velmi jemný čistící základ. Navíc neobsahuje parabeny. Parfém nebo alkohol.

Dermo Capillaire šampon proti lupům od EUCERIN

Dermo Capillaire EUCERIN Šampon proti lupům 250 ml (10,85 €)

Myslete na to, pokud vám kromě citlivé pokožky hlavy způsobují problémy i lupy. Dermo Capillaire Šampon proti lupům čistí a hydratuje vlasy, kontroluje lupy a zklidňuje svědění. Jeho složení? Tento šampon obsahuje klimbazol (k boji proti mikroorganismům), polydokanol (ke zmírnění svědění) a pyrokton olamin (k prevenci lupů). Velmi kompletní kombinace účinných látek, která kromě toho, že bojuje proti lupům, díky svému jemnému složení zklidňuje svědění a zabraňuje jakémukoli podráždění.

Epigenetický šampon pro citlivou pokožku od NUGGELA & SULÉ

Epigenetický šampon pro citlivou pokožku od NUGGELA & SULÉ 250 ml (14,90 €)

Zklidňuje a zvlhčuje pokožku a (díky svému epigenetickému působení) posiluje vlasy u kořínků pro zlepšení jejich kvality. Tento šampon obsahuje extrakt z červené cibule, bio-ceramidyl a mořský glykogen, aktivní složky, které posilují vlasy, zabraňují jejich lupení, mají uklidňující účinek a stimulují růst vlasů. Může se používat denně, i když se doporučuje nestřídat s jinými šampony.

Napsat komentář